" /> Українська Спілка ветеранів Афганістану (воїнів-інтернаціоналістів) - Відлуння Афганської війни Українська Спілка ветеранів Афганістану (воїнів-інтернаціоналістів)
 
 
 
    
 
Головна
Новини
Про організацію
Голова УСВА
Публікації
Електронні книги УСВА
Акції
Документи
Нормативні документи
Ветеранські закони
Фотогалерея
Зв`язок
Музей
Реабілітація
Питайте-відповідаємо
Локальні війни
Анонси
Книга вдячності
Організації УСВА
Сайти ветеранів
Фестивалі
Майбутнє України
ГО "БМФ Реабілітації
Статут ГО "БМФ Реаб
 


Погода
Погода!


49846489 Відвідувачів
Орденские планки – ветеранам
Президент України Офіційне інтернет-представництво
Міністерство оборони
Урядовий портал
Боевое Братство
Укрінформ
Відлуння Афганської війни Надрукувати Надіслати електронною поштою
     25 грудня у день 40-річчя початку Афганської війни, яка трагічним десятиліттям відбилась на долі нашого народу, біля пам’ятника «Чорний тюльпан», що у центрі Шепетівки на Хмельниччині, зібралися учасники бойових дій, члени Шепетівської Спілки ветеранів Афганістану, воїни-інтернаціоналісти і члени літературно-мистецької студії «Доля».
2822.jpg
Настоятель Храму Святих мучениць Віри, Надії, Любові та їхньої матері Софії протоієрей Анатолій Вересюк  (воїн-«афганець») відслужив панахиду за загиблими і померлими. Присутні поклали квіти до пам’ятника і хвилиною мовчання вшанували побратимів.
Що нас спонукає не забувати про криваву війну, яка забрала тисячі українських синів, які не залишили після себе нащадків? Війна залишила вдів і дівчат без наречених. Виросло ціле покоління дітей воїнів-«афганців», сиріт і напівсиріт та тих, хто бачив страждання батьків-інвалідів.
2823.jpg
Тільки людська пам’ять спонукає не забувати про ті страшні дні, коли у мирні міста та села нашої країни привозили хоронити українських синів. Пам’ять, яка потрібна не стільки мертвим, як живим. Потрібна для того, щоб ми пам’ятали, що наші сини не повинні гинути за чужі інтереси в інших країнах.
2824.jpg
Захід продовжили у приміщенні Шепетівської СВА, де відбулося спільне засідання воїнів-інтернаціоналістів і студійців. До речі, такі спільні заходи проводяться не вперше. Лунали вірші про війну в авторському виконанні Віри Кухарук, Олени Кравчук, Зінаїди Русняк, Олександра Губіна. Олександр Костюк, Олена Заєць, Іванна Гринчук читали різнопланові вірші. Бард Сергій Харчук виконав пісні на афганську тематику.
Недавно «афганцям» презентували програвач вінілових платівок, тож голова Спілки Валерій Окорський поставив платівку, яку отримав у подарунок на зборах у Кундузі в 1980 році, і присутні мали можливість прослухати пісню тих років.
Ветерани згадували про бойові будні, втрати бойових друзів, мужність та героїзм звичайних хлопців, які навчилися виживати у страшних умовах.
2825.jpg
Афганська війна – болючий спогад воїнів. Ветерани Микола Ліончук, Олександр Гурінович, Петро Шидей і Валерій Окорський провели для студійців екскурсію музеєм бойової слави. 
Нам, людям цивільним, навіть важко уявити, як нелегко цим хлопцям було повертатися до мирного життя, скільки терпіння і мужності знадобилося, щоб навчитися просто жити. Хіба можуть роки залікувати отой оголений нерв, який досі болить за тих, хто лежить у землі, хто дивиться з небес?
2826.jpg
Допоки житимуть батьки, брати і сестри, вдови і діти тих, хто загинув в Афганістані, ми повинні запалювати свічі на могилах жертв цієї війни і творити молитву за невинно убієнних.
Усі післявоєнні роки Шепетівська СВА працює із школярами та молоддю, виховуючи їх в дусі патріотизму, національної свідомості, гідності та гордості за шепетівчан, які з честю виконали інтернаціональний обов’язок. Саме воїни-«афганці» знайомлять їх з трагічною сторінкою нашої історії, виховують у повазі до учасників Другої світової війни, військових подій в Афганістані та інших військових конфліктів, учасників нинішньої російсько-української війни.
Віра КУХАРУК,
керівник Шепетівської літературно-мистецької студії «Доля».
 
< Попередня   Наступна >

 

 
 
© 2005-2018, Українська Спілка ветеранів Афганістану (воїнів-інтернаціоналістів)
www.usva.org.ua
pressusva@ukr.net
При любом использовании материалов сайта гиперссылка на usva.org.ua обязательна.
Редакция usva.org.ua может не разделять точку зрения авторов статей
и ответственности за содержание републицируемых материалов не несет.