Головна
Новини
Про організацію
Голова УСВА
Публікації
Електронні книги УСВА
Акції
Документи
Нормативні документи
Ветеранські закони
Фотогалерея
Зв`язок
Музей
Реабілітація
Питайте-відповідаємо
Локальні війни
Анонси
Книга вдячності
Організації УСВА
Сайти ветеранів
 


Погода
Погода!


26172000 Відвідувачів
Укрінформ
Урядовий портал
Орденские планки – ветеранам
Міністерство оборони
Президент України Офіційне інтернет-представництво
Боевое Братство
ЗА ПЕРЕРАХУНКОМ ГРОШОВОЇ ДОПОМОГИ ЗВЕРТАЙТЕСЯ ДО СУДУ Надрукувати Надіслати електронною поштою
«Маю статус учасника бойових дій, у 2016 році отримав виплату до 5 травня у сумі 920 гривень, але знаю, що через суд отримували більше. Як оскаржити цю суму?
Валерій Попов».
- У 1998 році в статтю 12 Закону «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» була внесена частина 5 такого змісту: «Щорічно до 5 травня учасникам бойових дій виплачується разова грошова допомога у розмірі п'яти мінімальних пенсій за віком».
Була спроба змінити розмір цієї допомоги законами про Державний бюджет України на 2007 рік, потім на 2008-й, але рішенням Конституційного Суду України зміну визнано неконституційною.
Діюча редакція частини 5 закону: «Щорічно до 5 травня учасникам бойових дій виплачується разова грошова допомога у розмірі, який визначається Кабінетом Міністрів України в межах бюджетних призначень, встановлених законом про Державний бюджет України».
У 2016році Кабінет Міністрів встановив розмір цієї виплати у 920 грн., хоча за першою редакцією норми закону вона повинна була становити 5650 грн.
Так, дійсно, є судові справи за позовами учасників бойових дій, в яких суди приймали рішення на користь позивачів, визнавали виплату у розмірі 920 грн. неправильною та стягували решту недоплаченої грошової допомоги.
Свою правову позицію щодо цього питання висловила вища судова інстанція - судова палата в адміністративних справах Верховного Суду України в постанові від 10 лютого 2016 року, якою залишила в силі рішення про зобов'язання здійснити перерахунок і виплату недоплаченої щорічної разової грошової допомоги.
Для звернення до суду необхідно отримати у 2017 році цю грошову допомогу у тому розмірі, який будуть виплачувати, та якщо вона буде виплачена у розмірі, меншому ніж п'ять мінімальних пенсій за віком, звернутись до суду з позовом.
Нагадую, що строк позовної давності по адміністративних справах шість місяців, тому вам потрібно звернутись до суду протягом шести місяців з дня, коли ви отримуєте виплату у меншому розмірі. Також нагадую, що учасники бойових дій звільнені від сплати судового збору згідно з п. 13 ч. 1 ст. 5 Закону України «Про судовий збір».

Де-юре
Безплатні консультації з правових питань ветеранам АТО, членам їхніх сімей та вимушеним переселенцям надає кваліфікований юрист, правозахисник Юлія СЕГЕДА. Надсилайте питання на електронну адресу: Ця адреса електронної пошти приховується від різних спамерських пошукових роботів. Щоб побачити її потрібно активувати Ява-скрипт. , і жодне з них не залишиться без відповіді.
 
< Попередня   Наступна >

 

 
 
© 2005-2018, Українська Спілка ветеранів Афганістану (воїнів-інтернаціоналістів)
www.usva.org.ua
pressusva@ukr.net
При любом использовании материалов сайта гиперссылка на usva.org.ua обязательна.
Редакция usva.org.ua может не разделять точку зрения авторов статей
и ответственности за содержание републицируемых материалов не несет.


Украинская Баннерная Сеть
Защитники родины - Сайт о русских солдатах. Сервис авто регистрации в
каталогах, статьи про раскрутку сайтов, web дизайн, flash,
photoshop, хостинг, рассылки; форум, баннерная сеть, каталог
сайтов, услуги продвижения и рекламы сайтов