" /> Українська Спілка ветеранів Афганістану (воїнів-інтернаціоналістів) - Він тричі форсував Дніпро Українська Спілка ветеранів Афганістану (воїнів-інтернаціоналістів)
 
 
 
    
 
Головна
Новини
Про організацію
Голова УСВА
Публікації
Електронні книги УСВА
Акції
Документи
Нормативні документи
Ветеранські закони
Фотогалерея
Зв`язок
Музей
Реабілітація
Питайте-відповідаємо
Локальні війни
Анонси
Книга вдячності
Організації УСВА
Сайти ветеранів
Фестивалі
Майбутнє України
 


Погода
Погода!


41036161 Відвідувачів
Президент України Офіційне інтернет-представництво
Урядовий портал
Укрінформ
Орденские планки – ветеранам
Міністерство оборони
Боевое Братство
Він тричі форсував Дніпро Надрукувати Надіслати електронною поштою
Цими днями в актовій залі музею Великої Вітчизняної війни вшанували пам’ять генерал-лейтенанта Михайла Пилипенка (на знімку), колишнього начальника Київського вищого інженерного училища зв’язку.
Михайло Корнійович Пилипенко народився 1924 року в білоруському селі Дубровці. Мріяв стати вчителем, але мрії перевернула війна. На початку липня 1941 року він разом із батьком добровільно пішов на фронт. Через два тижні під Козельськом вступив у бій з авіадесантом ворога, під час якого був поранений. Учасник параду 7 листопада 1941 року на Красній площі в Москві. Потім воював на Західному, Калінінському, Північно-Західному, Воронезькому, Степовому, 1-му Українському фронтах. Брав участь у битві за Москву, обороні Ленінграда, Курській битві, Корсунь-Шевченківській військовій операції, визволяв Київ. У складі 1318-го стрілецького полку 163-ї стрілецької дивізії 38-ї армії Воронезького фронту молодший сержант Михайло Пилипенко тричі форсував Дніпро. Спочатку 25 вересня 1943 року — навпроти Києва через Матвіївську затоку на Труханів острів; 27—29 вересня 1943-го — друге форсування, через Жуків острів. Потім 163-тю стрілецьку дивізію було перекинуто в район північніше Києва, де дивізія втретє форсувала Дніпро, захопивши Лютізький плацдарм. Під час усіх цих десантних операцій зв’язківець-розвідник Михайло Пилипенко під вогнем противника забезпечував зв’язок підрозділів 1318-го стрілецького полку. В районі Пущі-Водиці німці прорвали фронт і перейшли в контрнаступ. Михайло Пилипенко залишився зі своєю радіостанцією в тилу ворога. І викликав вогонь на себе. За мужність і героїзм Михайлу Пилипенку присвоєно звання Героя Радянського Союзу.
24 червня 1945-го сержант Пилипенко знову крокує Красною площею, цього разу як учасник Параду Перемоги.
Після війни служив в армії. З 1972 по 1988 рр. очолював Київське вище військове інженерне двічі Червонопрапорне училище зв’язку. В 1984-му отримав військове звання генерал-лейтенант. Був почесним громадянином Києва, Вишгорода та Білої Церкви, а також почесним солдатом 66-го окремого полку зв’язку Білоруського військового округу.
Наприкінці 1970-х у Києві створювався Музей історії Великої Вітчизняної війни 1941—1945 років. Біля входу до меморіального комплексу скульптори задумали поставити монумент Героям форсування Дніпра. Скульптор Фрідріх Согоян вирішив взяти в прообрази для монумента конкретних героїв — учасників форсування Дніпра. Прообразом зв’язківця став Михайло Пилипенко.
Кажуть, що патріотизм і військовий обов’язок не мають віку й не підвладні часові. 62-річний генерал брав участь у ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, в результаті чого отримав інвалідність І групи. Помер генерал Пилипенко 2009 року.
Фото автора.
Андрій Клочай.
 
< Попередня   Наступна >

 

 
 
© 2005-2018, Українська Спілка ветеранів Афганістану (воїнів-інтернаціоналістів)
www.usva.org.ua
pressusva@ukr.net
При любом использовании материалов сайта гиперссылка на usva.org.ua обязательна.
Редакция usva.org.ua может не разделять точку зрения авторов статей
и ответственности за содержание републицируемых материалов не несет.