6 червня декілька сотень учасників бойових дій, інвалідів війни і членів сімей загиблих зі усієї області пікетували будівлю Сумської обласної державної адміністрації.
Вони вимагали, аби обласна влада припинила ігнорувати їх проблеми та перейшла від слів до конкретних дій, інакше ті погрожують влаштувати безстрокову акцію протесту.
За словами учасників мітингу вже півтора року не працює координаційна рада, «закинуте» в глухий кут військово-патріотичне виховання молоді, недостатнє фінансування обласного клінічного шпиталю, відсутні приміщення для районних організацій – всі ці проблеми підштовхнули їх до акції протесту. Вони наголошують, що учасникам бойових дій не виділяють житло, а деяких звільняють з роботи.
– Ми зібралися під стінами адміністрації, аби звернути увагу влади на проблеми учасників бойових дій Сумської області. У нас є низка вимог, які нинішня обласна влада не хоче або не встигає виконувати. Ми попереджуємо, якщо упродовж тижня не отримаємо відповіді, то організуємо безстрокову акцію протесту. Вона буде більш чисельнішою, ніж зараз, і пройде в усіх районах області, – наголосив Володимир Панченко.
«Афганці» також нарікають, що їхній бойовий досвід не використовується в антитерористичній операції на сході України. Колишніх вояків не беруть до армії через вік, не залучають як інструкторів, а на передову відправляють непідготовлену молодь. Тож лишається допомагати солдатам лише матеріально.
За словами радника голови облдержадміністрації Віктора Бобиренко більшість вимог «афганців» справедливі і мають бути виконані:
– Найбільша проблема в області – квартирне питання. Программа по забезпеченню житлом учасників бойових дій і інвалідів не буде фінансуватися цього року не за кошти державного, не за кошти обласного бюджету. Можливо ці кошти будуть виділятися у наступних роках, коли у державі налагодиться сектор економіки, – зазначив він.
Представники влади в свою чергу пообіцяли наступного тижня зібрати довгоочікувану координаційну раду.