Далекого 1943 року почалося звільнення українських земель від фашистських загарбників. Місто за містом, село за селом звільняли радянські війська Україну від гітлерівців. І нерідко перемога давалася ціною сотень, а той тисяч життів солдатів.
Мало залишилося живих свідків тих часів. 70 років пройшло. Про героїчне минуле ми дізнаємося з книг, кінофільмів, архівних документів. Та, як символ вдячної пам’яті тим, хто вистояв і переміг, тим, хто навіки залишився на звільненій землі, як данина честі і поваги нашим батькам, дідам, як ще одна можливість згадати і донести правду про Велику Вітчизняну війну – проводиться Всеукраїнська естафета пам’яті, присвячена 70-й річниці визволення України від фашистських загарбників. Вічний вогонь, пам’ятний фотоальбом та гільзу від снаряду із українською землею передають з трепетом у серці, із рук в руки від області до області, від району до району, від села до села у день та час звільнення його від ворога.
27 вересня біля пам’ятного знаку переправи радянських воїнів через Дніпро в селі Куцеволівці Онуфріївського району відбулося урочисте вручення символів естафети пам’яті від Полтавської до Кіровоградської області, де протягом вересня-жовтня 1943 року тривали героїчні бої.

Почесну варту біля пам’ятного знаку несли воїни третього батальйону спеціального призначення під командування підполковника Р. В. Нені. На заходах були присутні заступник голови Кіровоградської облдержадміністрації Ярослав Арсірій, голова обласної ради Микола Ковальчук, голова Кіровоградської обласної Організації ветеранів України В. К. Єфіменко, голова Кіровоградської обласної організації УСВА Віктор Остащук, воїни-інтернаціоналісти, учасники бойових дій в Афганістані, вихованці первинних осередків Знам’янського МСТК ТСО України під керівництвом воїна-«афганця» В. О. Колебіденка, учнівська молодь Онуфріївського, Світловодського, Олександрійського районів, що мали можливість побувати на урочистостях завдяки підтримці та сприянню начальника відділу з питань молодіжної політики Кіровоградської ОДА І. В. Глобенко.

Приймаючи естафету пам’яті, керівники області зазначили, що святий обов’язок – не забувати свого минулого, не дати применшити чи забути велич Перемоги і патріотичне виховання молоді – є одним з головних напрямків виховання. Тому низький уклін тим людям, що в наш непростий час, виконують це завдання. Серед таких організацій області ведучими є Всеукраїнське дитяче патріотичне об’єднання «Майбутнє України» Кіровоградської обласної організації Товариства сприяння обороні України і Кіровоградська обласна організація УСВА.

Естафета пам’яті – незабутня сторінка в історії області, яка свідчить: ніхто – не забутий, ніщо – не забуте. І, як доказ тому, стала діяльність пошукових загонів Кіровоградщини і Дніпропетровщини, які відшукали останки 150 солдатів радянської армії. Мітинг-реквієм і перепоховання з військовими почестями та прощальна панахида відбулися у селі Успенці Онуфріївського району. Усі заходи проходили у супроводі духового оркестру, салютної групи та почесного караулу в/ч А-0680 під командуванням полковника В. В. Пікуліна.

Заступник голови ОДА Ярослав Арсірій зазначив, що до 70-ї річниці визволення Кіровоградської області від фашистських загарбників приурочено багато заходів, серед яких і обласні змагання з військово-прикладних багатоборств. Він передав перехідний кубок голові Кіровоградського обласного відділення Всеукраїнської федерації військово-спортивних багатоборств А. В. Ярошевському.
Минають роки, віддаляючи нас від Великої Вітчизняної війни. Та ніколи не згасне світла пам’ять про героїчний подвиг солдатів-захисників Вітчизни. І хочеться вірити, що наступні покоління будуть із вдячністю згадувати тих, хто захистив мир на нашій землі.