Головна
Новини
Про організацію
Голова УСВА
Публікації
Електронні книги УСВА
Акції
Документи
Нормативні документи
Ветеранські закони
Фотогалерея
Зв`язок
Музей
Реабілітація
Питайте-відповідаємо
Локальні війни
Анонси
Книга вдячності
Організації УСВА
Сайти ветеранів
 


Погода
Погода!


22427332 Відвідувачів
Президент України Офіційне інтернет-представництво
Боевое Братство
Міністерство оборони
Укрінформ
Орденские планки – ветеранам
Урядовий портал
Міфи про нарахування пенсії - правда і реальність Надрукувати Надіслати електронною поштою
vinnicaobl.jpg
3а пропозицією обласної Спілки ветеранів війни в Афганістані, з метою зняття соціальної напруги серед ветеранів війни в Афганістані, 3 червня, в прес-центрі Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації відбулась прес-конференція з питань пенсійного забезпечення учасників бойових дій в Афганістані та в інших державах.
Актуальність піднятого питання зумовлена тим, що деякі громадські організації ветеранів розгорнули активну компанію проти, на їх думку, невірного нарахування пенсій інвалідам війни в Афганістані та інших військових конфліктів, інвалідам війни на сході України.
За словами заступникам начальника головного управління Лариси Дикої, управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області неодноразово доводимо суб’єктивність такого твердження, зобов’язало підвідомчі управління в районах, містах області провести роз’яснювальну роботу та наочно продемонструвати механізм нарахування пенсій. Зустрічі з ветеранами війни в Афганістані, пройшли майже у всіх районах області, організовано публікації на сторінках місцевих газет, офіційні роз’яснення були направлені на адресу обласної Спілки ветеранів війни в Афганістані, які розміщені на сайті обласної Спілки.
Пенсійне забезпечення військовослужбовців в Україні здійснюється за нормами Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших категорій осіб».
Статтею 18 зазначеного Закону визначено умови призначення пенсії по інвалідності. Статтею 20 визначено категорії, на які поділяються військовослужбовці в залежності від причини інвалідності.
Лариса Дика пояснила: «До інвалідів війни належать військовослужбовці, інвалідність яких настала внаслідок поранення, контузії, каліцтва, захворювання, одержаних під час захисту Батьківщини, виконання обов'язків військової служби (службових обов'язків) чи пов'язаних з перебуванням на фронті, у партизанських загонах і з'єднаннях, підпільних організаціях і групах та інших формуваннях, визнаних такими законодавством України, в районі воєнних дій, на прифронтових дільницях залізниць, на спорудженні оборонних рубежів, військово-морських баз та аеродромів у період громадянської та Великої Вітчизняної воєн або з участю у бойових діях у мирний час, а також інші особи, зазначені у статті 7 Закону України».
До категорії інших інвалідів належать військовослужбовці - інвалідність яких настала внаслідок каліцтва, одержаного в результаті нещасного випадку, не пов'язаного з виконанням обов'язків військової служби (службових обов'язків), або внаслідок захворювання, пов'язаного з проходженням служби.
Військовослужбовці, які отримали поранення, захворювання при виконання військових обов’язків в країнах де велися бойові дії, відносяться до інвалідів війни.
За словами високопосадовця, на розмір пенсії абсолютно не впливає військове звання для осіб рядового та сержантського складу, а також те, що інваліди війни в Афганістані в пенсійному забезпечені прирівнені до інвалідів Великої Вітчизняної війни, нарахування пенсій для колишніх «афганців» проходить як для інвалідів війни.
В даний час в установах Пенсійного фонду України проходить оновлення програмного забезпечення і протягом 2016 року такий термін, як «прирівняні до інвалідів Великої Вітчизняної війни» буде повністю замінений на термін «інвалід війни», що не вплине на фактичний розмір пенсії.
Розміри пенсії визначаються статтями 21 і 22 зазначеного Закону.
Крім того, до пенсії встановлюється:
- щомісячна цільова грошова допомога на прожиття, передбачена Законом України «Про поліпшення матеріального становища учасникам бойових дій та інвалідів війни» від 16.03.2004 року:
інвалідам війни І групи – 70 гривень,
інвалідам війни ІІ та ІІІ груп – 50 гривень,
учасника бойових дій – 40грн
- за наявності посвідчення інваліда війни пенсія підвищується:
інвалідам війни І групи на 50 відсотків прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність,
інвалідам війни ІІ на 40 відсотків,
інвалідам війни ІІІ групи на 30 відсотків зазначеного прожиткового мінімуму, що передбачено статтею 13 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту»,
Також, постановою Кабінету Міністрів України №1381 від 28.12.2011 року передбачено, що розмір пенсії, обчислений відповідно до статті 21 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших категорій осіб» збільшується на 25%.
Мінімальні пенсійні виплати з урахуванням підвищень, допомоги, доплат та надбавок:

інваліди I групи
285 % прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність
(01.01.2016 році – 3060,90 грн. З 01.05.2016р.- 3220,50 грн.)
 інваліди II групи  255 % прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність
(01.01.2016 році – 2738,70 грн. З 01.05.2016р.- 2881,50 грн.)
 інваліди III групи  225 % прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність
(з 01.01.2016 році – 2416,50 грн. З 01.05.2016р.- 2542,50 грн.)
 учасники бойових дій  165 % прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність
(в 2016 році – 1772,10 грн. З 01.05.2016р.- 1864,50грн.)
З 01.05.2016 року відповідно до Закону України «Про Державний бюджет України на 2016 рік» прожитковий мінімум для осіб, які тратили працездатність встановлено на рівні 1130 грн. Підвідомчими підрозділами головного управління проведено відповідний перерахунок пенсій, в тому числі і інвалідам війни. Особам, яким зазначений перерахунок не було проведено автоматично, пенсії перераховані в індивідуальному порядку.
Обчислення та перерахунок розміру пенсії проводиться за нормами Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших категорій осіб» з урахуванням змін в законодавстві, які відбувалися шляхом прийняття Урядом України відповідних нормативно-правових актів.
Крім того, зазначено, що військовослужбовці, за їх вибором та за наявності відповідної кількості страхового стажу можуть отримувати пенсію, обчислену за нормами Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», розрахунок якої проводиться виходячи з кількості страхового стажу та розміру заробітної плати. При цьому, виплати передбачені для інвалідів війни Законом України «Про поліпшення матеріального становища учасникам бойових дій та інвалідів війни», Законом України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», постановою Кабінету Міністрів України №1381 від 28.12.2011 року за ними зберігаються.
Управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області перевіривши пенсійні справи всіх інвалідів війни в Афганістані – жителів області однозначно заявляє, що порушення в нарахуванні пенсій немає і всі працівники управління добросовісно виконують свої службові обов’язки.
Голова обласної Спілки ветеранів війни в Афганістані Петро Кирилішин зазначив, що питання вірності призначення пенсій виникає на загальному фоні зменшення об’ємів споживання житлово-комунальних послуг, погіршення медичного забезпечення та санаторно-курортного лікування, працевлаштування, ліквідація пільг для сімей загиблих в Афганістані воїнів, хоч така пільга збережена для сімей загиблих воїнів на сході України. На думку виступаючого, обласна рада своїми рішеннями могла б компенсувати частину пільг для сімей загиблих, організувати санаторно-курортне лікування в оздоровницях області. Не зрозуміла позиція держави в тому, що ветерани всіх воєн, військових конфліктів, війни на сході України підпадають під дію Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», а відношення до них різне. Такий підхід до вирішення ветеранських проблем державним не назвеш.
В.о. голови обласної організації «Союз «Чорнобиль України» Микола Бойчук однозначно заявив, що пенсії для чорнобильців нараховуються відповідно до діючого законодавства, випадків порушення його на території області немає і закликав до конструктивної співпраці між працівниками Пенсійного фонду та ветеранських організацій, хоча учасники ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС заслуговують набагато більше уваги, чим держава приділяє їм тепер.
 
Прес-служба Вінницької обласної Спілки ветеранів війни в Афганістані.
 
< Попередня   Наступна >

 

 
 
© 2005-2018, Українська Спілка ветеранів Афганістану (воїнів-інтернаціоналістів)
www.usva.org.ua
pressusva@ukr.net
При любом использовании материалов сайта гиперссылка на usva.org.ua обязательна.
Редакция usva.org.ua может не разделять точку зрения авторов статей
и ответственности за содержание републицируемых материалов не несет.


Украинская Баннерная Сеть
Защитники родины - Сайт о русских солдатах. Rambler's Top100 Rambler's Top100 Сервис авто регистрации в
каталогах, статьи про раскрутку сайтов, web дизайн, flash,
photoshop, хостинг, рассылки; форум, баннерная сеть, каталог
сайтов, услуги продвижения и рекламы сайтов