" /> Українська Спілка ветеранів Афганістану (воїнів-інтернаціоналістів) - Насамперед - патріотизм Українська Спілка ветеранів Афганістану (воїнів-інтернаціоналістів)
 
 
 
    
 
Головна
Новини
Про організацію
Голова УСВА
Публікації
Електронні книги УСВА
Акції
Документи
Нормативні документи
Ветеранські закони
Фотогалерея
Зв`язок
Музей
Реабілітація
Питайте-відповідаємо
Локальні війни
Анонси
Книга вдячності
Організації УСВА
Сайти ветеранів
Фестивалі
Майбутнє України
ГО "БМФ Реабілітації
Статут ГО "БМФ Реаб
 


Погода
Погода!


46118613 Відвідувачів
Укрінформ
Боевое Братство
Міністерство оборони
Президент України Офіційне інтернет-представництво
Урядовий портал
Орденские планки – ветеранам
Насамперед - патріотизм Надрукувати Надіслати електронною поштою
Цьогоріч воєнна розвідка України відзначає символічне повноліття. Та якщо для людини 18 років - лише початок самостійного життя, то для воєнної розвідки держави ця дата дає можливість усвідомити, що попри юний вік дана структура вже давно сформована, високопрофесійна, авторитетна та ефективна.
Розвідники, як і розвідка, бувають різними. Але всі вони повинні бути професіоналами високого ґатунку. Чим іще вирізняється розвідник? У ГУР МО України на це запитання відповідають просто: розвідник повинен бути перш за все патріотом.
Українська воєнна розвідка розпочала своє існування 7 вересня 1992 року. Саме цього дня, через рік після проголошення нашою державою незалежності, Президент України видав Указ, яким у складі Міністерства оборони України створено Управління воєнної стратегічної розвідки. Вже 12 вересня 1992 року було підписано директиву тоді Головного штабу Збройних Сил України про формування Управління розвідки ЗС України, а через місяць - 16 жовтня - директиву про створення Управління воєнної стратегічної розвідки Міністерства оборони України.
Появі цих документів передувала серйозна робота. Насамперед слід пам'ятати, що система воєнної розвідки у нашій країні створювалася на основі органів управління з'єднань та частин розвідки колишнього Радянського Союзу. Ідеться про воєнну розвідку Київського, Одеського, Прикарпатського військових округів, 8-ї окремої армії Протиповітряної оборони, 17-ї Повітряної армії і, частково, Чорноморського флоту. Саме на їх основі і формувалася нова розвідувальна структура.
Ще одна характерна риса створюваної у 1992 році воєнної розвідки України - патріотизм та ініціатива військово-службовців, які брали участь у формуванні нової структури і які мали досвід розвідувальної діяльності та її організації. Дві організаційні групи з таких офіцерів і генералів параллельно працювали через структури Верховної Ради і Президента України, а також через Головний штаб Збройних Сил України. Видання Указу Президента України від 7 вересня 1992 року - значною мірою саме їхня заслуга.
На Управління воєнної стратегічної розвідки Міністерства оборони України і Управління розвідки Збройних Сил України були покладені функції планування і управління розвідкою, обробки й аналізу інформації, підготовки відповідних поточних, оперативних і термінових документів. Подальше удосконалення розвідувальної системи, з урахуванням набутого досвіду в нових умовах, об'єднало і структури воєнної розвідки в одну, що оптимізувало схему розвідувального процесу. Так у липні 1993 року виникло Головне управління воєнної розвідки МО України. А 14 квітня 1994-го ця структура, відповідно до Указу Президента України, одержала свою нинішню назву - Головне управління розвідки Міністерства оборони України.
На погляд керівництва ГУР МО України, складність завдань розвідувального забезпечення національної безпеки й обороноздатності в теперішніх умовах вимагає продовження активного пошуку і впровадження найбільш ефективних форм і методів організації розвідувальної діяльності. Домогтися успіхів у цьому напрямку можна лише завдяки використанню сучасних інформаційних технологій і підготовці висококласних фахівців.
Будь-яка дата народження дає привід підбити підсумки прожитого періоду. Тому під час урочистостей у Центральному будинку офіцерів Збройних Сил України з нагоди Дня воєнної розвідки, вітаючи усіх воєнних розвідників нашої держави з професійним святом, представники керівництва Міністерства оборони України, Генерального штабу ЗС України та Ради національної безпеки України зазначили, що завдяки різноманітності функцій, форм і методів роботи справляючись із завданнями, основною метою своєї професійної життєдіяльності сучасна вітчизняна воєнна розвідка ставить служіння Українській державі та її народові.
Зокрема, начальник Генерального штабу - Головнокомандувач Збройних Сил України генерал-полковник Григорій Педченко сказав: "Ціную ваш високий професіоналізм та відданість справі, вагомий внесок у забезпечення захисту національних інтересів держави. Служба розвідника є почесною, високоінтелектуальною і вкрай необхідною українському су-спільству".
На завершення урочистої частини свята українських воєнних розвідників привітали Академічний ансамбль пісні і танцю Державної прикордонної служби України та вокальний ансамбль ГУР МОУ "Оберіг".
Олеся БОЛІНСЬКА
 
< Попередня   Наступна >

 

 
 
© 2005-2018, Українська Спілка ветеранів Афганістану (воїнів-інтернаціоналістів)
www.usva.org.ua
pressusva@ukr.net
При любом использовании материалов сайта гиперссылка на usva.org.ua обязательна.
Редакция usva.org.ua может не разделять точку зрения авторов статей
и ответственности за содержание републицируемых материалов не несет.