Головна
Новини
Про організацію
Голова УСВА
Публікації
Електронні книги УСВА
Акції
Документи
Нормативні документи
Ветеранські закони
Фотогалерея
Зв`язок
Музей
Реабілітація
Питайте-відповідаємо
Локальні війни
Анонси
Книга вдячності
Організації УСВА
Сайти ветеранів
 


Погода
Погода!


21722199 Відвідувачів
Орденские планки – ветеранам
Урядовий портал
Боевое Братство
Президент України Офіційне інтернет-представництво
Міністерство оборони
Укрінформ
Учасники бойових дій на території інших держав: чи є їм місце в українському суспільстві? Надрукувати Надіслати електронною поштою
dorohov20180213_1.jpg
З наближенням дати 15 лютого  актуалізується тема «афганської» війни.  В суспільстві  піднімаються питання щодо доцільності відзначення Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав, особливо в масштабі держави. Після Другої світової війни військовослужбовцям прийшлося приймати участь у локальних війнах і військових конфліктах на території 16 іноземних держав. Їх називають воїни-інтернаціоналісти.
Зрозуміло, що більшість учасників бойових дій виступають за збереження цієї дати в календарі як пам’ятної.
Не дивлячись на то, що після виведення військ з Афганістану  в 1989 році війна була визнана помилкою, що заслуговує морального і політичного осуду, але це зовсім не означає, що не  треба шанувати тих, хто ризикував своїм життям, виконуючи свій військовий обов’язок за наказом  політичного керівництва  держави і військового відомства. Чи є в цьому вина, що їм прийшлося виконувати «інтернаціональний обов’язок», не зрозуміло в ім’я чого, чи кого в умовах того режиму і в тієї державі, де вони жили?
На заклик окремих політичних діячів, які бажають викреслити з пам’яті людей події і досягнення «радянської доби», хотілося б запитати: що ви особисто зробили для економічної могутності України і покращення життя людей? Чи проходили ви військову службу і були хоч один раз під обстрілами? Чи побудували ви за часи незалежності України завод, шахту, електростанцію? Чи не бачите ви свою провину у війні на сході країни, коли  кричали:« Москалів і жидів геть з України!»?  А тепер вони захищають не тільки країну, але і вас, щоб ви мали можливість відпочивати на Мальдівах або Сейшелах.
Чому ви  пропонуєте забути про 150 тисяч учасників бойових дій в Афганістані, які  мешкають сьогодні в Україні, про більш ніж 3 тисяч загиблих?   Чому в суспільстві  окремі політики «приватизують» інтерпретацію історичних фактів, вважають правильними тільки власні погляди?   На жаль, на ці багато запитань важко почути відповіді від тих, хто зашорений на  правому радикалізмі.
В умовах воєнного протистояння нагальною потребою є консолідація суспільства, у тому числі довкола історичного минулого і традицій старших поколінь.

Микола ДОРОХОВ,
учасник бойових дій в Афганістані

На знімку: майор М. С. ДОРОХОВ проводить бесіду з місцевим населенням в Афганістані. 1988 рік.

 
< Попередня   Наступна >

 

 
 
© 2005-2018, Українська Спілка ветеранів Афганістану (воїнів-інтернаціоналістів)
www.usva.org.ua
pressusva@ukr.net
При любом использовании материалов сайта гиперссылка на usva.org.ua обязательна.
Редакция usva.org.ua может не разделять точку зрения авторов статей
и ответственности за содержание републицируемых материалов не несет.


Украинская Баннерная Сеть
Защитники родины - Сайт о русских солдатах. Rambler's Top100 Rambler's Top100 Сервис авто регистрации в
каталогах, статьи про раскрутку сайтов, web дизайн, flash,
photoshop, хостинг, рассылки; форум, баннерная сеть, каталог
сайтов, услуги продвижения и рекламы сайтов