Головна
Новини
Про організацію
Голова УСВА
Публікації
Електронні книги УСВА
Акції
Документи
Нормативні документи
Ветеранські закони
Фотогалерея
Зв`язок
Музей
Реабілітація
Питайте-відповідаємо
Локальні війни
Анонси
Книга вдячності
Організації УСВА
Сайти ветеранів
 


Погода
Погода!


19571819 Відвідувачів
Президент України Офіційне інтернет-представництво
Укрінформ
Орденские планки – ветеранам
Міністерство оборони
Урядовий портал
Боевое Братство
Чи мають право учасникові АТО відмовити в зарахуванні його дитини в дитсадок? Надрукувати Надіслати електронною поштою
5490_p_08_img_00011-210x300.jpgУлаштувати дитину в дитячий садок для багатьох сімей сьогодні  є справжньою проблемою. Проте в наших захисників є всі законні підстави для позачергового зарахування дитини в заклад
«Для вашої дитини у нас немає місця…», «Усі групи набрано, ви надто пізно прийшли…» — такі відповіді дружина учасника бойових дій Ірина Н. чула щоразу, коли приходила до дитячих садків одного з районів Києва, намагаючись зарахувати в котрийсь із них свою молодшу дитину…
Старший син уже майже два роки відвідує дитсадок у їхньому районі, тож меншого жінка планувала зарахувати туди ж. Та коли в травні минулого року прийшла до завідувачки, почула: садок уже переповнений. Але ж до початку навчального року було майже чотири місяці!
Ірина кинулась по інших садках — картина невтішна. Декретна відпустка для догляду за дитиною закінчувалася, чоловік уже більш як півроку перебуває в районі АТО…
— Не звільнятися ж із роботи. Винаймаючи квартиру в столиці, іноді ледве вдавалося зводити кінці з кінцями, — розповідає Ірина.
Вирішила не здаватися й продовжила спроби. Забираючи якось увечері старшого з дитсадка, побачила завідувачку й пожалілася: «Ніде місць немає, навіть не знаю, що ж мені робити, ще й чоловіка зі Сходу нескоро чекати…». «Зі Сходу? То ваш тато атовець? — перепитала завідувачка. — А чого ж ви раніше мовчали? У нас для дітей атовців пільги…»
Дізнавшись про пільгу, Ірина швидко зібрала потрібні довідки й невдовзі її молодшого сина зарахували до ДНЗ.
Улаштувати дитину в дитячий садок — питання, яке рано чи пізно постає в кожній родині. На перший погляд — справа проста. Однак той, хто з нею стикався, знає: вирішення питання коштуватиме нервів і займе багато часу.
І це в той час, як Закон України «Про дошкільну освіту» гарантує маленьким українцям належний доступ до дошкільної освіти. Відвідують дитсадки ті, кого батьки записали в чергу мало не одразу після народження, або ті, батьки яких наполегливо цікавилися вакантними місцями.
Нині майже в усіх садках країни існує таке собі негласне правило: аби влаштувати дитину в групу на осінь, батьки мають перейматися цим питанням із початку року. Бо вже на кінець квітня завідувачі мають сформовані списки груп.
Чому ж влаштування дитини в садок для багатьох стає справжньою проблемою?
По суті, причиною цього є банальна нестача місць у ДНЗ. За даними Державної служби статистики України, у країні діє понад 14 тисяч дошкільних навчальних закладів, у яких виховують більш як мільйон дітей. Серед них лише в столиці понад 110 тисяч дошкільнят, і їхня кількість щороку зростає.
Як зазначають у Міністерстві освіти і науки, найголовніші причини браку місць у ДНЗ — це підвищення народжуваності в країні та передача ще в 1990-х роках будівель дошкільних навчальних закладів у користування організаціям інших відомств, а також прийняття в ДНЗ протягом трьох останніх років значної кількості дітей, тимчасово переміщених із району АТО. Зокрема, у столиці їх більш як три тисячі.
Цих дітей було зараховано до ДНЗ позачергово, згідно з пільгами, які надає Закон України «Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб».
Які ж пільги передбачено в законодавстві України для дітей військовослужбовців та учасників АТО?
Відповідно до Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей», дітям військовослужбовців, зокрема учасників бойових дій в АТО (відповідно до статті 12 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту»), дітям військовослужбовців, які загинули або померли чи зникли безвісти під час служби, надано пільги на першочергове зарахування в дошкільні навчальні заклади за місцем проживання.
Але звернутися в ДНЗ варто завчасно, адже там також існують квоти на кількість пільговиків у групі. Їх має бути не більш як 20 відсотків.
Отже, за умови наявності пільги процедура влаштування дитини в ДНЗ не така вже й складна.
До письмової заяви треба додати медичну довідку про стан здоров’я дитини з висновком лікаря; довідку дільничного лікаря про епідеміологічне оточення; свідоцтво про народження; довідку, що засвідчує пільгу, і посвідчення військовослужбовця, учасника УБД.
А що робити тим, хто ще не отримав посвідчення УБД або досі перебуває на Сході країни?
Як говорить перший заступник директора Департаменту освіти і науки молоді та спорту КМДА Вікторія Челомбітько, таким бійцям, згідно з рішенням місцевих рад «Про надання додаткових гарантій учасникам АТО та членам їхніх сімей», можна надати довідку про відрядження в район АТО з метою виконання завдань із захисту України та її територіальної цілісності.
А ще ви маєте знати, що дітям учасників бойових дій АТО надають безплатне харчування в закладах дошкільної освіти.
Як зазначили в управлінні освіти, і тут виникає низка питань, з якими до них звертаються родини атовців. Ось приклад зі Львова: «Мене звати Олена, мій чоловік перебуває в АТО. Це підтверджено довідкою, яку видала військова частина. Торік ми не сплачували за садок. У січні цього року нам надійшла квитанція на оплату за харчування в ДНЗ. Аргументували, що потрібно надати підтвердження, що він досі там. УБД у нього ще немає. Чи повинні ми платити за дитячий садок?»
Як пояснила в. о. начальника управління освіти міста Львова Зоряна Довганик, у законодавстві передбачено багато пільг для учасників АТО, крім перебування їхніх дітей у ДНЗ. Але згідно із Законом України «Про місцеве самоврядування», у Львові дітям учасників АТО в закладах освіти надають безплатне харчування.
Якщо в деяких містах України безплатне харчування дітям учасників АТО не надають, то це означає, що пільгу не передбачено в місцевому бюджеті. Про неї треба дізнаватися в органах місцевої влади.
Як пояснила Вікторія Челомбітько, для надання пільги на харчування не має значення, де прописаний батько.
Що робити, якщо навіть із наданими документами у садок не беруть? Перше, що варто зробити, — отримати письмову відмову завідувача ДНЗ. Якщо причиною відмови зарахування в ДНЗ є відсутність реєстрації в електронній черзі, то це порушення права на пільгу. Спеціаліст Управління освіти міста Первомайська Миколаївської області, до якої звернулася дружина атовця Наталя, пояснила, що необов’язково записуватися в чергу, щоб потрапити в дитячий садок. Керівник навчального закладу може прийняти дитину впродовж календарного року. Тобто якщо ви приїхали, наприклад, з іншого міста взимку, то вашу дитину мають прийняти в садок. Тому відмова завідувача з огляду на те, що дитина не була в черзі, є незаконною.
Тоді найкращим рішенням буде звернутися в управління освіти, щоб там допомогли з вибором іншого садка, де є вільні місця, або зачекати й контролювати ситуацію: часто буває, що черги оновлюються внаслідок переміщення дітей по садках або внаслідок їх вибуття. Можливо, саме в тому дитсадку, на який ви претендуєте, звільниться місце.
Ольга МОСЬОНДЗ
Народна армія

 
< Попередня   Наступна >

 

 
 
© 2005-2018, Українська Спілка ветеранів Афганістану (воїнів-інтернаціоналістів)
www.usva.org.ua
pressusva@ukr.net
При любом использовании материалов сайта гиперссылка на usva.org.ua обязательна.
Редакция usva.org.ua может не разделять точку зрения авторов статей
и ответственности за содержание републицируемых материалов не несет.


Украинская Баннерная Сеть
Защитники родины - Сайт о русских солдатах. Rambler's Top100 Rambler's Top100 Сервис авто регистрации в
каталогах, статьи про раскрутку сайтов, web дизайн, flash,
photoshop, хостинг, рассылки; форум, баннерная сеть, каталог
сайтов, услуги продвижения и рекламы сайтов