У рамках навчально-виховного процесу і вшанування пам’яті жертв війни в Україні, за ініціативою ветеранської організації Військового інституту слухачі курсів перепідготовки та підвищення кваліфікації відвідали Національний музей історії України у Другій світовій війні.
Працівники музею підготували пізнавальну і змістовну екскурсію, яку провів екскурсовод провідний науковий співробітник Володимир Ругаль. Він відзначив, що Друга світова війна – найкривавіший глобальний конфлікт, у ході якого загинуло, за різними оцінками, від 50 до 85 мільйонів людей. Саме як страшну трагедію її пам’ятають і згадують в усьому світі.
22 червня 1941 року Радянський Союз та Третій Рейх вступили у військову конфронтацію, що увійшла в історію як німецько-радянська війна, або у радянській історіографії – Велика Вітчизняна війна 1941–1945 років. Офіцери дізналися про сторінки історії Другої світової війни та про бойові дії, які відбувалися на території України в 1939–1945 роках. Також в музеї були представлені експонати з районів бойових дій, які точаться нині на сході України.

В процесі дискусії офіцери доповнювали інформацію про маловідомі факти із історії Другої світової війни, які вони дізналися із архівних матеріалів та розповідей очевидців війни, яких, нажаль, залишились одиниці.
У ході обговорення екскурсії офіцери зазначили, що отримана інформація буде корисною для практичної роботи при проведенні морально-психологічного забезпечення повсякденної діяльності у військових підрозділах та військово-патріотичному вихованні молоді.
Враховуючи інформацію, яку отримали офіцери в Національному музеї історії України у Другій світовій війні, на думку ветеранів, варто продовжити з курсантами і студентами. Це збільшує знання про історію нашої Батьківщини, її трагічні сторінки життя, дає можливість отримати відомості про героїчних людей – українців, які проживали і проживають на території України.
Ветерани інституту стверджують що їх священний обов’язок – навіки зберегти пам’ять про тих, хто завоював Перемогу в тій жахливій війні, а також тих, хто впав смертю героя, захищаючи територіальну цілісність нашої держави тоді і зараз.