Головна
Новини
Про організацію
Голова УСВА
Публікації
Електронні книги УСВА
Акції
Документи
Нормативні документи
Ветеранські закони
Фотогалерея
Зв`язок
Музей
Реабілітація
Питайте-відповідаємо
Локальні війни
Анонси
Книга вдячності
Організації УСВА
Сайти ветеранів
Фестивалі
 


Погода
Погода!


34322202 Відвідувачів
Президент України Офіційне інтернет-представництво
Урядовий портал
Орденские планки – ветеранам
Укрінформ
Міністерство оборони
Боевое Братство
На виконання рішень Правління УСВА стосовно соціального захисту ветеранів Надрукувати Надіслати електронною поштою
usva_logo.jpgПрем’єр-міністру України
Гройсману В. Б.

Шановний Володимире Борисовичу!

Правління Української Спілки ветеранів Афганістану (воїнів-інтернаціоналістів), яке проходило 28 вересня 2017 року, доручило мені звернутися до Вас стосовно ставлення Держави до ветеранів Другої світової війни, жертв нацистських переслідувань, учасників бойових дій на території зарубіжних держав, ветеранів військової служби, ветеранів праці, дітей війни та їх громадських об’єднань, які мають 20-30 – річний досвід гуманітарної діяльності в середовищі найменш захищених верств населення.
До складу цих об’єднань входять покоління громадян – патріотів України, які значну тривалість власного життя працювали і служили за законами, традиціями та ідеологією іншої держави. А тому зараз опинилися у складному становищі.
Зараз Україна  втягнута у складні світові процеси гібридної війни по всім фронтам: політичному, економічному, гуманітарному – соціальному.
У політиці діаметрально протилежно змінилися історичні, політичні та моральні орієнтири.
Ці обставини та стан економіки країни віддзеркалилися на становищі ветеранів і діяльності їх організацій, ставленні до ветеранів старшого покоління.
Перші дзвоники пролунали з прийняттям Закону України «Про громадські об’єднання» від 22 березня 2012 року №4572-VI, який фактично руйнував всеукраїнські об’єднання ветеранів і створив умови для створення штучних організацій без реальних членів, замість добре структурованих, повнокровних, потужних всеукраїнських союзів.
УСВА, спільно з дійсними організаціями ветеранів, приклала багато зусиль для того, щоб були внесені відповідні зміни до Закону, які дозволили існувати традиційним організаціям зі збереженням їх структур.
Однак створені, відповідно до цього Закону, так звані «організації» та «асоціації» занизили авторитет ветеранського руху України, послабили його.
Бойові дії на території України привели до зростання чисельності ветеранів війни – учасників війни, учасників бойових дій, інвалідів війни, членів сімей загиблих воїнів. Кількість захисників України нового покоління наближається до 500 тисяч осіб. Серед них сотні ветеранів Афганської війни, які передавали свій бойовий досвід для збереження життя молодих воїнів. Усі організації УСВА беруть активну участь у волонтерській діяльності, шефстві над військовими формуваннями у зоні антитерористичної операції.
Одночасно народжуються сотні нових місцевих і всеукраїнських ветеранських громадських організацій, союзів, асоціацій.
Ми робили і робимо все, щоб встановити контакти та діяти спільно з ветеранами нового покоління. Однак ці спроби на всеукраїнському рівні поки що залишаються без позитивного результату.
Ветерани Афганської війни завжди декларували повагу до ветеранів Другої світової війни, стверджуючи, що ми почекаємо, а для них все повинно бути у першу чергу. Керівники ж нових ветеранських об’єднань вимагають все лише для себе і тільки зараз.
Нажаль, центральні органи виконавчої влади, зокрема Міністерство соціальної політики і Державна служба України у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції перестали бути державними органами, які зберігають об’єктивний державницький підхід і захищають права та інтереси ветеранських організацій старшого покоління.
Державна фінансова підтримка громадських об’єднань ветеранів віддзеркалюється у Державному бюджеті України.
Однак Міністерство соціальної політики і Державна служба України у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції виявилися неспроможними реалізувати політику Держави по відношенню до ветеранів.
Останнім часом наради та засідання Громадської ради при Держслужбі супроводжувалися скандалами і провокаціями, приниженням гідності ветеранів та фізичного насильства з боку штучно створеної групи радикалів.  
Усі ветеранські організації обурені розмірами та процедурою отримання державної допомоги, при якій рішення приймається особами, малообізнаними у традиціях ветеранського руху, статутних документах і цілях діяльності громадських об’єднань ветеранів. Виділення коштів, передбачених на фінансування програм та заходів громадських організацій, у першому півріччі 2017 року розпочалося лише у червні місяці, а на друге півріччя у жовтні ще не розпочалось. Тому у ветеранів формується збочене, помилкове ставлення до державної гуманітарної політики   
Керівники Держслужби наполегливо стверджують, що цей орган влади, як розпорядник коштів другого рівня, зовсім не має впливу на прийняття рішення щодо фінансової підтримки діяльності ветеранських організацій та пропонували звертатися з цього приводу до міністра соціальної політики. Наше звернення до міністра з проханням особисто втрутитися у вирішення даного питання залишилося без відповідної реакції.
Просимо Вас, Володимиру Борисовичу, дати окреме доручення Віце - прем’єр-міністру України Розенку П. В. щодо організації ефективного використання державної підтримки ветеранських організацій, виходячи з накопиченого ветеранами досвіду суспільно корисної гуманітарної діяльності.
Однак просимо не направляти наше звернення по відомому бюрократичному колу: Мінсоцполітики – Держслужба – автору звернення.
 
З повагою,
Голова УСВА
С. В. Червонописький.
 


Прем’єр-міністру України
Гройсману В. Б.
Шановний Володимире Борисовичу!

Українська Спілка ветеранів Афганістану (воїнів-інтернаціоналістів) (далі УСВА) неодноразово зверталася до Президента України з пропозиціями використання досвіду та міжнародних зв’язків у миротворчих процесах і перемовинах стосовно повернення військовополонених.
Однак відповідей на ініціативи громадської організації ветеранів не надходило.
У зв’язку з розглядом нових ініціатив Президента України та народних депутатів щодо врегулювання стану справ на Сході України  мирним шляхом  Українська Спілка ветеранів Афганістану (воїнів-інтернаціоналістів) пропонує Кабінету Міністрів України використати кадрові та інші можливості Спілки у миротворчому процесі.
УСВА виступає з ініціативою розглянути питання про створення миротворчих підрозділів за участю ветеранів Афганської війни з країн, які не беруть участь у бойових діях на території України, а також підрозділів з підтримки правопорядку у зонах бойових дій за участю  українських  ветеранів Афганської війни.
З метою опрацювання форм участі громадських організацій у миротворчих процесах, включаючи методи народної дипломатії, а також участі ветеранів у миротворчих підрозділах, просимо дати доручення провести обговорення цього питання за участю фахівців Міністерства закордонних справ, Міністерства оборони, Державної прикордонної служби, інших зацікавлених органів влади та громадських організацій ветеранів.


З повагою,

Голова УСВА
С. В. Червонописький.
 
< Попередня   Наступна >

 

 
 
© 2005-2018, Українська Спілка ветеранів Афганістану (воїнів-інтернаціоналістів)
www.usva.org.ua
pressusva@ukr.net
При любом использовании материалов сайта гиперссылка на usva.org.ua обязательна.
Редакция usva.org.ua может не разделять точку зрения авторов статей
и ответственности за содержание републицируемых материалов не несет.


Украинская Баннерная Сеть
Защитники родины - Сайт о русских солдатах. Сервис авто регистрации в
каталогах, статьи про раскрутку сайтов, web дизайн, flash,
photoshop, хостинг, рассылки; форум, баннерная сеть, каталог
сайтов, услуги продвижения и рекламы сайтов