Головна
Новини
Про організацію
Голова УСВА
Публікації
Електронні книги УСВА
Акції
Документи
Нормативні документи
Ветеранські закони
Фотогалерея
Зв`язок
Музей
Реабілітація
Питайте-відповідаємо
Локальні війни
Анонси
Книга вдячності
Організації УСВА
Сайти ветеранів
 


Погода
Погода!


22707277 Відвідувачів
Президент України Офіційне інтернет-представництво
Орденские планки – ветеранам
Укрінформ
Боевое Братство
Міністерство оборони
Урядовий портал
"Діти війни" і працюючі пенсіонери. Новини законодавства Надрукувати Надіслати електронною поштою
Однією з найбільш соціально незахищених категорій громадян є пенсіонери. На питання: «Які зміни у пенсійному законодавстві сталися останнім часом», — ми попросили відповісти адвоката, голову Дисциплінарної комісії Приазовської колегії адвокатів Алєксєєнко В'ячеслава Олеговича.
Перш за все, зміни торкнулися процесу розгляду справ за позовами людей пенсійного віку, зокрема «дітей війни» і працюючих пенсіонерів. Нині такі справи розглядаються не в цивільному, а в адміністративному порядку. При розгляді справ даної категорії сплачується держмито у розмірі лише 3,40 грн.
Які ж надбавки і виплати є для «дітей війни»?
Відповідно до Закону України «Про соціальний захист дітей війни», який набрав чинності з 01.01.06, «дітям війни» щомісяця виплачується надбавка у розмірі ЗО % від мінімальної пенсії. Нині така надбавка становить 220,20 грн у місяць. Розмір надбавки не залежить від розміру одержуваної пенсії і є однаковим для всіх пенсіонерів.
Чому закон про «дітей війни» не виконується і пенсіонери не отримують надбавку?
З 2006 року і до цього часу відбулося багато змін у законодавстві, дія норм Закону України «Про соціальний захист дітей війни» неодноразово припинялася,змінювалися види судочинства, що в результаті призводило до неможливості отримати встановлену надбавку. Єдиний варіант отримати свої гроші — звернутися до суду.
Головне, про що слід пам'ятати «дітям війни»: нині без звернення до суду і без позитивного рішення надбавка за 2007—2010 роки в добровільному порядку органами пенсійного фонду не виплачується.
Яка максимальна сума, яку може бути стягнуто через суд?
Станом на листопад 2010 року така сума становить більше 4500 грн.
Чому одні«діти війни» отримали через суд близько 700 гривень, а інші — у три—чотири рази більше?
Сума виплаченої надбавки залежить від багатьох факторів, головним із яких є юридична грамотність і компетентність особи, яка склала позовну заяву. Не можна забувати, що, щоб домогтися в суді позитивного рішення, необхідна кваліфікована допомога юриста. Оформляючи документи в сумнівних місцях, будьте готові до того, що їх можуть не прийняти працівники суду як ті, що не відповідають вимогам закону, або у задоволенні позову може бути відмовлено.
Багатьох пенсіонерів останнім часом турбують виступ керівників уряду, в яких вони висловлюються про скасування надбавки «дітям війни». Чи відповідає це дійсності?
Ні, дані висловлювання не стосуються «дітей війни». Мова йшла лише щодо Закону України «Про жертви нацистських переслідувань» Більш того, слід звернути увагу, що уряд не уповноважений вносити зміни до законів, оскільки це винятково прерогатива Верховної Ради України. Закон України «Про соціальний захист дітей війни» діє по теперішній час. Тому ажіотаж піднято штучно.
Чи можливе оформлення позову «дітям війни» з безстроковим (довічним) отриманням надбавки?
Як свідчить судова практика, багато судів приймають такі рішення.
Які вимоги Законів порушуються при перерахунку пенсій працюючим пенсіонерам?
Відповідно до ч. 4 ст. 42 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» перерахунок пенсії працюючим пенсіонерам проводиться не раніше, ніж через 24 місяці після призначення пенсії (останнього перерахунку). При цьому перерахунок здійснюється, виходячи з показника середнього заробітку по Україні за календарний рік, що передує перерахунку. Наприклад, якщо працюючий пенсіонер звернувся за перерахунком у 2010 році, то він повинен здійсюватися за середнім заробітком по Україні за 2009 рік. Однак, органи Пенсійного фонду пенсію перераховують, виходячи їх середнього заробітку по Україні за 2007 рік. У результаті пенсія перераховується неправильно, і видається у меншому обсязі, ніж належить за Законом.
Як оскаржити дії органів Пенсійного фонду та правильно перерахувати пенсію працюючим пенсіонерам?
Тільки в судовому порядку шляхом подання адміністративного позову.
Коли працюючий пенсіонер звертається до районного управління ПФУ з заявою щодо перерахунку, то йому повідомляють, що через суд він всеодно нічого не доб’ється?
Враховуйте, що районне управління ПФУ є відповідачем у справі, тобто зацікавленою стороною. Тому робіть відповідні висновки.
При наданні рішення суду щодо «дітей війни» або перерахунку пенсії працюючому пенсіонеру до пенсійного фонду пенсіонерам повідомляють, що буде подано на апеляцію.
Нічого страшного у цьому немає. Як зазначено вище, райуправління ПФУ є у справі відповідачем і має право подати на апеляцію. Як свідчить судова практика, у більшості випадків рішення районних судів залишаються без змін, тобто на користь пенсіонерів.
Що робити, якщо рішення суду щодо «дітей війни» або перерахунку пенсії працюючому пенсіонеру подано до пенсійного фонду, але гроші тривалий час не виплачуються?
У суді витребувати виконавчого листа і здати його до виконавчої служби.
Нині ум. Києві відкрилося кілька організацій, які пропонують оформити документи «дітям війни» і працюючим пенсіонерам.
Будьте пильними та остерігайтеся шахраїв. Багато таких організацій працюють без необхідних документів.
До якого часу можна подати документи до суду?
Документи бажано подати до 15—20 грудня 2010 року, тому що суди в кінці року складають річні звіти і позови не приймають.

 
< Попередня   Наступна >

 

 
 
© 2005-2018, Українська Спілка ветеранів Афганістану (воїнів-інтернаціоналістів)
www.usva.org.ua
pressusva@ukr.net
При любом использовании материалов сайта гиперссылка на usva.org.ua обязательна.
Редакция usva.org.ua может не разделять точку зрения авторов статей
и ответственности за содержание републицируемых материалов не несет.


Украинская Баннерная Сеть
Защитники родины - Сайт о русских солдатах. Rambler's Top100 Rambler's Top100 Сервис авто регистрации в
каталогах, статьи про раскрутку сайтов, web дизайн, flash,
photoshop, хостинг, рассылки; форум, баннерная сеть, каталог
сайтов, услуги продвижения и рекламы сайтов