" /> Українська Спілка ветеранів Афганістану (воїнів-інтернаціоналістів) - Паломництво «афганців» в Єрусалим. Духовне збагачення Українська Спілка ветеранів Афганістану (воїнів-інтернаціоналістів)
 
 
 
    
 
Головна
Новини
Про організацію
Голова УСВА
Публікації
Електронні книги УСВА
Акції
Документи
Нормативні документи
Ветеранські закони
Фотогалерея
Зв`язок
Музей
Реабілітація
Питайте-відповідаємо
Локальні війни
Анонси
Книга вдячності
Організації УСВА
Сайти ветеранів
Фестивалі
Майбутнє України
ГО "БМФ Реабілітації
Статут ГО "БМФ Реаб
 


Погода
Погода!


45508699 Відвідувачів
Боевое Братство
Укрінформ
Урядовий портал
Міністерство оборони
Президент України Офіційне інтернет-представництво
Орденские планки – ветеранам
Паломництво «афганців» в Єрусалим. Духовне збагачення Надрукувати Надіслати електронною поштою
erusalim20161021_1.jpg
У вересні – на початку жовтня 2016 року відбулося  багатотисячне паломництво українців на Святу Землю, яке було організовано Паломницьким Центром Української Православної Церкви.  
В числі паломників була група інвалідів війни в Афганістані: Костянтин Антощук, Валерій Гринчак, Віктор Овсянніков, Сергій Свистунов, Едуард Скакун, Віктор Чередніченко, інвалід дитинства Віктор Спаров. Очолив групу клірик храму святителя Михаїла Київського ієрей Антоній Демиденко, з духовною допомогою монаха Феодосія (Кузьменко).
erusalim20161021_2.jpg
Розпочалось паломництво з літургії у Храмі  Святого Благовірного Князя Олександра Невського в Єрусалимі. В одному комплексі з цим Храмом (Олександрівському подвір`ї) розташований «Поріг Судних Врат» – православна святиня. Це поріг стародавніх воріт, через які, за переказами, переступав Ісус Христос, якого вели на страту. Над ним постійно горять невгасимі лампади,  одна з яких, серед інших, присвячена і загиблим в Афганістані. На табличці біля лампади викарбовано наступні слова (рос):
«О ЖЕРТВАХ  ГРАЖДАНСКИХ СМУТ  И  БРАТОУБИЙСТВЕННЫХ  РАСПРЕЙ ЛИХОЛЕТИЯ ХХ ВЕКА, ВОИНАХ, ПАВШИХ В АФГАНИСТАНЕ,  ПОГИБШИХ  ПРИ  ИСПЫТАНИЯХ  И  АВАРИЯХ  НА  ПОДВОДНЫХ ЛОДКАХ И В ПОЛЕТАХ, О ЖЕРТВАХ  ЧЕРНОБЫЛЬСКОЙ  ТРАГЕДИИ  И  ВСЕХ  ЧРЕЗВЫЧАЙНЫХ  ПРОИСШЕСТВИЙ». 
erusalim20161021_3.jpg
Разом з іншими вірянами  з України паломники-«афганці»  мали зустріч з Блаженнішим Патріархом Єрусалимським і всієї Палестини Феофілом ІІІ,  молилися з недільною Літургією на Гробу Господньому та на Голгофі, місці Розп’яття Господа нашого Іісуса Христа, у Храмі Воскресіння Христового. Також були відвідані Священна Гора Фавор, Це́рква Благові́щення над джерелом Пресвятої Богородиці в місті Назареті, береги Галілейського моря.
erusalim20161021_4.jpg
erusalim20161021_5.jpg
Особливого значення набуло відвідування Вифлеєму, який  є визначним релігійним центром християн та місцем паломництва, позаяк вважається Біблією місцем народження царя Давида та Ісуса Христа. У Вифлеємі розташований Храм Різдва Христового, що збудований над гротом (чи печерою) — місці народження Ісуса Христа. Храм було збудовано 326 року римським імператором Костянтином Великим, у 529 році, після повстання самаритян, відбудований Юстиніаном І, а у ХІІ столітті відновлений хрестоносцями.
Після Вифлеєму були оригінальний гірський монастир - Лавра Сави Освяченого,  православний грецький чоловічий монастир на території Західного берега річки Йордану, в Юдейській пустелі, в долині Кедрон. Заснований у 484 році преподобним Савою Освяченим. Є одним з найдавніших гуртожитних монастирів.  Подібний йому – монастир Феодосія Великого.
erusalim20161021_6.jpg
Молилися та поклонялися святиням також на місці хрещення Іваном Хрестителем Ісуса Христа на Йордані, у храмі святого апостола Петра і праведної Тавіфи, у Горненському жіночому монастирі в передмісті Єрусалима. Для всіх, хто були і є військовими, важливим є паломництво у Храм Святого Великомученика Георгія Переможця, м. Лідда.
Крім духовної складової і молитов, екскурсоводами були висвітлені події політичного та військово-історичного спектру. Зокрема, про особливості бойових дій другої половини  ХХ сторіччя, про соціальний захист  ветеранів війни в Ізраїлі.  
Прес-служба УСВА.
 
< Попередня   Наступна >

 

 
 
© 2005-2018, Українська Спілка ветеранів Афганістану (воїнів-інтернаціоналістів)
www.usva.org.ua
pressusva@ukr.net
При любом использовании материалов сайта гиперссылка на usva.org.ua обязательна.
Редакция usva.org.ua может не разделять точку зрения авторов статей
и ответственности за содержание републицируемых материалов не несет.