" /> Українська Спілка ветеранів Афганістану (воїнів-інтернаціоналістів) Українська Спілка ветеранів Афганістану (воїнів-інтернаціоналістів)
 
 
 
    
 
Головна
Новини
Про організацію
Голова УСВА
Публікації
Електронні книги УСВА
Акції
Документи
Нормативні документи
Ветеранські закони
Фотогалерея
Зв`язок
Музей
Реабілітація
Питайте-відповідаємо
Локальні війни
Анонси
Книга вдячності
Організації УСВА
Сайти ветеранів
Фестивалі
Майбутнє України
 


Погода
Погода!
fest-logo.jpg


41128000 Відвідувачів
Міністерство оборони
Укрінформ
Президент України Офіційне інтернет-представництво
Боевое Братство
Урядовий портал
Орденские планки – ветеранам
Надрукувати Надіслати електронною поштою
15 ЛЮТОГО – ДЕНЬ ВШАНУВАННЯ УЧАСНИКІВ БОЙОВИХ ДІЙ
НА ТЕРИТОРІЇ ІНШИХ ДЕРЖАВ ТА 24  РІЧНИЦЯ ВИВЕДЕННЯ РАДЯНСЬКИХ ВІЙСЬК З АФГАНІСТАНУ

p2150006.jpgВ Україні проживає близько 220 тисяч ветеранів-інтернаціоналістів, які мужньо, виявляючи при цьому гуманізм, людяність і милосердя, виконували ратний обов’язок, гідно представляючи свою державу на території 26 країн світу.
Через Афганську війну (1979–1989 рр.)  пройшло понад 160 тисяч наших співвітчизників, з яких 3360 загинуло, більше 8 тисяч зазнали поранень, понад 100 тисяч перенесли поширені в азіатських країнах захворювання. Залишилися без синів 2729 матерів, 1982 батька, овдовіло 505 молодих жінок, осиротіло 711 дітей. Після війни померло від ран і хвороб увосьмеро більше, ніж загинуло. Кількість інвалідів збільшилася вчетверо. Такий трагічний наслідок Афганської війни.
  137,5 тисяч «афганців» та інших учасників бойових дій в зарубіжних країнах об’єднані гаслом – «Пам’ятаємо про загиблих, піклуємося про живих», згуртовані в 27 регіональних, 718 міських та районних, 1096 первинних організаціях Української Спілки ветеранів Афганістану (воїнів-інтернаціоналістів).
У цей день у селах, районах, містечках і великих містах України вшановують поіменно тих, хто виконав свій військовий обов’язок ціною власного життя. Їм, як доблесним синам Батьківщини, віддають данину пам’яті і шани за проявлені мужність і героїзм. Згадують всіх, хто не повернувся живим на рідну землю з далеких і близьких країв.
На тлі погіршення рівня життя населення та за умов кризового стану економіки, коли для переважної більшості ветеранів головним джерелом існування є пенсія, розмір якої ледве сягає рівня прожиткового мінімуму – право ветеранів на пільги, які передбачені законодавством, залишаються життєво необхідною частиною і найбільш важливим джерелом реалізації прав на життя і здоров’я.
Держава дала права та пільги ветеранам, але не забезпечує їх повної реалізації. Впродовж усіх років точиться, без перебільшення, запекла боротьба ветеранів за свої законні права, за виживання.
Кожний наступний уряд, без винятку, робить спроби – обмежити ці права всупереч чинній Конституції держави.
Це підтверджує, що, на жаль, стратегія соціальної політики стосовно ветеранів у нашій державі залишається остаточно не визначеною. Органи законодавчої і виконавчої влади реально не мають програми реалізації життєво важливих прав ветеранів. 
Підписаний 30 вересня 2011 року Меморандум «Про взаємодію і співпрацю між Кабінетом Міністрів України та Українською Спілкою ветеранів Афганістану», який мав втілюватись у життя впродовж п’яти років, дозволив тільки розпочати процес вирішення наших злободенних проблем.
Але затверджений з колосальним відкритим дефіцитом у 50 млрд. грн. Державний бюджет на 2013 рік, який має ще й приховану багатомільярдну складову дефіциту, майже перекреслює всі можливості реалізації попередніх домовленостей щодо програм соціального захисту.
 Ми вважаємо за необхідне в першу чергу – збільшення основного розміру пенсій інвалідам війни в два рази порівняно з 2011 роком,  підвищення розміру доплат до пенсій або щомісячного довічного грошового утримання членам сімей загиблих – осіб зазначених у пункті 1 статті 10 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» до розміру прожиткового мінімуму, розміру підвищення до пенсії або щомісячного довічного грошового утримання членам сімей померлих інвалідів війни, членам сімей померлих учасників бойових дій, учасників війни в два рази, порівняно з 2011 роком.
Окремо стоїть питання започаткування Державної програми забезпечення житлом ветеранів Афганської війни. Близько 10 тисяч учасників бойових дій на сьогодні залишаються без житла.
В умовах зростання соціальної напруженості Українська Спілка ветеранів Афганістану запрошує керівників Кабінету Міністрів України, Міністерств   соціальної політики, оборони, охорони здоров’я, Державної служби у справах інвалідів та ветеранів терміново розпочати діалог задля вирішення проблемних питань 2013 року.
Голова УСВА Сергій Червонописький: «Ми пропонуємо, проаналізувати виконання Меморандуму «Про взаємодію і співпрацю між Кабінетом Міністрів України та Українською Спілкою ветеранів Афганістану (воїнів-інтернаціоналістів)», переглянути програми соціального захисту, підготувати дійові пропозиції щодо корегування Державного бюджету на 2013 рік.
Ми розраховуємо на конструктивний діалог з владою на пріоритетне вирішення проблем ветеранів. Однак у разі ігнорування потреб інвалідів та ветеранів війни,  сімей загиблих ми готові перейти до рішучих дій».

Прес-служба УСВА.

 
< Попередня   Наступна >

 

 
 
© 2005-2018, Українська Спілка ветеранів Афганістану (воїнів-інтернаціоналістів)
www.usva.org.ua
pressusva@ukr.net
При любом использовании материалов сайта гиперссылка на usva.org.ua обязательна.
Редакция usva.org.ua может не разделять точку зрения авторов статей
и ответственности за содержание републицируемых материалов не несет.