Головна
Новини
Про організацію
Голова УСВА
Публікації
Електронні книги УСВА
Акції
Документи
Нормативні документи
Ветеранські закони
Фотогалерея
Зв`язок
Музей
Реабілітація
Питайте-відповідаємо
Локальні війни
Анонси
Книга вдячності
Організації УСВА
Сайти ветеранів
 


Погода
Погода!


19571577 Відвідувачів
Міністерство оборони
Урядовий портал
Боевое Братство
Президент України Офіційне інтернет-представництво
Укрінформ
Орденские планки – ветеранам
"Третій Тост" №11-12 (539-540) чевень 2015 рік Надрукувати Надіслати електронною поштою
Українська Спілка ветеранів Афганістану (воїнів-інтернаціоналістів)
25 років плідної діяльності

В єдності наша сила!

25 червня 1990 року – найважливіша дата в житті  воїнів-інтернаціоналістів України. Цього дня було прийнято рішення про заснування всеукраїнської громадської організації ветеранів війни в Афганістані та інших зарубіжних країнах.
У післявоєнні роки минулого століття нове покоління ветеранів війни поверталося з воєн, про які радянському народові було зовсім невідомо. Напівтаємно ховали загиблих воїнів, утаємничували обставини їх загибелі. Родини загиблих воїнів не отримували належної компенсації і уваги влади. Важко було пояснювати походження поранень і бойових нагород тим, хто повернувся з місць виконання інтернаціонального обов’язку. Байдужі чиновники не могли і не бажали розуміти синів Батьківщини, які повернулися з пекла боїв на чужині. Лише одиниці добивалися справедливості. Життя вимагало об’єднання зусиль ветеранів у боротьбі за гідне ставлення до ратної праці й свої соціальні права.
В обласних центрах, великих містах України розпочалося стихійне виникнення і початок діяльності рад воїнів запасу, до яких на правах секцій входили воїни-інтернаціоналісти, а також самостійних клубів, об’єднань, рад учасників подій в Афганістані.  Офіційне їх визнання як громадських структур розпочалося тільки у другій половині 80-х років. Перші, визнані владою, ради воїнів-інтернаціоналістів було створено у Дніпропетровській та Полтавській областях,  Києві,  Черкасах, Чернівцях  і  Чернігові.  Слід зазначити, що організаційно потужно до цього питання підключився комсомол. У червні 1988 року в Севастополі було проведено республіканський збір молодих воїнів запасу, на якому доти розрізнені спілки воїнів запасу та воїнів-інтернаціоналістів були об’єднані в Республіканську раду воїнів запасу, яку очолив С. Червонописький. На середину 1989 року в Україні вже діяло майже 200 об’єднань воїнів-інтернаціоналістів, а слова «інтернаціональний обов’язок» стали звичними для свідомого сприйняття громадськістю.  Згодом 25 червня 1990 року відбулася установча Конференція Спілки воїнів-інтернаціоналістів України (СВІУ). Ця дата й стала стартовою відміткою для становлення і  організаційного росту міцного організованого «афганського» руху в Україні, який об’єднав представників усіх категорій воїнів-інтернаціоналістів, а у подальшому прийняв до своїх багатотисячних лав ще й учасників міжнародних операцій з підтримки миру і безпеки, а зараз плідно співпрацює з сучасними захисниками незалежності й територіальної цілісності України.
 Після проголошення Україною незалежності 24-26 жовтня 1991 року ІІ позачергова Конференція СВІУ надала організації нову сучасну назву – «Українська Спілка ветеранів Афганістану (воїнів-інтернаціоналістів)» (УСВА). Більш чітко було визначено  мету  діяльності: політичний, правовий, соціальний захист ветеранів війни на території інших держав, сімей загиблих, увічнення пам’яті про полеглих побратимів, передача молоді героїко-патріотичних і духовних цінностей. Ці позиції залишаються фундаментальними в діяльності УСВА і донині.
Зараз УСВА налічує близько 140 тисяч фіксованих членів організації, які об’єднані в 25 обласних, 718 міських і районних, 1096 первинних осередках. Завдячуючи УСВА у громадській свідомості вже сформовано образ командно діючого, продуктивного за віком ветерана війни, з яким пов’язуються такі дефіцитні в нинішній час поняття як честь, гідність і військово-патріотична героїка.
УСВА стала еталоном єдності й структурованості, конструктивної співпраці з органами законодавчої і виконавчої влади у виконанні статутних завдань Спілки для громадських організацій України і зарубіжних країн. Наявність єдиної, потужної громадської організації ветеранів війни у державі, її авторитет, а також авторитет її лідера дозволили вирішувати складні проблеми соціального захисту інвалідів війни, родин загиблих воїнів, учасників бойових дій.
УСВА в 1992–1993 роках брала активну участь у підготовці й лобіюванні прийняття  головного Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», який вважався найкращим ветеранським законом на пострадянському просторі. У подальшій роботі з вдосконалення законодавчої і нормативної бази плідно працювали і працюють члени УСВА.
За ініціативою і вимогою УСВА ще у 1992 році було створено центральний орган виконавчої влади – Комітет ветеранів війни в Афганістані та воєнних конфліктів в інших зарубіжних країнах при Президенті України, в якому працювало п’ять осіб, і поступово, через нищення і поновлення, завдяки Спілці він зріс до Державного комітету України у справах ветеранів з представництвом у кожній області. Зараз його перейменовано в Державну службу України у справах ветеранів та учасників антитерористичної операції.
Політичним визнанням організованого «афганського» руху в Україні, уособленого УСВА, його активної і виваженої суспільно-політичної позиції, вагомого внеску в розбудову громадянського українського суспільства став Указ Президента України від 11 лютого 2004 року, за яким 15 лютого – день виведення радянських військ з Афганістану – визнано Днем вшанування учасників бойових дій на території інших держав. Важливо й те, що за роки незалежної України більш як 1000 воїнів-інтернаціоналістів відзначено державними нагородами.  
УСВА виконує свою клятву, яку давали ветерани над могилами  загиблих друзів, продовжує роботу з увічнення пам'яті загиблих воїнів. УСВА завжди відстоювала права і гідність сімей загиблих військовослужбовців, інвалідів війни, учасників бойових дій в акціях протесту, в законотворчій роботі з владою. Всі діти загиблих воїнів здобули освіту і перші робочі місця за сприяння і допомоги УСВА.
Усі обласні та більшість районних центрів України вже мають гідні меморіали, побудовані на народні кошти, як данину поваги воїнам, загиблим при виконанні службового обов'язку, захисті інтересів держави за її межами. Їх сьогодні близько 500. Ці меморіали стали центром збору і зміцнення єдності ветеранів у кожному населеному пункті.
Імена героїв Афганської війни присвоюються організаціям УСВА. Павлоградська міськрайонна організація Дніпропетровської області стала носити ім'я Героя Радянського Союзу Ігоря Плосконоса. Правління Ізяславської міської організації ініціювало присвоєння організації імені Героя Радянського Союзу Олега Онищука.
Щорічно УСВА проводить понад 200 змагань з 40 видів спорту, які присвячуються пам'яті більш як 50 воїнів-інтернаціоналістів, чиє життя і діяльність пов'язані з Україною, в тому числі меморіали В. Карпухіна, В. Піддубного, П. Рубана, С. Козлова та багатьох інших
За післявоєнні роки з життя пішло в кілька разів більше ветеранів, ніж загинуло в боях: у Луганській області – в 9 разів, у Дніпропетровській, Полтавській, Запорізькій областях – у 8 разів, у Кіровоградській, Черкаській областях – у 6 разів. Тому поряд з пріоритетом щодо захисту прав сімей загиблих воїнів постало питання про законодавче закріплення прав сімей померлих ветеранів. УСВА розробила пропозиції для відповідних законів і тісно взаємодіє з народними депутатами України для досягнення поставлених цілей.
Така картина також є підтвердженням необхідності подальшого виконання програм підвищення якості життя ветеранів, поліпшення їх медичного обслуговування. У цьому напрямі за допомогою УСВА продовжує успішно функціонувати добре відомий в країнах СНД спеціалізований Український госпіталь для воїнів-інтернаціоналістів «Лісова поляна». Додатково за вимогами УСВА прийнято рішення уряду про лікування ветеранів Афганської війни в госпіталях для інвалідів і ветеранів Великої Вітчизняної війни.
УСВА підтримує розвиток творчості у ветеранському середовищі. Щорічно в Україні видавалося 10-15 книг з тематики Афганської війни, які отримали міжнародне поширення і популярність. Добре відомі прізвища авторів книг В. Слапчука, А. Костирі, А. Гончара, В. Шинкаря, І. Моісєєнка, В. Аблазова, Г. Доценка, М. Грабовського, О. Кривопалова, А. Скрипніка та іншіх. Багато наукових монографій, історичних досліджень, художніх прозаїчних і поетичних творів, хвилюючих мемуарів було відзначено державними і відомчими нагородами і преміями.
Творчі пісенні колективи УСВА «Долг», «Перевал», «Ташакор» і автори-виконавці, учасники бойових дій в Афганістані В. Купрієнко, Ю. Шкитун, Л. Мухін, В. Коваленко і багато інших відомі не тільки в Україні, але і у країнах СНД і Балтії. Вони успішно працюють і з року в рік підвищують професійність і творчу майстерність.
Постійну увагу УСВА приділяє відносинам з релігійними організаціями та конфесіями України. Співпрацює з керівництвом УПЦ релігійна громада Церкві Воскресіння Христового – Храму пам'яті загиблих і ветеранів Афганістану в Києві.
УСВА є членом Всесвітньої Федерації ветеранів (ВФВ), Міжнародного Союзу громадських об'єднань «Громадський Комітет ветеранів воєн» і Міжнародного Союзу «Бойове братство». Крім того, УСВА співпрацює на двосторонній основі з багатьма зарубіжними ветеранськими та іншими гуманітарними організаціями, в першу чергу – з організаціями Червоного Хреста і Червоного Півмісяця. Враховуючи досвід і успіхи в роботі ветеранських організацій України, керівником робочої групи по Східній Європі був обраний голова УСВА С. Червонописький.  
УСВА спільно з Комітетом у справах воїнів-інтернаціоналістів при Раді глав урядів держав – учасниць Співдружності Незалежних Держав продовжує участь в реалізації міждержавних соціальних програм у рамках СНД щодо воїнів-інтернаціоналістів. Це соціальна програма підвищення якості життя ветеранів і програма розшуку військовослужбовців, зниклих безвісти в Афганістані. Спільно з Національним товариством Червоного Хреста України, Державною службою з питань інвалідів та ветеранів України проводилась робота зі створенню єдиної бази даних ДНК родичів військовослужбовців, які вважаються зниклими безвісти, з розшуку родичів і забору крові.
На превеликий жаль, в силу внутрішніх процесів і активного втручання зарубіжних держав уже більше року на сході країни йде неоголошена війна. Українська Спілка ветеранів Афганістану завжди твердо стояла і буде стояти на державницьких позиціях, на позиціях захисту суверенітету, незалежності та територіальної цілісності України. Воїни-інтернаціоналісти, незважаючи на вік і поранення, зі зброєю в руках захищають свою Батьківщину. Вони підтримують постійні контакти з членами УСВА на тимчасово неконтрольованих територіях, займаються звільненням полонених, пошуком і вивезенням «двохсотих», гуманітарною допомогою. Представники Полтавської обласної організації УСВА і Харківської обласної спілки ветеранів Афганістану займаються розробкою нових унікальних видів озброєння. Членами нашої організації робляться зусилля, спрямовані на поліпшення військової освіти і бойової підготовки військовослужбовців Збройних Сил України. Усе це робиться з урахуванням досвіду, набутого в Афганістані й накопиченого в роботі ветеранської організації. Сьогодні Спілка бере участь у низці гуманітарних програм, у тому числі – міжнародного гуманітарного права, сприяє роботі місії ОБСЄ в Україні. Це в першу чергу стосується полегшення долі постраждалих на полі бою, розшуку зниклих безвісти та звільнення військовополонених.  
 Але ми всі разом  повинні зробити значно більше. Саме ми, хто пройшов війну, маємо право і повинні голосно заявити: нам необхідно не перемир'я, а мир! Ми повинні звернутися до політичного керівництва всіх країн із закликом розпочати реальну деескалацію конфлікту. Треба використовувати  всі форми суспільного діалогу і тиску на владу.
Незважаючи на критично складну обстановку в країні. УСВА відповідно до Статуту організації 30 жовтня 2014 року провела VII звітно-виборну Конференцію, на якій розглянуто підсумки роботи за п'ятирічний період, переобрано керівні органи і поставлено завдання на новий період. Підсумки роботи свідчать про велику корисну гуманітарну діяльність недержавної організації ветеранів війни як в Україні, так і на міжнародній арені.
УСВА за цей період пережила і низку негативних моментів, пов'язаних з посяганням на основне достоїнство ветеранського руху – його єдність. Спроби зруйнувати найпотужнішу, добре структуровану і організовану силу суспільства робилися неодноразово в нашій сучасній історії. Ми знали і бачили, кому це вигідно, і зуміли протистояти таким штучним негативним процесам.  
Усі ці роки становлення, зростання  і набуття авторитету всеукраїнської організації свідчать про те, що тільки в об’єднанні, тільки разом ми – сила! І тільки колективними діями ми можемо досягти масштабної уваги до вирішення наших проблем  як з боку держави, так і суспільства. А єдиним критерієм діяльності УСВА може бути тільки рівень покращання ветеранського життя.
 Відзначення 25-ї річниці нашої Спілки повинно бути передусім стимулом для активізації нашої діяльності.
Вітаю своїх бойових побратимів, ваших рідних і близьких з 25-ю річницею заснування Української Спілки ветеранів Афганістану (воїнів-інтернаціоналістів) і бажаю міцного здоров’я, наснаги, подальших успіхів у зміцненні ветеранського руху в країні, а головне – миру і злагоди в суспільстві.

Сергій ЧЕРВОНОПИСЬКИЙ,
голова УСВА.


Офіційно
Уряд, почуй голос народу!
10 червня представники Української Спілки ветеранів Афганістану (воїнів-інтернаціоналістів) разом з Федерацією профспілок України взяли участь в акції під стінами будівлі уряду.
Це вже третій етап проведення довготривалої консолідованої галузево-регіональної акції протесту профспілок – пікетування Кабінету Міністрів України.
Учасники мітингу висловили своє ставлення до урядової політики «затягування пасків», свою солідарність з тими, хто щоденно відстоює законні права та інтереси людини праці.Основні вимоги акції: відновлення соціальних гарантій сімей загиблих військовослужбовців, пенсіонерів, чорнобильців; встановлення справедливих цін на газ і справедливих тарифів  на комунальні послуги для населення; підвищення заробітних плат і пенсій.  


У центрі уваги – соціальний захист

17 червня відбулася зустріч керівників ветеранських громадських об’єднань, які отримують фінансову підтримку за рахунок коштів державного бюджету, з міністром соціальної політики України П. В. Розенком.
Обговорено проблеми соціального захисту членів сімей загиблих,  ветеранів війни і праці, учасників антитерористичної операції. Крім того, розглянуто питання діяльності ветеранських громадських об’єднань та їх фінансової підтримки.
У зустрічі взяли участь голова Української Спілки ветеранів Афганістану (воїнів-інтернаціоналістів) С. В. Червонописький і голова Державної служби у справах ветеранівта учасників антитерористичної операції А. В. Дерев’янко.

На захисті наших прав

23 грудня 2014 року всеукраїнські громадські ветеранські організації – Українська Спілка ветеранів Афганістану (воїнів-інтернаціоналістів), Організація ветеранів України і Всеукраїнська громадська організація інвалідів «Союз Чорнобиль України» провели під стінами Адміністрації Президента України, Кабінету Міністрів України, Верховної Ради України масову попереджувальну акцію протесту проти руйнування соціальних прав народу під гаслом «Ми ще живі – разом ми сила!»,  в якій взяли участь ветерани війни, праці, Збройних Сил, «афганці», чорнобильці.
4 лютого 2015 року голови громадських ветеранських організацій направили відкрите звернення до керівників депутатських фракцій і груп Верховної Ради України про визнання через Конституційний Суд України неконституційними прийняті закони, зокрема Закону України «Про внесення змін та визнання такими, що втратили чинність, деяких законодавчих актів України»  №76  від 28 грудня 2014 року, та  поновлення встановленого законами України обсягу прав  на належний соціальний захист ветеранів війни і праці, воїнів-інтернаціоналістів, чорнобильців, жертв нацистських переслідувань, інших вразливих категорій громадян.
Наслідком роботи депутатів з відкритим зверненням ветеранів і чорнобильців стало відповідне подання до Конституційного Суду України, під яким поставили підписи 47 народних депутатів України. На жаль, серед підписантів не було народних депутатів – ветеранів Афганської війни.
20 лютого голова УСВА С. В. Червонописький разом з керівниками Організації ветеранів України П. С. Цибенком і ВГОІ «Союз Чорнобиль України»  В. О. Березіним направили звернення до Конституційного Суду України (опубліковано в газеті «Третій тост» №5–6 (533–534) у березні 2015 року).
Зважаючи на те, що порушене питання є життєво важливим для мільйонів українських громадян, які у найскладніші й найважчі часи ціною свого життя і здоров'я  захистили і зберегли Україну, Європу і світ, керівники громадських організацій попросили підтримати конституційне подання.
1 липня 2015 року вступають в дію статті Закону України «Про внесення змін та визнання такими, що втратили чинність, деяких законодавчих актів України», які суттєво погіршують стан ветеранів війни, родин загиблих воїнів, чорнобильців, жертв нацистських переслідувань та інших вразливих категорій громадян. Від наших з вами спільних дій залежить багато на шляху досягнення успіху в справі захисту соціальних прав ветеранів і сімей загиблих.
У відповіді Секретаріату Конституційного Суду України, зокрема, йдеться про те, що «питання про визнання невідкладним конституційного провадження у справі за конституційними поданнями розглядається на засіданні Конституційного Суду України одночасно з розглядом питання про форму слухання (пункт 1 § 26 Регламенту Конституційного Суду України).
На даний час здійснюється підготовка справ за конституційними поданнями 47 народних депутатів України щодо відповідності Конституції України (конституційності) положень підпунктів 2-14 пункту 4, підпунктів 2, 6, 7 пункту 6, пунктів 9, 10, 12, підпункту 3 пункту 18, підпункту 2 пункту 22, пунктів 23, 24, підпунктів 3, 4 пункту 25, пунктів 26, 33, 34 Розділу І, пункту 11 Розділу III Закону України «Про внесення змін та визнання такими, що втратили чинність, деяких законодавчих актів України» від 28 грудня 2014 року № 76-VIII та 49 народних депутатів України щодо відповідності Конституції України (конституційності) Указу Президента України «Про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 4 листопада 2014 року «Про невідкладні заходи щодо стабілізації соціально-економічної ситуації в Донецькій та Луганській областях» від 14 листопада 2014 року № 875/2014 до розгляду на засіданні Конституційного Суду України.
Конституційні подання:
– 49 народних депутатів України щодо відповідності Конституції України (конституційності) Постанови Кабінету Міністрів України «Про деякі питання фінансування бюджетних установ, здійснення соціальних виплат населенню та надання фінансової підтримки окремим підприємствам і організаціям Донецької та Луганської областей» від 7 листопада 2014 року № 595,
– 50 народних депутатів України щодо відповідності Конституції України (конституційності) положень пункту 7 розділу II, розділу III Закону України «Про запобігання фінансової катастрофи та створення передумов для економічного зростання в Україні»,
– 49 народних депутатів України щодо відповідності Конституції України (конституційності) окремих положень Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо пенсійного забезпечення» від 2 березня 2015 року № 213-VIII знаходяться на розгляді колегії суддів Конституційного Суду України.
Зазначаємо також, що опрацювання згаданих конституційних подань в Конституційному Суді України відбувається відповідно до вимог Закону України «Про Конституційний Суд України» та Регламенту Конституційного Суду України».


Чи потрібний досвід «афганців»?

Від імені Правління Української Спілки ветеранів Афганістану (воїнів-інтернаціоналістів) С. В. Червонописький звернувся до Адміністрації Президента України з питання використання довготривалого досвіду членів Спілки і створення при Раді національної безпеки і оборони України міжвідомчої групи з розшуку, повернення полонених і загиблих учасників АТО.
Пропонуємо вашій увазі листи голови УСВА С. В. Червонописького і заступника Глави Адміністрації Президента України А. І. Таранова.

Заступнику Глави Адміністрації
Президента України
А. І. Таранову
Шановний Андрію Івановичу!

Українська Спілка ветеранів Афганістану (воїнів-інтернаціоналістів) – потужне всеукраїнське громадське об’єднання ветеранів, яке є виразником інтересів і захисником прав ветеранів війни в Афганістані, сімей загиблих воїнів і померлих ветеранів, інвалідів війни, учасників бойових дій на території інших держав та інших соціально незахищених верств населення, які мають військові й трудові заслуги перед державою.
УСВА створена 25 червня 1990 року, об'єднує у своїх рядах ветеранів та інвалідів війни, членів сімей загиблих, учасників бойових дій на території інших держав і налічує близько 140 тисяч фіксованих членів, структурована в 25 регіональних, 718 міських і районних, 1096 первинних організацій.
У своїх діях УСВА завжди займає державницьку позицію підтримки незалежності й територіальної цілісності країни.
УСВА з перших днів збройного протистояння бере активну участь у відстоюванні незалежності й цілісності держави. Президенту України – Верховному Головнокомандувачу Збройних Сил України було направлено пропозиції по використанню життєвого, бойового досвіду і потенціалу ветеранів Афганської війни. Багато ветеранів, незважаючи на вік і стан здоров’я, зі зброєю в руках беруть безпосередню участь у захисті Батьківщини. На жаль, серед наших бойових товаришів є поранені і загиблі.
Територіальні, міські, районні та первинні організації УСВА надають допомогу в матеріальному забезпеченні наших воїнів. «Афганці» добре знають ціну війни і проводять заняття з мобілізованими воїнами, в областях працюють громадські центри  навчання військовій справі.
УСВА бере активну участь у волонтерському русі. Ветерани збирають і доставляють до військ гуманітарну допомогу: індивідуальні засоби захисту воїнів, медикаменти, продукти харчування, відремонтовану і підсилену бронею автомобільну техніку і багато іншого.
Вирішення проблеми військовополонених і безвісти пропалих військовослужбовців (ВП и БВП) в Афганській війні 1979–1989 років є важливим статутним завданням і напрямом діяльності Української Спілки ветеранів Афганістану (воїнів-інтернаціоналістів) протягом усіх 25 років існування організації, і тому Спілка, користуючись власними можливостями у Донецькій та Луганській областях, сприяє розшуку пропалих безвісти та звільненню з полону й поверненню загиблих захисників Батьківщини.
Виходячи з великого досвіду в цьому питанні, Правління УСВА пропонує створити при Раді національної безпеки і оборони України міжвідомчу групу з розшуку, повернення полонених і загиблих учасників АТО за участю Адміністрації Президента України, Міністерства оборони України, Міністерства внутрішніх справ України, Міністерства закордонних справ України, Служби безпеки України, Державної прикордонної служби України, Державної служби України у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції, Державної міжвідомчої комісії у справах увічнення жертв війни та політичних репресій, Товариства Червоного Хреста України, УСВА, громадських організацій відповідного спрямування, волонтерів, за згодою – представників ОБСЄ.


З повагою –                                                                 
С. ЧЕРВОНОПИСЬКИЙ,
голова УСВА. 

 Голові Української Спілки
ветеранів Афганістану (воїнів-інтернаціоналістів)
С. В. ЧЕРВОНОПИСЬКОМУ

Шановний Сергію Васильовичу!
Щодо порушеного Вами питання повідомляємо, що наказом голови Служби безпеки України від 5 вересня 2014 року № 560 створено постійно діючий Міжвідомчий центр допомоги громадянам у питаннях звільнення полонених, заручників і віднайдення зниклих безвісти.
Завданнями цього Міжвідомчого центру є створення списку військовослужбовців, які постраждали або загинули за Україну, беручи участь у проведенні АТО, починаючи з 7 квітня 2014 року, і координація дій підрозділів, органів, закладів та установ Служби безпеки України і надання пропозицій іншим державним органам з питань звільнення полонених, заручників та віднайдення зниклих безвісти.

Водночас інформуємо, що з метою узгодження дій центральних і місцевих органів виконавчої влади та громадських організацій щодо пошуку і вивезення тіл осіб, загиблих у районах проведення АТО, процесу їх ідентифікації та організації поховань Кабінетом Міністрів України проводиться робота щодо створення на державному рівні відповідної системи та визначення органу, відповідального за координацію діяльності її складових.
З повагою –А. ТАРАНОВ. 
Заступник Глави
Адміністрації Президента УкраїниВихованню молоді – загальнодержавну увагу
    
     Як найбільш дієва громадська організація ветеранів, УСВА ще на початку 90-х років стала ініціатором створення всеукраїнських об'єднань, метою яких є героїко-патріотичне виховання молоді, популяризація  подвигів захисників Вітчизни. 
     Для реалізації цих завдань Спілкою розроблено  програму героїко-патріотичного і військово-патріотичного виховання молоді, створено Всеукраїнське дитяче об’єднання «Майбутнє України», в якому діють 148 клубів і центрів «Десантник», «Прикордонник», «Чорні берети», в яких зайняті майже 14 тисяч підлітків і молоді. За власні кошти й за допомогою спонсорських залучень щорічно проводиться близько 40 міжнародних, всеукраїнських і місцевих турнірів, змагань, оглядів, ігор і зльотів. Спільно з аматорськими колективами й виконавцями-«афганцями» проводяться численні творчі конкурси, зокрема фестивалі героїко-патріотичної пісні.
     Ситуація, що склалася у нашій країні впродовж останнього часу, підтвердила, що питанню військово-патріотичного виховання молоді на загальнодержавному рівні потрібна додаткова увага й підтримка. Від імені Правління УСВА С. В. Червонописький звернувся до Президента України П. О. Порошенка з пропозиціями  розглянути питання посилення військово-патріотичного виховання молоді й доручити Кабінету Міністрів України за участю громадських організацій ветеранів терміново:
    – розробити й подати до Верховної Ради України проект Закону України «Про військово-патріотичне виховання та підготовку молоді до захисту Вітчизни»;
     – розробити й прийняти державну програму військово-патріотичного виховання та підготовки молоді до захисту Вітчизни.
     На виконання вимог закону та державної програми:
     – створити Український державний центр військово-патріотичного виховання та підготовки молоді до захисту Вітчизни з відповідним бюджетним фінансуванням;
     – створити при обласних, міських і районних державних адміністраціях громадські ради з військово-патріотичного виховання молоді з прийняттям відповідних регіональних програм;
     – включити до програм навчальних закладів обов’язкову дисципліну – «початкова військова підготовка і медична допомога»;
     – відновити у кожному районному центрі та містах військові комісаріати.
3 червня в Адміністрації Президента України відбулася нарада з підготовки «Державної стратегії розвитку національно-патріотичного виховання на 2016–2020 роки», в якій брав участь заступник голови УСВА В. І. Аблазов. УСВА внесла доповнення до запропонованого проекту.
Президент України Петро Порошенко 12 червня підписав Указ «Про заходи щодо поліпшення національно-патріотичного виховання дітей та молоді».
Згідно з документом Президент утворив Робочу групу з розроблення Стратегії національно-патріотичного виховання дітей та молоді на 2016–2020 роки і призначив її співголовами заступників Глави АПУ Ростислава Павленка та Андрія Таранова. Робоча група має розробити й подати до 1 жовтня 2015 року проекти Стратегії та плану дій щодо її реалізації. Кабінет Міністрів, обласні та Київська міська державні адміністрації мають забезпечити подання до 1 серпня 2015 року робочій групі пропозицій щодо поліпшення національно-патріотичного виховання дітей і молоді.
Уряд також має забезпечити розробку за участю громадських об'єднань у місячний строк плану заходів із відзначення у 2015 році Дня захисника України, звернувши особливу увагу на заходи з національно-патріотичного виховання, й вжити заходів щодо осучаснення роботи навчальних закладів, музеїв, бібліотек та інших закладів культури з національно-патріотичного виховання, активного залучення ними дітей і молоді до вивчення історії та культури України, подвигів борців за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність країни, її демократичний вибір.
Кабінету Міністрів, обласним і Київській міській державній адміністрації доручено всебічно сприяти проведенню Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура»).
            Міністерству інформаційної політики України, Державному комітету телебачення і радіомовлення України разом із Українським інститутом національної пам'яті доручено забезпечити організацію у телевізійних і радіопрограмах, друкованих ЗМІ постійно діючих рубрик із популяризації української історії, мови і культури; а також створення і розміщення соціальної реклами, спрямованої на національно-патріотичне виховання дітей і молоді.

Прес-служба УСВА.


Робочі зустрічі голови УСВА
Гостинно зустрів голову УСВА Сергія Червонописького другий Президент України Леонід Кучма. «Афганці» добре пам’ятають, з якою повагою ставився глава держави до потреб ветеранів.
С. Червонописький розповів про сучасний стан і проблеми ветеранського руху, про досягнення УСВА в умовах відсутності державної матеріальної підтримки, участь ветеранів-«афганців» у захисті територіальної цілісності України, звільненні військовополонених і поверненні тіл загиблих воїнів, миротворчій діяльності, волонтерському русі, підготовці молоді до захисту Вітчизни, презентував підручник для військових, виданий за сприяння УСВА.
            Голова УСВА зустрівся з аташе з питань оборони при Посольстві Чеської Республіки в Україні полковником Павелом Келблом.
             Чехи з 2002 року брали участь у складі Міжнародних сил сприяння безпеці в Афганістані. За цей час загинуло 5 і зазнали поранення 36 громадян країни. Досвід УСВА може бути корисним для чеських ветеранів.
    Сергій Червонописький розповів про багатогранну діяльність Спілки, яка відзначає 25-ту річницю створення.  Павел Келбл зацікавився інформацією про участь ветеранів Афганської війни, інших військових конфліктів у волонтерській і меморіальній роботі, соціальному захисті інвалідів війни, членів сімей загиблих воїнів, освоєнні сучасних технологій протезування і реабілітації учасників бойових дій, патріотичному вихованні молоді, в організації спортивних змагань, пісенних фестивалів і літературній  творчості.
             У дружній зустрічі голова УСВА і перший космонавт Словаччини І. Белла обговорили сучасні події в Україні. С. Червонописький поінформував гостя про те, що у травні в Кишиневі проведено Міжнародний форум «Ветерани війн за добросусідство і мир» й засідання Координаційної ради Комітету у справах воїнів-інтернаціоналістів держав – учасниць Співдружності, в роботі яких брали участь представники УСВА.
На зустрічі голови УСВА з головою правління Товариства правового захисту ветеранів силових структур О. Дідуром і заступником голови правління Спілки морської піхоти України В. Дегтярьовим обговорено питання співпраці ветеранських організацій у соціальному захисті прав ветеранів війни, військової служби і сімей загиблих.
           Председатель УСВА встретился с участниками боевых действий на Донбассе – мобилизованным майором запаса, ветераном Афганской войны Василием Гуменюком и старшиной Александром Мисюрой. Боевой старшина рассказал, как ему удалось в боях под Дебальцевым подбить из СПГ три танка противника. Подбил бы и больше, но был ранен, ему требуется лечение и протезирование. Профессионалы-«афганцы» окажут Александру всю необходимую помощь. Участники АТО высоко оценили содержание учебника, который выпущен при участии УСВА для боевой подготовки, а также медицинскую и юридическую памятки для воинов, подготовленные по опыту «афганцев».
Прес-служба УСВА.


Новые издания
Открытая дискуссия ветеранов
    В столичном Доме офицеров состоялась презентация печатных работ УСВА, направленных на повышение качества боевой подготовки военнослужащих, участвующих в боевых действиях на Донбассе.
     Презентация вызвала большой интерес в ветеранской среде. В ней принимали участие главный консультант Главного департамента национальной безопасности и обороны Администрации Президента Украины С. Сокирко, замминистра обороны П. Мехед, председатель Громадской рады при Министерстве обороны В. Палий, руководители организаций ветеранов войны и военной службы, участники современных боевых действий, проходящие лечение и переподготовку в Киеве, представители волонтерских и других гуманитарных организаций, библиотек города.
Минутой молчания участники почтили память погибших защитников Отечества (на снимке).
Председатель УСВА С. Червонопиский напомнил о ситуации в ветеранском движении на фоне трагических событий в Украине, подчеркнул, что, несмотря на отсутствие предусмотренной законом государственной поддержки ветеранских организаций со стороны правительства, они продолжают выполнять свои уставные обязанности, оказывают посильную помощь в решении вопросов, которые поставила перед страной и народом война на востоке Украины. Это и активное участие в розыске пропавших без вести, возвращении и захоронении тел погибших воинов, сбор и доставка гуманитарной помощи населения, подготовка справочной литературы для тех, кто участвует в боевых действиях, и тех, кто возвращается с полей сражений, организация встреч ветеранов минувших и современных сражений для обмена опытом в работе по защите социальных прав ветеранов и многое другое.
Иллюстрацией такой многогранной работы стало издание на собранные благотворительные средства «Учебника бойца территориальной обороны».
 Соавтор учебника А. Гробовой (Тернополь) проинформировал о содержании издания, где изложены основы огневой, тактической,  инженерной, военно-медицинской подготовки, военной топографии,  организации связи, ремонтно-эвакуационных мероприятий, защиты от оружия массового поражения, что необходимо во время проведения занятий в подразделениях территориальной обороны, других формированиях добровольцев и в общеобразовательных учебных заведениях для начальной военной подготовки.
Генерал-майор в отставке Г. Цыганок, который был начальником медицинской службы 40-й общевойсковой армии в Афганистане, а в последующем создавал и возглавил медицинскую службу Вооруженных Сил Украины, поделился своим опытом медицинского обеспечения боевых действий, на основе которого был подготовлен и издан справочник «Практические рекомендации по оказанию первой медицинской помощи». Мнение Г. Цыганка о необходимости совершенствования структуры, материального обеспечения и подготовки кадров медицинской службы в современных условиях поддержал Р. Камалов, бывший руководитель медицинских учреждений и департаментов Вооруженных Сил Украины, ветеран войны в Афганистане.
Генерал-лейтенант в отставке В. Корнейчук, бывший заместитель министра внутренних дел Украины, участник боевых действий в Афганистане, поделился своим боевым опытом, в том числе, и об использовании финансового механизма для нейтрализации активности противника, рассказал о той большой работе, которую проводит возглавляемая им организация ветеранов МВД по оказанию помощи подразделениям в зоне боевых действий.
Высокую оценку работе УСВА дал и поделился фрагментами личного боевого опыта по руководству действиями спецподразделений, команды «Каскад–Карпаты» в Афганистане легендарный разведчик, бывший командир этой команды Г. Лобачев.
 Член Ревкомиссии УСВА И. Курамагомедов рассказал об участии УСВА, «афганцев» Луганска и представителей Международной контактной группы в проведенных на Донбассе экспедициях, результатом которых стало возвращение на родину тел погибших воинов для отдания им последних воинских почестей.
Участники современных боевых действий давали ценные рекомендации по улучшению качества и дополнению содержания будущих учебно-методических и справочных изданий УСВА и, естественно, перевели презентацию в откровенную открытую дискуссию о состоянии боевой подготовки, воинской дисциплины и обеспечения подразделений, воюющих на востоке Украины, о необходимости усиления воспитательной работы в войсках и военно-патриотического воспитания допризывной молодежи.
С острой критикой о состоянии мобилизованного пополнения и работы с кадрами в Высокомобильных десантных войсках выступил их бывший командующий, участник боевых действий в Афганистане С. Лисовой.
Заместитель председателя УСВА В. Глюза, председатель Киевской областной организации УСВА И. Коваль, председатель Оболонской в Киеве районной организации УСВА В. Марченко, военные руководители  школ Деснянского района рассказали о большой работе, которую проводят ветераны по патриотическому воспитанию молодежи и начальной военной подготовке в школах города, о необходимости усиления государственной поддержки, включая кадровую и организационную, этому важному направлению деятельности, способствующему увеличению потенциала обороноспособности  государства.
Участники дискуссии с неподдельным интересом ознакомились  с работой по обобщению опыта борьбы с современными танками в военных конфликтах, которую представил собравшимся А. Дидур, председатель общественной организации правозащиты ветеранов силовых структур.
Подводя итоги, председатель УСВА С. Червонопиский рассказал об участии делегации УСВА в Международном форуме «Ветераны войн за добрососедство и мир», о предложении провести новую международную встречу ветеранов на территории Донбасса для приближения мира в Украине. С. Червонопиский высоко оценил уровень проведенной дискуссии и выразил сожаление, что СМИ, не увидев возможности скандалов и сенсаций в запланированном мероприятии, не откликнулись на приглашение организаторов.
 Корр. «ТТ».


В організаціях УСВА
Подвиг – в творчестве харьковчан

В Харьковском музее-диораме воинов-интернационалистов открыт мемориально-экспозиционный зал, посвященный участникам Антитеррористической операции. Здесь состоялось подведение итогов литературно-художественного конкурса, организованного городским союзом ветеранов Афганистана.
 Организатор нового зала – участник боевых действий в Афганистане, заслуженный мастер спорта, паралимпийский чемпион, инициатор создания музея-диорамы Николай Овчаренко. Большую помощь в создании экспозиции оказал советник командира 92-й Чугуевско-Ропшинской механизированной бригады воин-«афганец» Александр Кривоконь, воины-интернационалисты и члены их семей Роман и Александр Рощины, Валерий Нестерук, Сергей Герасимов, Александр Греховодов, Александр Семененко, Алексей Пивоваров, Александр Ткачев и многие другие.
Почетную миссию открытия нового мемориально-музейного зала предоставили Николаю Овчаренко, Михаилу Черняку, Александру Кривоконю и Алексею Майстренко (на снимке).
Почетные грамоты Харьковской облгосадминистрации и медали вручили Александру Кривоконю, начальнику штаба 92-й механизированной бригады Алексею Майстренко, участникам АТО Валерию Итматкулову и Олегу Тарану, памятный знак «За мужество и милосердие» – доктору медицинских наук, профессору, начальнику медицинской части Института травматологии им. Ситенко Олегу Вырве. Благодарностями ХГСВА отмечены студенты кафедры скульптуры Харьковской академии дизайна и искусств Илья Киселев, Богдан Бутенко, Александр Фролов, преподаватель Александр Демченко, заслуженный скульптор Украины профессор Сейфаддин Гурбанов, заслуженный деятель искусств Украины, автор диорамы профессор  Михаил Сватула.
Подведены итоги и презентован сборник творческих работ участников литературно-художественного конкурса поэзии (прозы, фотографии, рисунка). Уже второй раз он проводился в рамках проекта «Центра практической помощи участникам боевых действий» Единой социальной сети города. В оргкомитет пришло более трехсот творческих работ, лучшие из которых включены в сборник. Как и в первом конкурсе, в этом году участвовали и взрослые и дети.
На подведение итогов были приглашены представители учебных заведений, предоставивших творческие работы, воины-интернационалисты, участники АТО, семьи погибших воинов. Всем участникам вручен сборник, в котором опубликованы и их работы, а также благодарность за участие от городского союза ветеранов Афганистана.   
В концертной программе со своими стихотворениями выступили: Владимир Лымак – ликвидатор последствий аварии на ЧАЭС, школьники Илья Борзов, Екатерина Сергеева, Анна Цемик. Очень приятно, что в этом году в конкурсе участвовали дети и внуки ветеранов Афганской войны. Ульяна Калюжная говорила о своем дяде, воине-«афганце» Михаиле Седых, Константин Жиров рассказал об отце-«афганце», актере театра имени Т. Г. Шевченко и режиссере спектакля «Афганский исход», Дарья Жукова поведала о своем деде, командире взвода связи в Афганистане, полковнике Владимире Жукове, Лев Реус, близкие которого погибли в зоне АТО, рассказал, как он видит войну в Афганистане, Акоп Акопян с гордостью говорил об отце, воевавшем в Афганистане, а Богдан Шумаков – о деде, участвовавшем в спецоперации «Дунай» в Чехословакии, Илья Борзов читал стихотворение «Спецназ – разведка», посвященное отцу, полковнику Виктору Борзову. Было очень трогательно, когда ветеранов пригласили на сцену.
За активное участие в конкурсе награждены грамотами Харьковского городского союза ветеранов Афганистана школы города. Грамота вручена коллективу школы №20 за весомый вклад в героико-патриотическое воспитание молодежи, понимание и поддержку ветеранов локальных войн и увековечивание памяти воинов-интернационалистов.
Больную и насущную тему подняла вдова погибшего в АТО Олега Михнюка – Ирина Владимировна Лукичева, которая приехала из Киева, чтобы увидеть уголок экспозиционного зала, посвященный мужу. Через боль в сердце, комок в горле она рассказала о муже и о своей сегодняшней     общественной работе председателя правления ВОО «Крылья 8-й сотни», где она помогает пострадавшим на востоке Украины.
Мам, членов семей погибших в Афганистане пригласили на сцену и приветствовали стоя. Всем вручили сборники творческих работ.
В завершение хочу выразить благодарность участникам боевых действий в Афганистане, благодаря поддержке и участию которых был издан сборник: Александру Счисленку, Борису Третяку, Василию Хоме, Виталию Калиновскому, Александру Греховодову.
Мы очень надеемся на продолжение этого проекта, ведь когда героико-патриотическое воспитание проходит через творчество, сердце и душу ребенка, оно остается навсегда.
Геннадий ЛОМАКИН.


Вшанували пам’ять героїв

Афганська  війна  жорстоко обірвала  на самому злеті життя чотирьох земляків і назавжди  залишила свій чорний слід у долях багатьох інших бахмачан. 
Члени  Бахмацького осередку  УСВА  (Чернігівська область)  на чолі з головою Валерієм  Колошею відвідали місця  вічного спочинку полеглих у боях воїнів-«афганців» Олександра Охотника в Григорівці, Володимира Іващенка в Тиниці,  Олега  Федоренка в Фастівцях, Володимира Висовненка  в Гайвороні. Зворушливі заходи відбулися за фінансової підтримки  ПСП «Пісківське», яким керує депутат райради, воїн-інтернаціоналіст Валерій  Колоша.

Наталія КОРЕНЬ.


Народний музей оновився
Гайсинська спілка ветеранів війни в Афганістані (Вінницька область)  вкотре не перестає дивувати жителів і гостей міста оновленим гарним зовнішнім виглядом народного музею.
За кошти народного депутата України М. Кучера, районної ради і  райдержадміністрації  відремонтували  дах музею, за рахунок внесків членів організації зробили напис на фасаді «Афганістан – наш біль».  Активіст Сергій Ужва запропонував встановити емблему УСВА, знак воїна-інтернаціоналіста і медаль «Від вдячного афганського народу». Тепер, як груди мужніх воїнів, зовнішній бік приміщення  прикрашають ці відзнаки. Ветеранська організація виділила кошти, а малюнки безкоштовно зробив гайсинчанин Олександр Нечепуренко.
Музей поступово поповнюється експонатами. Торік побратим Володимир Ткачук, котрий відвозив гуманітарну допомогу в зону АТО, отримав від бійців для музею прапор з підписами військовослужбовців, протитанковий гранатомет і протитанковий керований ракетний комплекс.
Воїни-інтернаціоналісти не забувають і про традицію відвідувати могили бойових побратимів. Днями вшанували пам'ять Валерія Бакалова, загиблого 6 червня 1985  року в Афганістані, нагородженого посмертно за мужність і героїзм орденом Червоної Зірки.
Володимир СВІРІПА,
завідуючий народним музеєм ветеранів  Афганської війні.


Память в бронзе, металле и камне

Боевому товарищу

Мемориальная доска воину-интернационалисту Игорю Землянскому открыта на фасаде харьковской общеобразовательной школы №20, где он учился.
Игорь Павлович Землянский родился 3 апреля 1967 года в Харькове. После школы работал на заводе транспортного оборудования. С 1985 по 1987 год проходил службу в рядах Советской Армии. В Афганистане разведчик-радист был командиром отделения войск спецназначения. Участвовал во многих боевых операциях. В декабре 1986 года во время боевой операции был ранен и контужен. Комиссован из войск, инвалид войны второй группы.
 Вернулся на завод, где возглавил первичную организацию ветеранов Афганистана. В 1990 году переведен в Червонозаводский райком комсомола Харькова инструктором по работе с воинами-интернационалистами. В 1991 году избран председателем Союза ветеранов Афганистана Червонозаводского района.
За боевые заслуги, мужество и героизм, проявленные при исполнении интернационального долга, Игорь Землянский награжден орденом Красной Звезды. За многолетнюю общественную работу награжден грамотами и медалями УСВА, Почетной грамотой Верховного Совета СССР и Почетной грамотой Кабинета Министров Украины. Умер 23 июля 2011 года.
На торжественное открытие памятной доски собрались воины-«афганцы», актив Харьковского городского союза ветеранов Афганистана, председатели районных организаций ХГСВА, боевые друзья Игоря Землянского, его одноклассники, жители района, школьники.
Митинг открыла заместитель Харьковского городского головы по вопросам здравоохранения и социальной защиты населения Светлана Горбунова-Рубан. С теплыми наставническими словами выступили заместитель председателя ХГСВА Вера Жулай, председатель Союза ветеранов Афганистана Червонозаводского района Геннадий Ломакин, мамы погибших в Афганистане воинов Татьяна Новохацкая и Александра Ильченко, жена Игоря Павловича – Светлана Землянская и его сын Роман.
Присутствующие минутой молчания почтили светлую память героя, к мемориальной доске возложили цветы.
Пресс-служба ХГСВА. 


А біль на серці не вщухає…
У селі Володимиро-Іллінка Бобринецького району Кіровоградської області на приміщенні сільської школи урочисто відкрито меморіальну дошку загиблому в Афганістані воїну-інтернаціоналісту Віктору Миколайовичу Кулішу.
У 2013 році на загальних зборах Бобринецька районна організація УСВА прийняла рішення встановити шістьом полеглим  в Афганістані землякам меморіальні дошки. Відкрито вже п’яту дошку – пам’яті воїна-інтернаціоналіста, нагородженого медаллю «За бойові заслуги» та орденом Червоної Зірки (посмертно). Ім’ям Віктора Куліша назвали одну з вулиць села.
На шкільному подвір’ї зібралися представники сільської ради, жителі села. учні. Завітали брат загиблого – Валерій і воїни-«афганці» району.  На урочистому мітингу виступили голова райдержадміністрації Сергій Шевченко, голова райради Іван Танасієнко, заступник військового комісара Бобринецько-Устинівсько-Компаніївського військкомату, учасник АТО Ігор Каліщук, директор  школи Ліна Небелиця, голова Кіровоградської обласної  організації УСВА Віктор Остащук, голова Бобринецької районної організації УСВА Микола Тосік. Дуже зворушливим був виступ школярів.
Бойові побратими  відвідали могилу загиблого героя, де вшанували його пам'ять хвилиною мовчання. Потім згадували роки служби в Афганістані. Більшість навчалися разом з Віктором в автомобільній школі. Миколі Івашкіну довелося служити з ним в одній військовій частині. Микола Миколайович, нагороджений медаллю «За відвагу», брав також участь в тому бою, коли загинув наш земляк. З хвилюванням і болем в серці  ветерани розповідали, якою хорошою людиною був цей простий сільський хлопець Віктор Куліш.
Бобринецька районна організація УСВА планує у вересні встановити меморіальну дошку в селі Василівка загиблому в Афганістані Миколі Браслу.
Микола ТОСІК,
голова Бобринецької районної організації УСВА.

Вдячність
Людина на своєму місці

Кожен, хто завітає до Українського госпіталю для воїнів-інтернаціоналістів «Лісова поляна», помітить, як розквітла територія біля корпусу, які чисті доріжки, зручні лави… Нарешті відремонтували дорогу до кінцевої зупинки.
Звичайно, це заслуга колективу госпіталю, Української Спілки ветеранів Афганістану. Та, напевно, кожен погодиться, що багато залежить і від керівника медичного закладу.
Ще не так давно Віктор Іванович Олійник (на знімку – ліворуч) обіймає посаду головного лікаря, а вже зарекомендував себе як добрий господар і чуйна сердечна людина.
Ми дуже вдячні йому не тільки за збереження високопрофесійного колективу і лікувальної бази, а й за чуйність, зокрема за вчинок, що характеризує його як порядну людину. У травні повертався з лікування додому інвалід першої групи Микола Дробот, але людині з особливими потребами (у героя немає ніг) важко пересуватися громадським транспортом.
Попіклувалися про ветерана-орденоносця В. І. Олійник і його однополчанин, голова УСВА С. В. Червонописький. Відвезли Миколу разом з бойовим побратимом (теж інвалідом) на вокзал машиною головного лікаря, за що щиро вдячні воїни-«афганці» Кривого Рогу.
 Віримо, що всі негаразди будуть подолані, якщо працюють такі люди, про яких кажуть: «Не місце красить людину, а людина місце».
Ніна ГУРСЬКА,
голова Комунарської районної організації УСВА міста Запоріжжя.


Передплата-2015
Побратиме, це наша з тобою газета!
Триває передплата на друге півріччя 2015 року на  газету Української Спілки ветеранів Афганістану (воїнів-інтернаціоналістів) «Третій тост», де  друкуються законодавчі матеріали з питань соціального захисту сімей загиблих військовослужбовців, інвалідів війни, учасників бойових дій, юридичні консультації, матеріали про життя і роботу організацій УСВА (територіальних, місцевих, районних), спогади, проза і  поезія.
Газету можна передплатити  в усіх відділеннях поштового зв’язку України.
Наш індекс – 30224.
Вартість передплати з урахуванням приймання передплати і доставки складає: на місяць – 3, 04 грн., на три місяці – 8, 52 грн., на шість місяців – 15, 39 грн.
Підтримуйте газету воїнів-інтернаціоналістів «Третій тост» своєчасною передплатою.Зверніть увагу

2 червня на автовокзалі у Львові стався прикрий інцидент: троє водіїв автобуса «Трускавець–Київ» побили учасника Афганської війни Григорія Анатолійовича Булаха. «Афганець» повідомив, що купив пільговий квиток ціною 45 гривень у касі. Під час посадки в автобус, державний номер якого АО9663АВ, водій категорично відмовився брати ветерана, мовляв, власник автобуса заборонив брати пільговиків. Почалася словесна перепалка, яка перейшла у бійку, троє водіїв накинулися на «афганця» й почали щосили його бити. У Г. А. Булаха стався напад хвороби, викликали «швидку», яка надала йому першу медичну допомогу. 
На місце було викликано слідчо-оперативну групу Сихівського РВ, яка оглянула місце події, опитала свідків і взяла у потерпілого заяву про злочин.
 Згодом автобус з двома водіями від’їхав і зупинився, тоді підсів третій водій, який раніше втік з місця події.
 Риторичне запитання: чи заслуговують такої зневаги бійці, які залишилися живими після війни і мають передбачені законом пільги? Потрібно задуматись, що чекає наших бійців, які перебувають у зоні АТО, в майбутньому при такому ставленні до сьогоднішніх пільговиків. Однозначно, потрібно позбавляти ліцензій таких перевізників!
Члени правління Львівської обласної організації УСВА зустрілися з начальником автовокзалу і водіями ПП «Васильківтрансавто». Водії були з іншої зміни, які не брали участі в конфлікті, проте показали наказ,  підписаний директором  ПП «Васильківтрансавто»  С. В. Черненком, про відмовлення у перевезенні більш ніж одного  пільгового пасажира, навіть якщо в нього є оформлений в касі квиток.
За нашими даними, основний винуватець конфлікту – водій Гогула Микола Васильович, котрий має бути покараний. 
Просимо всіх взяти на контроль перевізників у ваших населених пунктах, щоб не допустити в подальшому подібних випадків.
І. РАВЛІНКО,
голова Львівської ОО УСВА.


Спорт
Виховують патріотів

У Старих Кривотулах Тисменицького району на Івано-Франківщині відбувся традиційний, вже 9-й футбольний турнір пам’яті воїна-«афганця» Петра Майстра. Зініційований тодішнім граючим тренером старокривотульської «Іскри» Василем Назаруком у 1986 році, меморіал став одним із найдавніших турнірів пам’яті «афганців».
Попри економічні негаразди, оргкомітет і сільський голова Володимир Назарук жодного разу не відмінили спортивного свята, передбачаючи, окрім наданих іншим організатором – районною організацією УСВА під керівництвом Дмитра Сатура, медалей, грамот, кубків, ще й матеріальні винагороди. Більше того, разом із футболом розпочали в рамках меморіалу ще й волейбольний турнір, змагання із шахів.
Спортивними звитягами вшанували світлу пам’ять односельця, котрий 19-річним у 1983 році загинув у Афганістані. Нагороджений посмертно орденом Червоної Зірки. На могилі Петра Майстра організатори засвітили лампадку, помолилися за його душу, капітани команд поклали квіти.
Хороші враження від футбольних баталій отримали уболівальники та глядачі. Перше місце – у дорослих зі Старих Кривотул. У волейболі переможцями теж стали господарі. Серед шахістів кращим був  Роман Гошій. Вони отримали медалі й грамоти від УСВА, грошові винагороди від оргкомітету.
Оксана САКОВСЬКА.

На території 300-го окремого гвардійського полку 13-го армійського корпусу Сухопутних військ Збройних Сил України у Чернівцях уже вдруге  відбулася військово-патріотична гра «Захисник».
Чернівецьку міську організацію УСВА у змаганнях представляло молодіжне крило організації із школи № 5.  Міські «афганці»  започаткували конкурс з метання ножа в ростову мішень і встановили призи. У цих змаганнях ЗОШ №5 зайняла перше місце (на знімку).
Переможцями змагань у цілому стали вихованці військово-спортивного ліцею, друге місце посіли учні школи № 5, третє розділили  гімназія №7 і ЗОШ №37.

Прес-служба Чернівецької міської організації УСВА.

Знам’янський міський спортивно-технічний клуб ТСОУ спільно із Кіровоградською обласною організацією УСВА за підтримки народного депутата України С. Березкіна провели військово-патріотичне заняття для жителів села Піщаний Брід.
Директор клубу, учасник бойових дій в Афганістані В. Колебіденко забезпечував заняття макетами різних видів зброї й разом з помічниками Б. Колебіденком і Е. Шарафудіновим організували навчання на рубежах. Жителі села вчилися метати гранату, знайомилися з різними видами вибухівки, вчилися надавати першу медичну допомогу, мали можливість постріляти із страйкбольних макетів пістолетів, автоматів, гранатометів.
Спецпідрозділ міліції батальйона «Кіровоград» підготував постановочний бій, де в диму від шашок і пострілів з автоматів бійці-добровольці  демонстрували навички ведення командного бою та евакуації поранених.
Після навчань обмінялися досвідом щодо налагодження спільної роботи Добровеличківського СТК ТСОУ і районної організації УСВА, залучення спонсорів, а також обговорювали план роботи з патріотичного виховання молоді.

І. ІВАНЕНКО,
заступник директора Знам’янського МСТК ТСО України.
 
< Попередня   Наступна >

 

 
 
© 2005-2018, Українська Спілка ветеранів Афганістану (воїнів-інтернаціоналістів)
www.usva.org.ua
pressusva@ukr.net
При любом использовании материалов сайта гиперссылка на usva.org.ua обязательна.
Редакция usva.org.ua может не разделять точку зрения авторов статей
и ответственности за содержание републицируемых материалов не несет.


Украинская Баннерная Сеть
Защитники родины - Сайт о русских солдатах. Rambler's Top100 Rambler's Top100 Сервис авто регистрации в
каталогах, статьи про раскрутку сайтов, web дизайн, flash,
photoshop, хостинг, рассылки; форум, баннерная сеть, каталог
сайтов, услуги продвижения и рекламы сайтов