Головна
Новини
Про організацію
Голова УСВА
Публікації
Електронні книги УСВА
Акції
Документи
Нормативні документи
Ветеранські закони
Фотогалерея
Зв`язок
Музей
Реабілітація
Питайте-відповідаємо
Локальні війни
Анонси
Книга вдячності
Організації УСВА
Сайти ветеранів
Фестивалі
 


Погода
Погода!


34193503 Відвідувачів
Президент України Офіційне інтернет-представництво
Урядовий портал
Боевое Братство
Міністерство оборони
Укрінформ
Орденские планки – ветеранам
Троянди на Литвинецькій Алеї пам’яті Надрукувати Надіслати електронною поштою
25 жовтня з нагоди 25-ї річниці заснування Алеї пам’яті воїнів-інтернаціоналістів в Литвинецькій сільській школі відбулася зустріч воїнів-«афганців» з школярами, представниками районної влади і Канівського Клубу-музею «Ветеран».
На зустріч ветерани прибули після відвідування місць поховання товаришів, загиблих в Афганістані: молодшого сержанта Тертичного М. П., прапорщика Вовк О. Я., лейтенанта Корчаки П. Я. 
dsc02613.jpg

Історія Литвинецької Алеї пам’яті йде з далекого 1988 року. Тоді на Канівщині вона стала самим першим рукотворним пам’ятником героїзму, трагізму та пам’яті 104 радянських воїнів-черкащан. На території алеї розміщені індивідуальні пам’ятні таблички з викарбуваними іменами загиблих воїнів. Влітку алея перетворюється в червону трояндову алею. Саженці троянд багато років назад висадили родини загиблих в Афганістані спільно з школярами.
Організатором створення алеї стала мати офіцера директор школи Любов Олександрівна Басиста. В 2007 році канівські «афганці» доповнили експозицію алеї, виготовили та встановили пам’ятний знак. Всі ці роки алея дбайливо доглядається колективом школи і має гідний вигляд.
В цьому році в школі, завдяки наполегливій праці вчителя історії Володимира Баранника відкрита єдина в районі шкільна кімната пам’яті воїнів-«афганців».
Присутні на урочистому заході вшанували хвилиною мовчання пам'ять загиблих в Афганістані, згадали і пять учнів Литвинецької школи, які проходили військову службу в у Афганістані. В шкільному залі прозвучали пісні побратима «афганців» представника Канівського «Союзу ВДВ» Сергія Вдовіченка. Після встановлення пам’яного знаку на честь бійців Дніпровського повітряного десанту (1943 р.) на канівській землі та проведення Всеукраїнського заходу, десантники Канівщини стали відомими не тільки на Україні, а й за її межами. Від десантників Канівщини він подякував шкільний колектив за їх чуйність до ветеранів, збереження історичної пам’яті та активну участь в заходах по відзначенню 70-ї річниці Дніпровської повітряно-десантної операції. Тепло присутніми були зустрінути виступи шкільних подруг – Галини Басистої та Наталії Козаренко, які в 1988 році  брали участь в створенні алеї пам’яті. Тоді вони були ученицями випускного класу і разом із однокласниками проводили також і велику пошукову роботу з афганської тематики. Керівник канівських «афганців» Анатолій Сахно передав до музейної кімнати школи цінний експонат та привітав із знаменним днем.
Після офіційних виступів, школярі влаштували невелику концертну програму, вони виконували пісні та читали вірші. Школярі запевнили, що і надалі вони будуть старанно доглядати алею, передаючи молодшим естафету пам’яті. Часто відвідуючи Литвинецьку школу, воїнів-інтернаціоналістів приємно вражає рівень духовності, який передають своїм вихованцям вчителі-вихователі.
     Директор Клубу-музею «Ветеран»  офіцер-«афганець»                В. БАЛАН.
     Голова  Канівської спілки ветеранів Афганістану                           А. САХНО.
     Заступник голови Канівської спілки ветеранів Афганістану         О. НІКІТЧЕНКО.
 
< Попередня   Наступна >

 

 
 
© 2005-2018, Українська Спілка ветеранів Афганістану (воїнів-інтернаціоналістів)
www.usva.org.ua
pressusva@ukr.net
При любом использовании материалов сайта гиперссылка на usva.org.ua обязательна.
Редакция usva.org.ua может не разделять точку зрения авторов статей
и ответственности за содержание републицируемых материалов не несет.


Украинская Баннерная Сеть
Защитники родины - Сайт о русских солдатах. Сервис авто регистрации в
каталогах, статьи про раскрутку сайтов, web дизайн, flash,
photoshop, хостинг, рассылки; форум, баннерная сеть, каталог
сайтов, услуги продвижения и рекламы сайтов