Головна
Новини
Про організацію
Голова УСВА
Публікації
Електронні книги УСВА
Акції
Документи
Нормативні документи
Ветеранські закони
Фотогалерея
Зв`язок
Музей
Реабілітація
Питайте-відповідаємо
Локальні війни
Анонси
Книга вдячності
Організації УСВА
Сайти ветеранів
 


Погода
Погода!


17222667 Відвідувачів
Укрінформ
Боевое Братство
Міністерство оборони
Орденские планки – ветеранам
Президент України Офіційне інтернет-представництво
Урядовий портал
Публікації
"Любив Україну, як поле квітка польова" Надрукувати Надіслати електронною поштою
luka.jpgКожному з нас доля відміряє свою часточку віку. Ростиславу Шикулі (на знімку) вона відміряла 42 весни. Одна з цих весен і розірвала серце батькові двох синів, коханому чоловікові, військовому пілоту та поету...
Детальніше...
 
Була війна. Партизанська Надрукувати Надіслати електронною поштою
gaysinskiy2013_03.jpg Мій земляк Дмитро Антонович Коваль у свої 89 років добре пам'ятає, як почалася війна. У неділю, 22 червня 1941 року він, 17-річний житель села Зятківці, разом зі своїми ровесниками готувався до випускних екзаменів. Саме тоді по радіо передали страшну новину про віроломний напад гітлерівської Німеччини на Радянський Союз.
Детальніше...
 
«Висота, швидкість, маневр, вогонь» Надрукувати Надіслати електронною поштою
Життя тричі Героя Радянського Союзу Олександра Покришкіна неодноразово висіло на волоску, але він щоразу виходив переможцем.
Народився він у місті Новомиколаївськ (нині Новосибірськ) в родині переселенців. Батьки бідували, і хлопчина, тільки-но йому виповнилося 14 років, почав працювати. Спочатку покрівельником, а потім, після закінчення фабрично-заводського училища, влаштувався слюсарем-лекальником.
Детальніше...
 
Два гарячих роки Надрукувати Надіслати електронною поштою
П’ятнадцяте лютого військовий комісар Харківського обласного військкомату полковник Олексій Середа традиційно розпочне із вшанування пам’яті бойових товаришів біля меморіальної стели «Афганський біль». Як і всі минулі роки, він мовчки постоїть і згадає те, що так марно намагається забути чи сховати в закутках своєї пам’яті.
Детальніше...
 
Висоти мужності Надрукувати Надіслати електронною поштою
Ще під час строкової служби в навчальному центрі Білоруського військового округу механік-водій легкого плавучого танка ПТ-76 рядовий Шерстюк неодноразово подавав рапорти про направлення його до Афганістану. Але командування військової частини постійно відмовляло Сергію: «Мало ще досвіду маєш!» — казали йому командири. Невдовзі Сергій став курсантом Новосибірського вищого військово-політичного загальновійськового училища імені 60-річчя великого Жовтня.
Детальніше...
 
Как это было Надрукувати Надіслати електронною поштою
getimageca2s2rhh.jpg Накануне вывода
Военно-политическая обстановка в Афганистане все больше осложнялась. Чем слабее и уязвимее становились позиции государственной власти, тем давление на советское военное командование оказывалось сильнее. С каждой неделей требования официального Кабула все возрастали. В 1987 году более 85 % территории страны, разделенной в административном порядке на 31 провинцию и один округ Хост, находилось под контролем моджахедов. Государственная власть теряла уезд за уездом, провинцию за провинцией.
Детальніше...
 
Почему СССР воевал с Германией до 1955 года? Надрукувати Надіслати електронною поштою
9 мая 1945 года в 2 часа 10 минут по московскому времени диктор Юрий Левитан объявил о капитуляции фашистской Германии и зачитал указ об объявлении этого дня праздником Победы. Но мало кому известно, что война на этом не закончилась.
Детальніше...
 
«И дожить не успел...» Надрукувати Надіслати електронною поштою
25 января Владимиру Высоцкому исполнилось бы 75 лет
В канун юбилея актера и поэта «Курьер» выяснил любопытный факт: знаменитая песня Владимира Высоцкого «Товарищи ученые...» посвящена киевским научным работникам. А если быть точным — ученым Научно-исследовательского института микробиологии и вирусологии им. академика Д. К. Заболотного.
Детальніше...
 
«На концерт «Ватри» солдат ішов... через мінне поле!» Надрукувати Надіслати електронною поштою
Не одне десятиліття вірою і правдою служить українській пісні соліст Львівської обласної філармонії, народний артист України Мар’ян Шуневич. Його доля і творчий шлях неодноразово перетиналися з військом.
В інтерв’ю «Народній армії» Мар’ян Васильович розповів про ці епізоди власної біографії.
Детальніше...
 
Краща реклама —одужання людини Надрукувати Надіслати електронною поштою
Однією з найстаріших оздоровниць вітчизняного оборонного відомства по праву вважається Сакський центральний військовий клінічний санаторій ім. М.І. Пирогова, працівники якого, до речі, восени минулого року відсвяткували його 175-річчя. За цей час лікувальному закладу випало пройти довгий та складний шлях розвитку.
Детальніше...
 
Возвращение погон Надрукувати Надіслати електронною поштою
По странному стечению обстоятельств, Сталин вернул погоны на Рождество 1943 года — 6 января. Главный символ Белой армии неожиданно «покраснел»
Детальніше...
 
ОБІЦЯНКА-ЦЯЦЯНКА Надрукувати Надіслати електронною поштою
    Завершився 2012 рік. Для когось – успішно, а для когось – й не дуже. Вкотре не дочекались обіцяного і зафіксованого в офіційних документах про співпрацю з урядом ветерани-«афганці». Хоч чекати, терпіти і вірити вони звикли, але попередній, прийнятий  2011 року Меморандум «Про взаємодію і співпрацю…» свідчить про те, що терпець може урватися.
Детальніше...
 
Три відрядження до Афганістану Надрукувати Надіслати електронною поштою
trividradzhennya1.jpgПід час перебування в Афганістані Валентин Сергійович Дьомін був причетний до особливої сфери діяльності спецслужб, про яку дуже рідко згадується в книгах, спогадах та інтерв'ю учасників тих подій. Він був співробітником Представництва КДБ СРСР в Афганістані і упродовж трьох відряджень до цієї країни діяв по лінії радянської зовнішньої розвідки. Кожне відрядження було особливим, не схожим на попередні, насиченим багатьма подіями, незвичними ситуаціями, несподіваними зустрічами і смертельним ризиком. Утім, багато радянських розвідників діяли в таких же складних умовах, але далеко не кожен упродовж одного місяця нагороджувався двома орденами і двома медалями.
Детальніше...
 
«Суспільство має повернутися до ветеранів обличчям» Надрукувати Надіслати електронною поштою
Державна служба з питань інвалідів та ветеранів України існує вже майже два роки. На неї, як на центральний орган виконавчої влади, покладені завдання реалізації державної політики у сфері соціального і правового захисту інвалідів і ветеранів, військовослужбовців, звільнених у запас або відставку, жертв нацистських переслідувань, а також — координації роботи органів виконавчої влади, громадських організацій інвалідів і ветеранів.
Детальніше...
 
Гіркота Надрукувати Надіслати електронною поштою
     Історія ця почалася в далекому 1985 році, коли житель селища Магерів Жовківського району Львівської області старший сержант Олег Поліщук демобілізувався з військової частини Обмеженого контингенту радянських військ, розташованої в провінції Кундуз на півночі Афганістану. Під час  однієї з бойових операцій Олег зазнав контузію з травмою хребта, довгий час лікувався у госпіталях і в результаті був комісований з армії.
Детальніше...
 
До 70-річчя Краснодонської підпільної організації "Молода Гвардія" Надрукувати Надіслати електронною поштою
Правда, яку розповіли кати
molodagvardiya.jpgІсторія «Молодої гвардії» — одна з найміфолозованіших сторінок нашого минулого. Хоча міф — не завжди неправда. Нерідко це спрощена версія правди, зручна для сприйняття. Імовірно, тому навколо «Молодої гвардії» так багато спекуляцій, домислів, сумнівів. Але с й документи. В архіві Управління СБУ в Луганській області зберігається багато матеріалів про «Молоду гвардію». Йдеться про протоколи допитів катів і зрадників «Молодої гвардії». Тут відпадають багато сумнівів. Наприклад, чи була взагалі ця організація. Так! Принаймні для окупантів це була саме антифашистська організація, а не ватага хуліганів.
Детальніше...
 
1 жовтня — міжнародний день людей похилого віку Надрукувати Надіслати електронною поштою
«Ветерани відчувають поважний вік, але душею не старіють»
Cвого часу талановитий незрячий поет Едуард Асадов писав про радянське студентство як про унікальну, особливу «націю». Молоді люди, яким він тоді присвячував свої рядки, вже давно на пенсії. Іншими словами, вони вже дідусі й бабусі, ветерани. Хоча і для цієї поважної категорії громадян нашого суспільства поетичне визначення «особливий народ» залишається цілком доречним і актуальним. Ветерани справді — особливі люди.
Детальніше...
 
22 вересня -- День партизанської слави Надрукувати Надіслати електронною поштою
radyanskiy.jpgРадянський Денис Давидов
     Напередодтні Дня Партизанської слави про невідомі епізоди життя легендарного командира партизанського загону «Визволителі» Дмитра Медведєва розповів його син Віктор
Детальніше...
 
Військова служба ластоногого спецназу Надрукувати Надіслати електронною поштою
У червневому номері журналу читачі мали змогу ознайомитися зі статтею Віталія Костриченка «Підводний загін Калганова» про створення науково-дослідного океанаріуму ВМФ СРСР. Пропонований матеріал є продовженням теми й дає можливість дізнатися про деякі моменти специфіки практичної підготовки й використання морських тварин у військових цілях.
Детальніше...
 
Чому досі корюківку не вшановують, як Хатинь? Надрукувати Надіслати електронною поштою
koryukivka.jpg     Людській пам'яті властиво забувати. Та те, що робили фашисти в Корюківці, ми, свідки трагедії, не забудемо до кінця своїх днів. Наше місто було центром партизанського руху на Чернігівщині. Звідси почало свій шлях партизанське з'єднання О. Ф. Федорова, що стало рушійною си.гою фашистського розгрому Корюківки.
Детальніше...
 
Миротворческую миссию выполнили достойно Надрукувати Надіслати електронною поштою
     Миротворцы Украины отметили 20-летие ввода миротворческих подразделений Вооруженных Сил Украины в Боснию и Герцеговину.
Детальніше...
 
«Батько» вінницької «Альфи» Надрукувати Надіслати електронною поштою
tychishin1.jpgВінничанин Володимир Тищишин ніколи не шукав легкого шляху в житті. Виріс у родині військових, дідусь — повний Георгіївський кавалер, сам тричі воював у Афганістані.
Детальніше...
 
Всегда быть достойным примером Надрукувати Надіслати електронною поштою
babichoi.jpg    2 августа многие украинцы, носившие в свое время голубые береты, а также проходящие в настоящее время службу в аэромобильных войсках, отметят День Воздушно-десантных войск.
Детальніше...
 
Поріднили «Катюша» й «Марсельєза» Надрукувати Надіслати електронною поштою
     Цього року виповнюється 70 років від дня створення легендарного інтернаціонального авіаційного полку «Нормандія-Неман».Отримані ним бойові нагороди — радянські ордени Червоного Прапора, Олександра Невського, французькі Великий Хрест Почесного легіону, Хрест учасника Визволення, Військова медаль, Військовий хрест, почесне найменування «Неманський», — красномовно свідчать про героїчний шлях цієї унікальної частини.
Детальніше...
 
Друге народження підполковника Бондаревського Надрукувати Надіслати електронною поштою
    За роки незалежності нашої держави та активної участі українських військовослужбовців у миротворчих операціях виникало чимало надзвичайних ситуацій, які підтверджували їхню готовність та здатність у будь-яких найскладніших ситуаціях діяти професійно та зібрано, попри небезпеку для власного життя.
Детальніше...
 
<< Початок < Попередня 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Наступна > В кінець >>

Всього 148 - 196 з 507

 

 
 
© 2005-2017, Українська Спілка ветеранів Афганістану (воїнів-інтернаціоналістів)
www.usva.org.ua
pressusva@ukr.net
При любом использовании материалов сайта гиперссылка на usva.org.ua обязательна.
Редакция usva.org.ua может не разделять точку зрения авторов статей
и ответственности за содержание републицируемых материалов не несет.


Украинская Баннерная Сеть
Защитники родины - Сайт о русских солдатах. Rambler's Top100 Rambler's Top100 Сервис авто регистрации в
каталогах, статьи про раскрутку сайтов, web дизайн, flash,
photoshop, хостинг, рассылки; форум, баннерная сеть, каталог
сайтов, услуги продвижения и рекламы сайтов