Головна
Новини
Про організацію
Голова УСВА
Публікації
Електронні книги УСВА
Акції
Документи
Нормативні документи
Ветеранські закони
Фотогалерея
Зв`язок
Музей
Реабілітація
Питайте-відповідаємо
Локальні війни
Анонси
Книга вдячності
Організації УСВА
Сайти ветеранів
 


Погода
Погода!


22723013 Відвідувачів
Президент України Офіційне інтернет-представництво
Орденские планки – ветеранам
Укрінформ
Боевое Братство
Урядовий портал
Міністерство оборони
Надрукувати Надіслати електронною поштою
27 січня – Міжнародний день пам'яті жертв Голокосту
holokost.jpgМіжнародний день пам'яті жертв Голокосту — пам'ятна дата, запроваджена рішенням Генеральної Асамблеї ООН від 1 листопада 2005 року (Резолюція № 60/7). Відзначається щорічно — 27 січня. Саме цього дня 1945 року Радянська Армія визволила в'язнів найбільшого нацистського табору смерті Аушвіц-Біркенау в Освенцімі.
За час існування цього концтабору в ньому загинуло, за різними оцінками, від 1,5 до 2,2 млн людей. За загальними оцінками, жертвами масового знищення євреїв під час Другої світової війни, разом з 4,5 млн дорослих, стали 1,5 млн дітей.
"Голокост, що призвів до винищування однієї третини євреїв і незліченних жертв з числа представників інших меншин, буде завжди служити всім народам застереженням про небезпеки, що таять у собі ненависть, фанатизм, расизм і упередженість", - йдеться в резолюції ГА ООН. Ініціаторами ухвалення документа виступили Ізраїль, Канада, Австралія, Росія і США, а їх співавторами – ще понад 90 держав.
Оголосивши 27 січня Міжнародним днем пам'яті жертв Голокосту, Генеральна Асамблея ООН закликала держави-члени розробити просвітницькі програми, щоби наступні покоління зберегли пам'ять про цю трагедію з метою запобігання в майбутньому актам геноциду і охороняти, як пам'ятки історії, місця, де відбувалися масові вбивства євреїв.
Уперше Міжнародний день пам'яті жертв Голокосту відзначили в усьому світі у 2006 р. Проте деякі країни відзначали цей день і раніше.
Відповідно до постанови Верховної Ради України від 5 липня 2011 р. № 3560-VI "Про 70-річчя трагедії Бабиного Яру"[1] на державному рівні Україна вперше відзначила Міжнародний день пам'яті жертв Голокосту у 2012 році.
70-ту річницю визволення концтаборів у Освенцимі відзначають сьогодні в Європі.
Урочисті заходи почалися ще напередодні з промови канцлера Німеччини Ангели Меркель. Вона зустрілася з колишніми в‘язнями табору Аушвіц – їх трохи більше трьох сотень.
Сьогодні відбудуться жалобні заходи в Польщі, Франції та Німеччині.
У Освенцимі відбудеться покладання вінків, урочиста меса та церемонія, в якій візьмуть участь міжнародні делегації, зокрема, й українська, очолювана президентом Петром Порошенком.
А от Путіна там не буде, хоча на минулих маштабних урочистостях в Освенцимі він був там мало не головною персоною, тепер же – не запрошений.
У цей день, 27 січня, у світі вшановують міжнародний день пам‘яті жертв Голокосту – масового знищення євреїв під час Другої світової війни. У найбільшому концтаборі Аушвіц лише за найприблизнішими оцінками загинули 1,2 млн людей. А за деякими оцінками - у кілька разів більше.
Окрім євреїв та поляків, яких було найбільше серед полонених, у таборі смерті перебували і близько 110 тисяч вихідців з України.
27.01.2014
 
< Попередня   Наступна >

 

 
 
© 2005-2018, Українська Спілка ветеранів Афганістану (воїнів-інтернаціоналістів)
www.usva.org.ua
pressusva@ukr.net
При любом использовании материалов сайта гиперссылка на usva.org.ua обязательна.
Редакция usva.org.ua может не разделять точку зрения авторов статей
и ответственности за содержание републицируемых материалов не несет.


Украинская Баннерная Сеть
Защитники родины - Сайт о русских солдатах. Rambler's Top100 Rambler's Top100 Сервис авто регистрации в
каталогах, статьи про раскрутку сайтов, web дизайн, flash,
photoshop, хостинг, рассылки; форум, баннерная сеть, каталог
сайтов, услуги продвижения и рекламы сайтов