" /> Українська Спілка ветеранів Афганістану (воїнів-інтернаціоналістів) - «…Не згасне в серці пам’ять про Афганістан» Українська Спілка ветеранів Афганістану (воїнів-інтернаціоналістів)
 
 
 
    
 
Головна
Новини
Про організацію
Голова УСВА
Публікації
Електронні книги УСВА
Акції
Документи
Нормативні документи
Ветеранські закони
Фотогалерея
Зв`язок
Музей
Реабілітація
Питайте-відповідаємо
Локальні війни
Анонси
Книга вдячності
Організації УСВА
Сайти ветеранів
Фестивалі
Майбутнє України
 


Погода
Погода!


41069617 Відвідувачів
Орденские планки – ветеранам
Президент України Офіційне інтернет-представництво
Боевое Братство
Урядовий портал
Укрінформ
Міністерство оборони
«…Не згасне в серці пам’ять про Афганістан» Надрукувати Надіслати електронною поштою
ImageСаме такий контекст був закладений в організацію та проведення заходів у частинах Полтавського гарнізону з нагоди річниці виведення радянських військ з Афганістану. Так, на базі музею бойової слави 13-ї гвардійської важкої бомбардувальної дивізії, правонаступницею якої сьогодні є 215-та авіаційна комендатура, відбувся урок-реквієм «Ми пам'ятаємо...», учасниками якого стали близько 100 школярів середніх класів підшефної загальноосвітньої школи №11.
Завідуюча бібліотеки військової частини Людмила Поліщук не просто підготувала цікавий пізнавальний матеріал, а й провела змістовну екскурсію, ознайомивши юних гостей з хронологією афганських подій, унікальними документами та експонатами музею. Серед них — зразки озброєння, спецобладнання та одностроїв, фотографії героїв-земляків, їхні листи, особисті речі. За словами заступника командира авіакомендатури з виховної роботи майора Володимира Федорчука, «уроки Афганістану повинні стати важливою складовою військово-патріотичного та духовного виховання нашої молоді саме в контексті визначення найголовніших пріоритетів та цінностей сьогодення, якими є людське життя і мирне співіснування. Щоб страхіття війни залишились там, у минулому столітті...» На думку вчителів і військового командування, процес шкільного навчання та виховання завдяки таким заходам набуває більшої дієвості та предметності.
А гостями музею військових конфліктів XX століття, директором якого є полковник запасу Юрій Цомартов, стали курсанти кількох навчальних груп 179-го Об'єднаного навчально-тренувального центру військ зв'язку Збройних Сил України. «Урок мужності» для майбутніх зв'язківців, організатором якого став член спілки воїнів-афганців підполковник запасу Іван Петренко, розпочався з кінолекторію «Останній солдат Афганістану...», який продовжив своїми спогадами про події тих років кавалер ордена Бойового Червоного Прапора полковник запасу Михайло Притула. З увагою та хвилюванням присутні слухали розповідь ветерана, подумки ставши на деякий час свідками й учасниками рейдів та бойових операцій, ділячи з ним радість перемог та біль утрат. А яскравим доповненням до «уроку мужності» стало ознайомлення курсантів з експозицією музею, який, до речі, був створений ще 6 років тому на власні кошти колишнього воїна-афганця Юрія Цомартова та його бойових побратимів. До уваги учасників заходу були представлені карти бойових операцій, реконструкція блок-посту, стенди з оригінальними фотографіями та особистими речами, діорама «Бій у гірській ущелині». Та найбільшу зацікавленість у присутніх викликала зенітна установка ЗСУ-23-4 «Шилка», яка брала участь в афганських подіях, а нині являє собою музейний експонат. Окрім незабутніх вражень від побаченого та почутого, кожен військовослужбовець, без сумніву, прийняв до свого серця головну ідею уроку — ідею безсмертя таких чеснот, як готовності до випробувань заради Батьківщини і водночас людяності та військового братерства. А відомий вислів «Солдати війн не починають, вони стають їх першими жертвами» нехай буде лише епіграфом до художніх творів.
Володимир ЛАЗАРЄВ
Полтава

 
< Попередня   Наступна >

 

 
 
© 2005-2018, Українська Спілка ветеранів Афганістану (воїнів-інтернаціоналістів)
www.usva.org.ua
pressusva@ukr.net
При любом использовании материалов сайта гиперссылка на usva.org.ua обязательна.
Редакция usva.org.ua может не разделять точку зрения авторов статей
и ответственности за содержание републицируемых материалов не несет.