" /> Українська Спілка ветеранів Афганістану (воїнів-інтернаціоналістів) - Перспективні розробки на варті незалежності Українська Спілка ветеранів Афганістану (воїнів-інтернаціоналістів)
 
 
 
    
 
Головна
Новини
Про організацію
Голова УСВА
Публікації
Електронні книги УСВА
Акції
Документи
Нормативні документи
Ветеранські закони
Фотогалерея
Зв`язок
Музей
Реабілітація
Питайте-відповідаємо
Локальні війни
Анонси
Книга вдячності
Організації УСВА
Сайти ветеранів
Фестивалі
Майбутнє України
ГО "БМФ Реабілітації
Статут ГО "БМФ Реаб
 


Погода
Погода!


45316735 Відвідувачів
Урядовий портал
Міністерство оборони
Президент України Офіційне інтернет-представництво
Орденские планки – ветеранам
Укрінформ
Боевое Братство
Перспективні розробки на варті незалежності Надрукувати Надіслати електронною поштою
 У спадок від СРСР Україні дісталося 700 оборонних підприємств, з яких 344 виробничих та науково-виробничих об'єднань були "ядром" ОПК. Через відсутність системної роботи з реструктуризації галузі в перші роки незалежності переважна більшість цих підприємств виявилися неспроможними працювати в ринкових умовах і опинилися на межі виживання. Про це, зокрема, свідчить статистика: на початок 1997 року кількість оборонних підприємств скоротилася у п'ять разів, тобто 80% їх остаточно зникли з "мапи" вітчизняного ОПК.
У вигідніших умовах опинилися підприємства, продукція яких користувалася попитом на зовнішніх ринках (ракетна, авіаційна, танкова техніка, кораблі, окремі види радіо-електронної продукції). Вчасно зрозуміли це і на ДП "Державне Київське конструкторське бюро "Луч" ("ДержККБ "Луч"), яке нині очолює генеральний конструктор - генеральний директор, доктор технічних наук, лауреат Державної премії України в галузі науки і техніки Олег Коростельов. Керівництво підприємства швидко збагнуло: аби втриматися на плаву, слід визначитися з пріоритетами. Провівши маркетингові дослідження кон'юнктури ринку, вирішили відмовитися від народногосподарського напрямку і зосередитися тільки на оборонній продукції. І, як показав час, не помилилися.
Упродовж усіх років незалежності співпраця ДП "ДержККБ "Луч" з Міністерством оборони України складалася по-різному. В основному тому, що через хронічне недоотримання з державного бюджету коштів на розробку і закупівлю озброєння та військової техніки міністерство було не в змозі профінансувати чимало робіт, які підприємство могло б виконати в інтересах оборони. Але попри цю обставину практично всі роботи, які ДП "ДержККБ "Луч" виконує за кошти іноземних інвесторів, проводяться з урахуванням інтересів вітчизняного оборонного відомства. Мається на увазі, що попередньо всі технічні завдання обов'язково погоджуються з представником Міноборони, аби у процесі виконання роботи створити певний зразок і для вітчизняного війська. Відповідно, по тих роботах, що були профінансовані Міноборони належним чином, маємо конкретні результати.
Насамперед варто відзначити створення пострілу з протитанковою керованою ракетою "Комбат" (калібр 125 мм для ураження сучасних броньованих цілей при стрільбі з танків   Т-80УД, Т-84, БМ "Оплот", Т-72 та модернізованих Т-64) і постріл з протитанковою керованою ракетою "Стугна" (калібр 100 мм для ураження сучасних броньованих цілей при стрільбі з танка Т-55 та артилерійської гармати МТ-12). Під час державних випробувань, які проводило Міноборони, ці вироби продемонстрували здатність влучати у ціль на відстані до п'яти кілометрів, тоді як цей показник для звичайних засобів ураження обмежується лише двома-трьома тисячами метрів.
Заслуговує на увагу й протитанковий ракетний комплекс "Бар'єр", що встановлюється на башті бойових машин типу БМП або БТР з керованою ракетою РК-2С (калібр 130 мм) для ураження сучасних броньованих цілей. ПТРК "Бар'єр" має високоточну систему наведення, а ракета запускається з транспортно-пускового контейнера. Зауважу, як ракета, так і її елементи, а також система управління та транспортно-пусковий контейнер виготовлені на підприємстві за технологією дослідного виробництва.
За завданням Міністерства оборони України фахівці підприємства також розробили новий вертолітний протитанковий ракетний комплекс (ПТРК) "Бар'єр-В" з керованою ракетою РК-2В (калібр 130 мм) для підвищення ефективності бойового застосування вертольота Мі-24В. ПТРК "Бар'єр-В" призначений для ураження танків та сучасних броньованих об'єктів, що стоять на місці або рухаються, які мають комбіновану, рознесену чи монолітну броню, також і з динамічним захистом, а ще малорозмірних цілей типу ДОТ, ДЗОТ, танк в окопі, легкоброньованих об'єктів (типу БМП) та вертольотів супротивника, що зависли.
Порівняно з існуючим комплексом "Штурм-В" ПТРК "Бар'єр-В" має значні переваги: збільшена дальність керованого польоту до 7500 м; підвищена перешкодозахищеність за рахунок застосування лазерного каналу управління; посилене бронепробиття, також і з динамічним захистом за рахунок застосування тандемної кумулятивної бойової частини; забезпечене цілодобове бойове застосування за рахунок використання нової оптико-прицільної станції наведення з тепловізійним каналом; збільшена імовірність ураження цілі завдяки можливості її автоматичного супроводу.
І, нарешті, у квітні поточного року Міністр оборони України Михайло Єжель підписав наказ № 203, відповідно до якого на озброєння Збройних Сил України було прийнято новітній переносний протитанковий ракетний комплекс "Стугна-П" (створений на базі ракет "Стугна"). Сучасний ПТРК "Стугна-П" за своїми тактико-технічними характеристиками не поступається, а за деякими й перевершує закордонні аналоги. Він призначений для ураження броньованих рухомих і нерухомих цілей (танків, бронетранспортерів, бойових машин піхоти), малорозмірних цілей на кшталт довготривалих вогневих точок, а також вертольотів, що зависли. "Стугна-П" здатний вражати броньовані цілі на місцевості в різних кліматичних умовах на відстані від 100 до 4000 метрів.
Додам, що "ДержККБ "Луч" продовжує розробку перспективних зразків зброї: зенітної керованої ракети для зенітного ракетного комплексу із зоною ураження до 20 км (в кооперації з підприємствами Республіки Білорусь); комплексу керованого мінометного озброєння з 120-мм високоточною керованою міною для бойового застосування з міномета 2Б11; легкого протитанкового ракетного комплексу "Корсар" з керованою ракетою (калібр 107 мм) для ураження сучасних броньованих цілей тощо.
Сергій ВОРОНКОВ
"Народна армія"

 
< Попередня   Наступна >

 

 
 
© 2005-2018, Українська Спілка ветеранів Афганістану (воїнів-інтернаціоналістів)
www.usva.org.ua
pressusva@ukr.net
При любом использовании материалов сайта гиперссылка на usva.org.ua обязательна.
Редакция usva.org.ua может не разделять точку зрения авторов статей
и ответственности за содержание републицируемых материалов не несет.