Головна
Новини
Про організацію
Голова УСВА
Публікації
Електронні книги УСВА
Акції
Документи
Нормативні документи
Ветеранські закони
Фотогалерея
Зв`язок
Музей
Реабілітація
Питайте-відповідаємо
Локальні війни
Анонси
Книга вдячності
Організації УСВА
Сайти ветеранів
 


Погода
Погода!


21700298 Відвідувачів
Боевое Братство
Орденские планки – ветеранам
Урядовий портал
Міністерство оборони
Президент України Офіційне інтернет-представництво
Укрінформ
Із покоління обов’язку Надрукувати Надіслати електронною поштою
shepetivka20180206_1.jpg
Може здатися, що нині Афганські війна у суспільній пам’яті відійшла на межу забуття, поступившись місцем не менш трагічним подіям нашого сьогодення. Тим паче, що з часу, відколи вона минула, уже зросло ціле покоління, для якого більш важлива проблемна сучасність.
Та все ж для самих ветеранів Афганістану, мабуть, допоки вони живі, та, «чужа» війна буде невід’ємною від їхнього буття. Як і цінності афганського руху, гартовані горнилом тієї пекельної війни.
Тож вшановувати загиблих побратимів і не забувати живих уже поспіль понад три десятки років є своєрідним кредо Шепетівської Спілки ветеранів Афганістану.
Це вкотре засвідчили й чергові звітні збори, які традиційно «афганська» спільнота проводить перед пам’ятним для них днем завершення майже десятилітньої війни, яка  зачепила своїм чорним крилом долі тисяч наших краян та їхніх родин.
Відкриваючи їх, ветерани хвилиною мовчання вшанували пам'ять тих, хто відійшов у вічність. Були актуальні виступи, у яких члени Спілки порушували наболілі проблеми сьогодення. І уже традиційно розігрувалась лотерея серед найбільш активних передплатників газети УСВА «Третій тост».
shepetivka20180206_2.jpg
За черговий рік своєї діяльності організація «афганців» у свій залік вписала чимало благих справ. Варто визнати, що з часу свого створення вона на теренах Шепетівщини перебуває в авангарді військово-патріотичного виховання. Також важливо, що її досвід і подвижництво у плеканні юних захисників Батьківщини стали прикладом для  наслідування й практичного втілення для багатьох інших громадських організацій та навчальних закладів міста і району.
Незабутніми для багатьох юних шепетівчан стали відвідини Музею бойової слави воїнів-інтернаціоналістів. Як повідомив голова Шепетівської Спілки ветеранів Афганістану Валерій Окорський, за звітний період було проведено двадцять дев’ять екскурсій, під час яких учні шкіл міста і району мали змогу дізнатись про подвиг земляків, їхнє безприкладне виконання обов’язку та військової присяги.
Завдяки «афганцям» започатковано й проведено чимало спортивних заходів для молоді: змагання з баскетболу, міні-футболу, хокею, настільного тенісу, багатоборства, велопробіги тощо, більшість з яких є регіональними і стали традиційними. Серед них особливого значення набули турніри пам’яті героїв-земляків, полеглих на Афганській війні, героїв Майдану, Небесної Сотні тощо.
Невід’ємними у патріотичному вихованні молоді стали уроки мужності за участі «афганців» в освітніх закладах краю. А також змагання з військово-прикладних видів спорту, стрільби, вивчення стрілецької зброї, які регулярно відбуваються під егідою ветеранської спілки.
До слова, вона, мабуть, як ніяка інша громадська організація, сильна своїм активом. Зокрема, частими вихователями-наставниками учнівської молоді є І. Карчевський, М. Леончук, О. Гуринович, Р. Широкий, С. Кривенко, В. Окорський, В. Лук’янчук, В. Дудар, В. Васик, В. Пипич, М. Павлюк, О.Бернацький, В. Молошик та інші.
shepetivka20180206_3.jpg
За словами Валерія Миколайовича Окорського, вагоме місце у житті «афганців» посідає благодійна й матеріальна допомога. Нею, як правило, охоплені ветерани, які потребують лікування, родини загиблих побратимів.
Воїни-інтернаціоналісти вишукують можливості, аби усіляко підтримувати заклади охорони здоров’я, храми, нинішніх захисників Вітчизни, зокрема військових у зоні АТО, заходи державного значення тощо.
На жаль, й попереднього року серед допомог, які надавала Спілка, була й скорботна – на поховання. Лише торік за межу вічності відійшло семеро побратимів. А з часу Афганської війни через хвороби, підірване здоров’я передчасно пішли з життя десятки ще молодих за віком ветеранів.
— З часу свого заснування наша спілка головним своїм обов’язком вважала і вважає зміцнення «афганського» руху в Україні, захист соціальних прав і гарантій сімей загиблих воїнів, інвалідів війни та учасників бойових дій, увічнення пам’яті бойових товаришів, патріотичне виховання молоді, — наголошує голова Шепетівської Спілки ветеранів Афганістану Валерій Окорський. — Переконаний, що для більш ефективної роботи з відстоювання соціальних гарантій ветеранів, сімей загиблих, покращення життя наших людей ми повинні й надалі займати активну громадянську позицію. Ми повинні підтримувати одне одного і допомагати в усіх справах, а головне – бути разом. Разом ми – сила.

Володимир НИТКА.

На знімках:
– переможці традиційної лотереї серед «афганців» — передплатників газети «Третій тост»;
– екскурсію в Музеї бойової слави воїнів-інтернаціоналістів для учнівської молоді проводить учасник бойових дій в Афганістані В. МОЛОШИК.
 
< Попередня   Наступна >

 

 
 
© 2005-2018, Українська Спілка ветеранів Афганістану (воїнів-інтернаціоналістів)
www.usva.org.ua
pressusva@ukr.net
При любом использовании материалов сайта гиперссылка на usva.org.ua обязательна.
Редакция usva.org.ua может не разделять точку зрения авторов статей
и ответственности за содержание републицируемых материалов не несет.


Украинская Баннерная Сеть
Защитники родины - Сайт о русских солдатах. Rambler's Top100 Rambler's Top100 Сервис авто регистрации в
каталогах, статьи про раскрутку сайтов, web дизайн, flash,
photoshop, хостинг, рассылки; форум, баннерная сеть, каталог
сайтов, услуги продвижения и рекламы сайтов