Головна
Новини
Про організацію
Голова УСВА
Публікації
Електронні книги УСВА
Акції
Документи
Нормативні документи
Ветеранські закони
Фотогалерея
Зв`язок
Музей
Реабілітація
Питайте-відповідаємо
Локальні війни
Анонси
Книга вдячності
Організації УСВА
Сайти ветеранів
 


Погода
Погода!


22681773 Відвідувачів
Укрінформ
Урядовий портал
Орденские планки – ветеранам
Міністерство оборони
Боевое Братство
Президент України Офіційне інтернет-представництво
Розлучення на чергу не впливає Надрукувати Надіслати електронною поштою
"Після закінчення інституту в 2000 році мене направили для подальшого проходження служби в м. Коломия Івано-Франківської області, незважаючи на те, що мій чоловік уже два роки працював в Управлінні пожежної охорони Хмельницької області. Я народила двох дітей. Частину, в якій я проходила службу, розформували. Мене перевели служити до Львова. Одразу після виходу з відпустки по догляду за дитиною, в 2007 році, я намагалася перевестися для подальшого проходження служби в Старокостянтинів Хмельницької області. Це  далося через рік. Весь час чоловік проходив службу в Хмельницькому. Внаслідок цього особисте життя розладилося і ми розлучилися.
У Старокостянтинові житла в мене немає. Зі мною двоє неповнолітніх дітей. Намагаючись стати на квартирну чергу тією датою, з якої ми з колишнім чоловіком перебували на черзі в УМВС Хмельницької області, отримала відмову від житлової комісії частини, яку мотивували тим, що ми служимо в різних відомствах. Чи маю я право стати на квартирну чергу для отримання житла тією датою, з якої ми з колишнім чоловіком перебували на черзі?"
Старший лейтенант Людмила НЕГЯГА
Відповідно до пункту 3.7 Інструкції про організацію забезпечення і надання військовослужбовцям Збройних Сил України та членам їх сімей житлових приміщень, затвердженої наказом Міністра оборони України від 06.10.06 N 577 (зареєстрований в Міністерстві юстиції України 30.10.06 за N 1171/13045 (зі змінами), військовослужбовці, які перебувають на обліку, в разі переміщення по військовій службі, пов'язаного з переїздом до іншого гарнізону (в іншу місцевість), зараховуються на облік за новим місцем служби разом з членами їхніх сімей із збереженням попереднього часу перебування на обліку, а також у списках осіб, що користуються правом першочергового або позачергового одержання житла. При цьому облікова справа направляється командиром (начальником) військової частини до нового місця служби військовослужбовця разом з особовою справою, а в разі розформування військової частини – до військового комісаріату. Перебування військовослужбовця на квартирному обліку за останнім місцем служби, а також у списках осіб, що користуються правом першочергового та позачергового одержання житлових приміщень, підтверджується довідкою (форма якої визначена у додаток 4 до цієї Інструкції) про перебування на обліку за попереднім місцем служби та зняття з обліку, виданною відповідним квартирно-експлуатаційним органом та командиром військової частини.
У пункті 30 Правил обліку громадян, які потребують поліпшення житлових умов, і надання їм жилих приміщень в Українській РСР, затверджених постановою Ради Міністрів Української РСР і Українською республіканською радою професійних спілок від 11.12.84 N 470, при розірванні шлюбу між особами, які працюють на одному підприємстві, в установі, організації і перебувають на квартирному обліку за місцем роботи, облікова справа відповідно розділяється та за колишнім подружжям заявника зберігається право перебування на обліку за місцем роботи. Якщо колишнє подружжя заявника не працює на тому самому підприємстві, в установі, організації, воно переводиться на облік за місцем своєї роботи, а якщо там не ведеться облік, - до виконавчого комітету Ради народних депутатів за місцем проживання.
У зазначених випадках за громадянами зберігається попередній час перебування на квартирному обліку та в списках осіб, які користуються правом першочергового одержання житлових приміщень, у межах відповідно часу їхньої роботи на даному підприємстві, в установі, організації або часу проживання у даному населеному пункті.
Керуючись пунктом 1.9 вищезгаданої Інструкції, всі питання, пов'язані з перебуванням військовослужбовця на квартирному обліку, вирішуються за місцем проходження ними служби або в судовому порядку.
Підготував Володимир ПАНЬКО,
майор  юстиції, заступник начальника відділу
військового права Правового департаменту МО України
Газета "Народна Армія"


 
< Попередня   Наступна >

 

 
 
© 2005-2018, Українська Спілка ветеранів Афганістану (воїнів-інтернаціоналістів)
www.usva.org.ua
pressusva@ukr.net
При любом использовании материалов сайта гиперссылка на usva.org.ua обязательна.
Редакция usva.org.ua может не разделять точку зрения авторов статей
и ответственности за содержание републицируемых материалов не несет.


Украинская Баннерная Сеть
Защитники родины - Сайт о русских солдатах. Rambler's Top100 Rambler's Top100 Сервис авто регистрации в
каталогах, статьи про раскрутку сайтов, web дизайн, flash,
photoshop, хостинг, рассылки; форум, баннерная сеть, каталог
сайтов, услуги продвижения и рекламы сайтов