" /> Українська Спілка ветеранів Афганістану (воїнів-інтернаціоналістів) - Психологічна стійкість – запорука виконання бойового завдання Українська Спілка ветеранів Афганістану (воїнів-інтернаціоналістів)
 
 
 
    
 
Головна
Новини
Про організацію
Голова УСВА
Публікації
Електронні книги УСВА
Акції
Документи
Нормативні документи
Ветеранські закони
Фотогалерея
Зв`язок
Музей
Реабілітація
Питайте-відповідаємо
Локальні війни
Анонси
Книга вдячності
Організації УСВА
Сайти ветеранів
Фестивалі
Майбутнє України
ГО "БМФ Реабілітації
Статут ГО "БМФ Реаб
 


Погода
Погода!


45315317 Відвідувачів
Боевое Братство
Урядовий портал
Міністерство оборони
Орденские планки – ветеранам
Укрінформ
Президент України Офіційне інтернет-представництво
Психологічна стійкість – запорука виконання бойового завдання Надрукувати Надіслати електронною поштою
_dsc0014.jpg
Бойові дії  у зоні проведення антитерористичної операції свідчить про зростання психогенних розладів серед військовослужбовців. Як реагувати на кризові психологічні ситуації в військовому колективі? Яким чином долати посттравматичні психологічні розлади?  Як розпізнати психологічні проблеми у підлеглих? Ці та інші питання виникають у офіцерів під час роботи з особовим складом. Для впровадження практичного досвіду у навчальний процес активно залучаються волонтерські  організації.
За ініціативою викладачів кафедри військової педагогіки та психології та фахівців відділення по роботі з особовим складом Військового інституту  із слухачами курсів військової підготовки  військовослужбовців  рядового та сержантського складу під час вивчення курсу «Психічне здоров’я в умовах бою, операції та надзвичайної ситуації»  була запрошена  Наталя Степук, волонтер-психолог підрозділу "Психологічної кризової служби ".  Вона займається цими питаннями вже другий рік і в інституті не вперше.
 – Збереження психічного здоров’я – це дуже важливо. Коли людина в безпорадності, психічно пригнічена, вона не може нічого робити. Військовослужбовець не може виконувати бойових завдань. Людина повертається в соціум, і в соціумі вона дезадаптована. Бійці іноді таких називають  «ми його втратили».  Такі моральні втрати впливають абсолютно на всі сфери життя: і на роботу, і на сімейне життя, і на побут. Особливої ваги для військовослужбовців набувають не лише навички злагодженого  ведення бойових дій, але і психологічна стійкість, здатність переносити тривале психологічне навантаження та виконувати бойові завдання у стані напруження, – пояснює психолог.
В процесі навчання слухачі розглянули методи запобігання психічним травмам, посилення емоційної стійкості та формування здатності швидко відновлювати психічну рівновагу після дії стресової ситуації.
Слухачі курсів після проходження навчання матимуть навички роботи з особовим складом щодо попередження подібних ситуацій, збереження психічного стану колективу, його підтримки і збереження високого морально-психологічного настрою. Робота зі слухачами ведеться відповідно до новітніх вимог з урахуванням актуального досвіду волонтерів, які безпосередньо працювали з військовослужбовцями в бойових умовах.    
М. ДОРОХОВ,
науковий співпрацівник науково-дослідного центру Військового інституту.
О. МОЛОДЦОВ,
слухач курсів.
 
< Попередня   Наступна >

 

 
 
© 2005-2018, Українська Спілка ветеранів Афганістану (воїнів-інтернаціоналістів)
www.usva.org.ua
pressusva@ukr.net
При любом использовании материалов сайта гиперссылка на usva.org.ua обязательна.
Редакция usva.org.ua может не разделять точку зрения авторов статей
и ответственности за содержание републицируемых материалов не несет.