Головна
Новини
Про організацію
Голова УСВА
Публікації
Електронні книги УСВА
Акції
Документи
Нормативні документи
Ветеранські закони
Фотогалерея
Зв`язок
Музей
Реабілітація
Питайте-відповідаємо
Локальні війни
Анонси
Книга вдячності
Організації УСВА
Сайти ветеранів
 


Погода
Погода!


19761117 Відвідувачів
Укрінформ
Боевое Братство
Орденские планки – ветеранам
Урядовий портал
Міністерство оборони
Президент України Офіційне інтернет-представництво
Ювілей «афганського» братерства Надрукувати Надіслати електронною поштою
gaysin20170518_1.jpg
Довгих та кривавих 10 років тривала війна в Афганістані. Із її закінченням багато воїнів-інтернаціоналістів, які свято вірили, що виконують інтернаціональний обов’язок, віддаючи своє здоров’я та життя на цій далекій і чужій  війні, повернулися у рідні домівки скалічені не лише фізично, а й душевно.
gaysin20170518_2.jpg
Ще більший розпач вони зазнали, усвідомивши, що крім рідних та близьких їх ніхто не чекав. Сотні тисяч  воїнів-афганців  по цілій Україні залишилися сам на сам з проблемами здоров’я, лікування, допомоги у вирішенні побутових проблем тощо…
Тож  колишнім воїнам довелось вести боротьбу за своє життя у мирному суспільстві. І для того, аби  привернути увагу держави і суспільства до проблем учасників бойових дій, до сімей загиблих афганці стали об’єднуватися у організації. Так на теренах Гайсинщини у 1984 році зусиллями  воїнів-інтернаціоналістів  було  створено клуб «Панджшер», у якому налічувалось 30 осіб.  Керівниками його у різні часи були:  з 1984 по 1986  Юрій Петрук, з 1986 по 1991  Василь Іщук, з  1992  по 1993  Микола Керанчук. До слова, за ініціативи Миколи Григоровича у м. Гайсині встановлений пам’ятник загиблим воїнам-афганцям та відкрито галерею портретів загиблих земляків.
gaysin20170518_3.jpg
Впродовж 1994 по 1997 спілку очолював Петро Ковальчук, а з 1997 року головою спілки було обрано Руслана Мушиманського. Саме під час його головування спілка стала однією з кращих громадських організацій району та області та нагороджена Почесною Грамотою Державного комітету України у справах ветеранів.  До слова, за ініціативи Руслана Броніславовича у 1999 році відкрито музей ветеранів Афганістану у м. Гайсині та створено музей  у школі с.Гранова, присвячений загиблому воїну-афганцю Г.Парно.  
Та ось уже 4 роки спілку очолює  учасник бойових дій в Афганістані, кавалер ордена Червоної Зірки  та «За службу Батьківщині у Збройних силах» III ступеня, підполковник Володимир Свіріпа.  Володимир Михайлович розповідає: «Загалом, офіційно спілка ветеранів війни в Афганістані була зареєстрована 29 квітня 1992 року рішенням виконкому районної ради №110.  Тож цьогоріч ми святкуємо своє 25-річчя.
gaysin20170518_4.jpg
gaysin20170518_5.jpg
 Нині на обліку в організації нараховується 170 членів. Основна наша мета та завдання - надання матеріальної та медичної допомоги родинам загиблих воїнів-«афганців», патріотичне виховання підростаючого покоління, збереження та увіковічення пам’яті загиблих воїнів-земляків і підтримка їхніх родин.  За ініціативи спілки при підтримці місцевої влади минулого року за 28 років з часу закінчення війни в Афганістані, нашим 7 загиблим землякам-«афганцям» було встановлено меморіальні дошки на  теренах Гайсинщини.  Загалом, за двадцять п’ять років  існування районної спілки  було проведено безліч заходів, спрямованих на патріотичне виховання молоді, вшанування пам’яті загиблих в Афганістані земляків, підтримку їхніх сімей. Завдяки зусиллям місцевої влади,  підприємців  та самих «афганців» було відремонтовано музей  та впорядковано  прилеглу територію. Завдяки роботі, проведеній членами спілки  у  музеї зберігаються експонати (зброя, книги, одяг, гроші, листи) часів війни та виставлені світлини тих, хто безпосередньо брав участь у тих подіях. Також за ініціативи спілки у музеї проводяться  відкриті уроки з патріотичного виховання, присвячені афганським подіям. »
gaysin20170518_6.jpg
gaysin20170518_7.jpg
Школярі з цікавістю слухають, як екскурсовод, голова спілки Володимир Свіріпа  розповідає  про службу в умовах війни, про пережите від втрат бойових побратимів, знайомить  з експонатами тих часів.
12 травня у районному Будинку культури відбувся святковий концерт з нагоди 25-річного ювілею спілки.  На урочистості завітали голова райдержадміністрації Владислав Уткін, голова районної ради Григорій Боровий,  міський голова Анатолій Гук,  члени спілки ветеранів війни в Афганістані, школярі та громадськість.  
Розпочалися урочистості з хвилини мовчання та покладання квітів до портретної галереї   та до пам’ятника загиблим воїнам в Афганістані.  Багато гарних слів того дня лунало на адресу спілки, зокрема у своєму виступі Владислав Анатолійович підкреслив, що досвід «афганців» є яскравим прикладом  та взірцем  для наслідування молодому поколінню.  Адже ці люди пройшовши крізь пекло однієї війни, і в наші дні продовжують захищати вже свою державу.
gaysin20170518_8.jpg
gaysin20170518_9.jpg
Далі очільники району відзначили п’ятьох ветеранів війни в  Афганістані Почесними грамотами та грошовими винагородами за патріотизм, громадянську позицію та з нагоди 25-ї річниці  з дня створення  спілки. Привітав та нагородив відзнаками та Почесними грамотами своїх бойових побратимів і голова спілки ветеранів війни в Афганістані Володимир Свіріпа.
Після урочистої частини свято продовжилось святковим концертом, який підготували учасники художньої самодіяльності районного Будинку культури.
Марія КОВТУН.
 
< Попередня   Наступна >

 

 
 
© 2005-2018, Українська Спілка ветеранів Афганістану (воїнів-інтернаціоналістів)
www.usva.org.ua
pressusva@ukr.net
При любом использовании материалов сайта гиперссылка на usva.org.ua обязательна.
Редакция usva.org.ua может не разделять точку зрения авторов статей
и ответственности за содержание републицируемых материалов не несет.


Украинская Баннерная Сеть
Защитники родины - Сайт о русских солдатах. Rambler's Top100 Rambler's Top100 Сервис авто регистрации в
каталогах, статьи про раскрутку сайтов, web дизайн, flash,
photoshop, хостинг, рассылки; форум, баннерная сеть, каталог
сайтов, услуги продвижения и рекламы сайтов