Скульптурна композиція складається з двох фігур – чоловічої і жіночої – і уособлює собою зустріч двох ветеранів з нагоди Дня Перемоги, зустріч чоловіка і жінки, які пройшли Велику Вітчизняну війну.
Образ героїв скульптурної композиції «Люди Перемоги» – збірний. Але він має і реальних прототипів: ними стали льотчик, Герой Радянського Союзу Іван Іванович Селіфонов і стрілець-радист Ганна Федорівна Коломейцева. Вони разом з іншими ветеранами теж були присутні на церемонії відкриття.
«Я вдячна творцям пам`ятника за те, що вони зробили все, щоб залишити пам`ять про нас, ветеранів, – виступила на церемонії Ганна Федорівна Коломейцева. – Дуже важка була війна, на ній ми втратили багато людей, але перемогли. Нас, ветеранів, залишилося вже дуже мало. Завдяки цій пам`ятці на довгі століття залишиться пам`ять нашим дітям, онукам, правнукам і праправнукам».
Скульптурна композиція встановлена ініціативною групою киян за підтримки телеканалу «Інтер» і Організації ветеранів України. Ідея створити пам`ятник «Люди Перемоги» виникла після виходу однойменної книги-фотоальбому, яку «Інтер» видав в минулому році. До неї увійшли сто історій наших сучасників, які визволяли країну від фашистських загарбників. Серед них і ветерани, що стали прототипами пам`ятника – Іван Іванович Селіфонов і Ганна Федорівна Коломейцева.
«Сьогодні ми відкриваємо перший в Україні пам`ятник ветеранам Великої Вітчизняної війни – пам`ятник Людям Перемоги, – сказала на відкритті Ганна Безлюдна, керівник Inter Media Group. – І те, що мрячить дощ, – це дуже хороша прикмета, це добрий знак. Ми вже кілька післявоєнних поколінь – сучасники наших ветеранів. І ми маємо можливість знати правду про ту війну від людей, які її пройшли, вижили і перемогли. Це дуже важливо для нас. Особливо сьогодні, коли наша країна переживає непрості часи. Ми – нащадки переможців. Ці слова дорогого коштують! Ці слова зобов`язують нас перемагати й надалі. Спасибі вам величезне за це, дорогі ветерани! Ви, може бути, самі того не підозрюючи, сьогодні продовжуєте нас захищати, тому що це почуття тилу – що ви у нас за спиною, і ми з вами все зможемо, – воно у нас зберігається. Тому просимо: будьте з нами довше, ми з вами ще дуже багато чого можемо зробити. З наступаючим Днем Перемоги!».
Скульптор «Людей Перемоги» – Олександр Моргацький. Він також є автором пам`ятника «Вічна любов», встановленого в 2013 році в київському Маріїнському парку, і присвяченого українці Мокрині і італійцеві Луїджі – закоханим, яких познайомила і розвела війна, і після 60-річної розлуки вони знайшли один одного за допомогою програми «Жди меня». За три роки скульптура цих коханих стала однією з найулюбленіших пам`яток Києва. Тепер же у киян і гостей столиці з`явився ще один зворушливий пам`ятник – «Люди Перемоги», до якого вони можуть покласти квіти, і ще раз згадати і подякувати всім тим, хто зробив все можливе і неможливе, щоб перемогти в тій страшній війні.