" /> Українська Спілка ветеранів Афганістану (воїнів-інтернаціоналістів) - Як наповнити коштами фонд Українська Спілка ветеранів Афганістану (воїнів-інтернаціоналістів)
 
 
 
    
 
Головна
Новини
Про організацію
Голова УСВА
Публікації
Електронні книги УСВА
Акції
Документи
Нормативні документи
Ветеранські закони
Фотогалерея
Зв`язок
Музей
Реабілітація
Питайте-відповідаємо
Локальні війни
Анонси
Книга вдячності
Організації УСВА
Сайти ветеранів
Фестивалі
Майбутнє України
 


Погода
Погода!


41032847 Відвідувачів
Боевое Братство
Президент України Офіційне інтернет-представництво
Урядовий портал
Міністерство оборони
Укрінформ
Орденские планки – ветеранам
Як наповнити коштами фонд Надрукувати Надіслати електронною поштою
 Світова економічна криза призвела до стрімкого падіння вартості пенсійних активів фондових пенсійних систем. Це викликало загальне занепокоєння: як вона вплине на програми соціального забезпечення громадян країн світу й України зокрема?
Пропонуємо низку заходів, які, на наш погляд, сприятимуть збільшенню надходжень до страхового Пенсійного фонду України (ПФУ). Отож, треба, щоб суб'єкти підприємницької діяльності, які обрали спрощену систему оподаткування, перейшли на загальні умови сплати страхових внесків до ПФУ. Потрібно підвищити й рівень заробітної плати у реальному секторі економіки. Це сприятиме платоспроможності населення й підтримає вітчизняного товаровиробника. Крім того, слід розробити нормативно-правові механізми щодо виведення заробітної плати з "тіні".
На сьогодні підприємці, котрі працюють за спрощеною системою оподаткування, сплачують до Пенсійного фонду за одну застраховану особу внески у сумі від 6 до 60 грн щомісяця. За нашими розрахунками, обсяг внесків до ПФУ за одну застраховану особу від роботодавця, що сплачує страхові внески на загальних підставах, та застрахованої особи за місяць становить у середньому 605 грн.
Розрахунки, зроблені у НДІ праці і зайнятості населення, свідчать, що перехід до сплати страхових внесків суб'єктами підприємницької діяльності, котрі обрали спрощену систему оподаткування, на загальних підставах з мінімальної заробітної плати може дати збільшення страхових надходжень до ПФУ в обсязі 2,9 млрд грн у рік.
У перспективі доцільним має бути сплата внесків до страхового Пенсійного фонду суб'єктами підприємницької діяльності на загальних підставах з середньої заробітної плати в галузях економіки. У такому разі збільшення страхових внесків до ПФУ може становити близько 9,5 млрд грн.
А підвищення заробітної плати працюючим верствам населення на 10 відсотків може дати додаткові надходження до ПФУ в обсязі 10,8 млрд грн. Звичайно, частина цих додаткових надходжень наступного року буде автоматично використана на збільшення пенсійних виплат.
В Україні, як відомо, значна частка заробітної плати працюючим виплачується у так званих "конвертах". І, звичайно, така заробітна плата не тільки не оподатковується, а й з неї не справляються страхові внески до соціальних фондів, у тому числі й до ПФУ. За різними джерелами доля "тіньової" заробітної плати на сьогодні становить від 40 до 50 відсотків. Виведення з "тіні" тільки частини цієї заробітної плати, наприклад, зменшення "тіньової" заробітної плати до 30 відсотків, може дати від 18,0 до 43,4 млрд грн додаткових надходжень до ПФУ.
Таким чином, реалізація заходів, зазначених вище, може дати в перспективі від 31,7 до 63,7 млрд грн у рік додаткових надходжень до ПФУ. Цих коштів не тільки було б достатньо для погашення сьогоднішнього дефіциту бюджету ПФУ, а й для збільшення розмірів пенсійних виплат.
Тетяна КІР'ЯН,
директор НДІ праці і зайнятості населення,
кандидат економічних наук, академікАЕНУ,
заслужений економіст України
Микола ШАПОВАЛ,
заступник директора з наукової роботи,
кандидат економічних наук, заслужений
працівник соціальної сфери України
 
< Попередня   Наступна >

 

 
 
© 2005-2018, Українська Спілка ветеранів Афганістану (воїнів-інтернаціоналістів)
www.usva.org.ua
pressusva@ukr.net
При любом использовании материалов сайта гиперссылка на usva.org.ua обязательна.
Редакция usva.org.ua может не разделять точку зрения авторов статей
и ответственности за содержание републицируемых материалов не несет.