Головна
Новини
Про організацію
Голова УСВА
Публікації
Електронні книги УСВА
Акції
Документи
Нормативні документи
Ветеранські закони
Фотогалерея
Зв`язок
Музей
Реабілітація
Питайте-відповідаємо
Локальні війни
Анонси
Книга вдячності
Організації УСВА
Сайти ветеранів
 


Погода
Погода!


19571809 Відвідувачів
Президент України Офіційне інтернет-представництво
Укрінформ
Орденские планки – ветеранам
Міністерство оборони
Урядовий портал
Боевое Братство
На захисті соціальних прав родин загиблих воїнів Надрукувати Надіслати електронною поштою
vr1.jpg

Головам територіальних
організацій УСВА

29073.jpgВідповідно до домовленості, яка була досягнута під час зустрічі Голови Верховної Ради України з членами Правління  Спілки  19 грудня 2016 року, нами був підготовлений законопроект  «Про внесення змін до ст. 15 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» щодо надання членам сімей загиблих пільг без урахування середньомісячного сукупного доходу сім’ї».
Зазначений законопроект через Комітет Верховної ради України у справах ветеранів, учасників бойових дій, учасників антитерористичної операції та людей з інвалідністю, як суб’єкт законодавчої ініціативи, був зареєстрований за № 5713 та внесений на розгляд до сесійної зали.
13 квітня на пленарному засіданні Верховної Ради  України наш законопроект був прийнятий у другому читанні як Закон.
Прошу Вас дану інформацію довести до членів сімей загиблих та керуватися у роботі.

Голова УСВА
С. В. Червонописький.


vr2.jpg
Верховна Рада України

Відповідно до частини першої статті 93 Конституції України в порядку законодавчої ініціативи вносимо на розгляд Верховної Ради України проект Закону України «Про внесення зміни до статті 15 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» щодо надання членам сімей загиблих пільг без урахування середньомісячного сукупного доходу сім’ї».
Представляти законопроект під час його розгляду на пленарному засіданні Верховної Ради України буде народний депутат України  Третьяков О.Ю.

Додатки:
1.    Проект Закону України – на 1 арк.;
2.    Порівняльна таблиця – на 1 арк.;
3.    Пояснювальна записка – на 2 арк.;
4.    Проект Постанови Верховної Ради України – на 1 арк.;
5.    Копія зазначених матеріалів в електронному вигляді.

Народні депутати України   
Третьяков О.Ю.
(р.к. №219)
Бурбак М.Ю.
(р.к. №204)

Загорій Г.В.
(р.к. №341)

Гаврилюк М.В.
(р.к. №95)

Шухевич Ю-Б.Р.
(р.к. №416)
Рибчинський Є.Ю.
(р.к. №211)

Проект

вноситься народними
депутатами України
Третьяковим О.Ю.
Бурбаком М.Ю.
Загорієм Г.В.
Гаврилюком М.В.
Шухевичем Ю-Б.Р.
Рибчинським Є.Ю.
ЗАКОН УКРАЇНИ

Про внесення зміни до статті 15 Закону України
«Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту»
щодо надання членам сімей загиблих пільг без урахування середньомісячного сукупного доходу сім’ї


Верховна Рада України   п о с т а н о в л я є :

І. Частини сьому та восьму статті 15 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» (Відомості Верховної Ради України, 1993 p., №45, ст. 425; із наступними змінами) виключити.

II. Прикінцеві положення
1. Цей Закон набирає чинності з першого числа місяця, що слідує через місяць з дня його опублікування.
2. Кабінету Міністрів України вжити заходів щодо приведення у відповідність з цим Законом підзаконних нормативно-правових актів, забезпечивши набрання ними чинності одночасно з набранням чинності цим Законом шляхом:
приведення своїх нормативно-правових актів у відповідність із цим Законом;
забезпечення приведення нормативно-правових актів міністерств та інших центральних органів виконавчої влади їх у відповідність із цим Законом.

Голова Верховної Ради України –
А. ПАРУБІЙ.


ПОРІВНЯЛЬНА ТАБЛИЦЯ
до проекту Закону України
про внесення зміни до статті 15 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту»
щодо надання членам сімей загиблих пільг без урахування середньомісячного сукупного доходу сім’ї»


Стаття 15. Пільги особам, на яких поширюється чинність цього Закону

Особам, на яких поширюється чинність цього Закону (стаття 10), надаються такі пільги:

Установити, що пільги, передбачені пунктами 1, 2, 4, 5, 6 та 20 частини першої цієї статті надаються за умови, якщо розмір середньомісячного сукупного доходу сім'ї в розрахунку на одну особу за попередні шість місяців не перевищує величини доходу, який дає право на податкову соціальну пільгу у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.
Положення частини восьмої цієї статті не поширюється на осіб, визначених в абзацах четвертому - восьмому та чотирнадцятому пункту 1 статті 10 цього Закону.
 
Стаття 15. Пільги особам, на яких поширюється чинність цього Закону

Особам, на яких поширюється чинність цього Закону (стаття 10), надаються такі пільги:

Виключити


Виключити
 

Народні депутати України                                                                                               
Третьяков О.Ю.
Бурбак М.Ю.
Загорій Г.В.
Гаврилюк М.В.
Шухевич Ю-Б.Р.
Рибчинський Є.Ю.


ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України про внесення зміни до статті 15 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» щодо надання членам сімей загиблих пільг без урахування середньомісячного сукупного доходу сім’ї


1. Обґрунтування необхідності прийняття акта
Законопроект підготовлений за результатами зустрічі  Голови Верховної Ради України Парубія А. В. з представниками Української Спілки ветеранів Афганістану, яка відбулась 19 грудня 2016 року, та численних звернень членів сімей загиблих (померлих) осіб, які загинули (пропали безвісті) або померли внаслідок поранення, контузії чи каліцтва, одержаних під час захисту Батьківщини або виконання інших обов’язків військової служби (далі - члени сімей загиблих), щодо надання членам сімей загиблих пільг, передбачених Законом України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», без урахування середньомісячного сукупного доходу сім’ї. 
Законом України «Про внесення змін та визнання такими, що втратили чинність, деяких законодавчих актів України» від 28.12.2014 року N 76-VIII до статті 15 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» внесено зміни, відповідно до яких члени сімей загиблих мають право на отримання пільг, передбачених зазначеним Законом, за умови, якщо розмір середньомісячного сукупного доходу сім'ї в розрахунку на одну особу за попередні шість місяців не перевищує 1930 грн. Право на отримання пільг без урахування середньомісячного сукупного доходу з 24.02.2016 року мають лише члени сімей загиблих учасників антитерористичної операції та Революції Гідності.
До таких пільг відносяться:
1) безплатне одержання ліків, лікарських засобів, імунобіологічних препаратів та виробів медичного призначення за рецептами лікарів і безплатне першочергове зубопротезування (за винятком протезування з дорогоцінних металів);
2) 50-відсоткова знижка плати за користування житлом (квартирна плата), користування комунальними послугами (газом, електроенергією та іншими послугами) та скрапленим балонним газом для побутових потреб в межах середніх норм споживання;
3) 50-відсоткова знижка вартості палива, в тому числі рідкого, в межах норм, встановлених для продажу населенню, для осіб, які проживають у будинках, що не мають центрального опалення;
4) позачергове користування всіма послугами зв'язку та позачергове встановлення на пільгових умовах квартирних телефонів (оплата у розмірі 20 процентів від тарифів вартості основних та 50 процентів - додаткових робіт). Абонементна плата за користування телефоном встановлюється у розмірі 50 відсотків від затверджених тарифів.

2. Цілі та завдання прийняття законопроекту

Запропонований проект Закону розроблено з метою посилення соціального захисту членів сімей (померлих) осіб, які загинули (пропали безвісті) або померли внаслідок поранення, контузії чи каліцтва, одержаних під час захисту Батьківщини або виконання інших обов’язків військової служби.

3. Загальна характеристика і основні  положення проекту акта

Законопроектом пропонується виключити частини сьому та восьму статті 15 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту».

4. Стан нормативно-правової бази у вказаній сфері правового регулювання

Питання, що відносяться до предмету правового регулювання  законопроекту, регламентуються Законом України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту».
Реалізація положень поданого законопроекту після його прийняття не потребує внесення змін до інших законів.

5. Фінансово-економічне обґрунтування
Прийняття проекту Закону не потребує додаткових витрат з Державного бюджету України на 2017 рік, оскільки:
1) середній розмір пенсійної виплати у більшості членів сімей загиблих становить близько 2 000 грн., що не перевищує величини середньомісячного сукупного доходу сім’ї, розмір якого передбачається у 2017 році (2240 грн.);
2) значна частина членів сімей загиблих отримує субсидію для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива.

6. Прогноз соціально-економічних, правових та інших наслідків прийняття акта

Прийняття цього законопроекту дасть змогу підтримати сім’ї осіб, які загинули (пропали безвісті) або померли внаслідок поранення, контузії чи каліцтва, одержаних під час захисту Батьківщини або виконання інших обов’язків військової служби.

Народні депутати України                    
Третьяков О. Ю.
Бурбак М. Ю.
Загорій Г. В.
Гаврилюк М. В.
Шухевич Ю-Б. Р.
Рибчинський Є. Ю.


 
< Попередня   Наступна >

 

 
 
© 2005-2018, Українська Спілка ветеранів Афганістану (воїнів-інтернаціоналістів)
www.usva.org.ua
pressusva@ukr.net
При любом использовании материалов сайта гиперссылка на usva.org.ua обязательна.
Редакция usva.org.ua может не разделять точку зрения авторов статей
и ответственности за содержание републицируемых материалов не несет.


Украинская Баннерная Сеть
Защитники родины - Сайт о русских солдатах. Rambler's Top100 Rambler's Top100 Сервис авто регистрации в
каталогах, статьи про раскрутку сайтов, web дизайн, flash,
photoshop, хостинг, рассылки; форум, баннерная сеть, каталог
сайтов, услуги продвижения и рекламы сайтов