Головна
Новини
Про організацію
Голова УСВА
Публікації
Електронні книги УСВА
Акції
Документи
Нормативні документи
Ветеранські закони
Фотогалерея
Зв`язок
Музей
Реабілітація
Питайте-відповідаємо
Локальні війни
Анонси
Книга вдячності
Організації УСВА
Сайти ветеранів
 


Погода
Погода!


17868793 Відвідувачів
Урядовий портал
Орденские планки – ветеранам
Міністерство оборони
Президент України Офіційне інтернет-представництво
Укрінформ
Боевое Братство
ЗАПИТУВАЛИ? ВІДПОВІДАЄМО Надрукувати Надіслати електронною поштою
До редакції продовжують надходити листи від наших читачів із проханням роз'яснити особливості умов укладання контракту, використання пільг та гарантій для учасників АТО, а також порядок нарахування належних їм виплат. Ми звернулися до відповідних фахівців, аби допомогти розібратися в багатьох нюансах чинного законодавства

Василь С., військовослужбовець, м. Київ:
 Я — полковник, мені 55 років. На який строк я можу укласти новий контракт?

Для осіб офіцерського складу, які мають право на пенсію за вислугою років, за їхнього бажання строк проходження військової служби за новим контрактом може бути продовжено на строк від 2 до 10 років, але не більше ніж до досягнення граничного віку. Укласти контракт ви зможете лише на повні роки (2, 3, 4 роки тощо). У вашому випадку (з урахуванням віку) ви маєте право укласти контракт не більше ніж на 5 років.
Нагадуємо, що граничний вік перебування на військовій службі відповідно до пунктів 1-4 частини першої статті 22 Закону України «Про військовий обов'язок і військову службу» встановлюється для військовослужбовців старшого офіцерського складу (майорів, підполковників) — до 50 років; для полковників — до 55 років. У особливий період граничний вік збільшено на 5 років.
Водночас при укладанні такими військовослужбовцями нових контрактів про проходження військової служби у Збройних Силах України у пункті 8 контракту зазначається: «Після закінчення особливого періоду, у разі досягнення військовослужбовцем граничного віку перебування на військовій службі, контракт припиняється (розривається), а військовослужбовець підлягає звільненню з військової служби за віком».

Петро М., військовослужбовець контрактної служби, м. Запоріжжя:
Ми з дружиною — військовослужбовці, нещодавно перевелися до військової частини в іншому місті. Нам виплатять підйомну допомогу на обох?

Особам офіцерського складу, прапорщикам та військовослужбовцям рядового, сержантського і старшинського складу, які проходять військову службу за контрактом, що переїхали до нового місця служби з одного населеного пункту в інший у зв'язку з призначенням на посади або зміною постійної дислокації військової частини до місця постійної дислокації військової частини або підрозділу зі зміною місця проживання, виплачується підйомна допомога в розмірі місячного грошового забезпечення.
У разі, якщо дружина і чоловік є військовослужбовцями, то підйомна допомога виплачуватиметься на кожного з них, а на членів сім'ї — із розрахунку 50 відсотків місячного грошового забезпечення одного з них (за їхнім бажанням). Підйомна допомога виплачується не більше двох разів на рік незалежно від подальшої зміни пункту дислокації військової частини.

Світлана К., працівник Збройних Сил України, м. Львів:
Підкажіть, чи збільшаться розміри посадових окладів працівників військових частин у зв'язку зі зміною з 1 травня 2017 року розміру прожиткового мінімуму?

Ні, не збільшаться. З січня поточного року посадові оклади працівників бюджетної сфери розраховуються, виходячи з розміру посадового окладу (тарифної ставки) працівника 1 тарифного розряду, встановленого в розмірі прожиткового мінімуму для працездатних осіб на 1 січня календарного року. У разі зміни протягом року розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб посадові оклади працівникам військових частин, закладів, установ та організацій не переглядаються.

Михайло С., учасник АТО, м. Харків:
Чи дозволили учасникам АТО завозити автомобілі з-за кордону за зниженими цінами?

У переліку пільг для учасників бойових дій, визначених у ст. 12 Закону «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», відсутня можливість розмитнення автомобілів за зниженими ставками. Нині ветерани АТО сплачують податки за ввезення машини в Україну на загальних умовах.
Водночас на розгляд парламенту подано законопроект з реєстраційним номером 2446а, який передбачає звільнення учасників бойових дій АТО від сплати митних зборів при ввезенні легкового автомобіля з двигуном об'ємом не більше 3000 куб. см, лише одноразове безкоштовне ввезення автомобіля з об'ємом двигуна до 3000 куб. см та лише учасником АТО з обов'язковою реєстрацією на власне ім'я.
Але ця депутатська ініціатива залишається поки що на рівні законопроекту.

Сергій С., інвалід війни, м. Київ:
Я — інвалід II групи. Нещодавно стан мого здоров'я значно погіршився. Під час повторного огляду мені встановили І групу інвалідності. Чи можу я розраховувати на ще одну виплату грошової допомоги?

Порядок призначення і виплати одноразової грошової допомоги в разі загибелі (смерті), інвалідності або часткової втрати працездатності без встановлення інвалідності військовослужбовців, військовозобов'язаних та резервістів, які призвані на навчальні (або перевірочні) та спеціальні збори чи для проходження служби у військовому резерві, визначений постановою Кабінету Міністрів України від 25 грудня 2013 р. № 975. Якщо протягом двох років військовослужбовцю, військовозобов'язаному та резервісту після первинного встановлення інвалідності або ступеня втрати працездатності без встановлення інвалідності під час повторного огляду буде встановлено згідно з рішенням медико-соціапьної експертної комісії вищу групу чи іншу причину інвалідності або більший відсоток втрати працездатності, що дає їм право на отримання одноразової грошової допомоги в більшому розмірі, виплата проводиться, але з урахуванням раніше виплаченої суми.

Микола М., учасник АТО, м. Київ:
Втомився від хамства водіїв столичних маршруток. Скажіть, так скільки ж ветеранів АТО може одночасно перевозити водій маршрутки?

Чинним законодавством України не встановлено обмежень щодо кількості пільгових місць у маршрутному таксі на маршрутах загального користування. Відносини перевізника з органами місцевого самоврядування на маршрутах визначаються договором, в якому встановлено і умови перевезення пільговиків, і розмір компенсації перевізнику за перевезення пільгових пасажирів, а також тариф і механізм виплати цих компенсацій. Відмова від пільгового перевезення забороняється.

Микола С., учасник АТО:
Які податкові пільги передбачено для учасників АТО?

Не включається до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу та не обкладається податком на доходи фізичних осіб сума щорічної разової грошової допомоги, яку надають учасникам АТО.
Також не обкладаються податком на доходи фізичних осіб доходи учасника бойових дій під час АТО, отримані як благодійна допомога.
Особі, яка перебуває в районі АТО, грошове забезпечення на період перебування в районі антитерористичної операції не підлягає обкладенню військовим збором. При цьому необхідно підтвердити статус учасника АТО.
Для учасників АТО також передбачена пільга щодо сплати земельного податку. Звільнення від сплати податку за земельні ділянки поширюється на одну земельну ділянку за кожним видом використання в межах граничних норм, установлених ст. 281' Податкового кодексу України.
Підготувала Тетяна МОРОЗ
Народна армія
 
< Попередня   Наступна >

 

 
 
© 2005-2017, Українська Спілка ветеранів Афганістану (воїнів-інтернаціоналістів)
www.usva.org.ua
pressusva@ukr.net
При любом использовании материалов сайта гиперссылка на usva.org.ua обязательна.
Редакция usva.org.ua может не разделять точку зрения авторов статей
и ответственности за содержание републицируемых материалов не несет.


Украинская Баннерная Сеть
Защитники родины - Сайт о русских солдатах. Rambler's Top100 Rambler's Top100 Сервис авто регистрации в
каталогах, статьи про раскрутку сайтов, web дизайн, flash,
photoshop, хостинг, рассылки; форум, баннерная сеть, каталог
сайтов, услуги продвижения и рекламы сайтов