Головна
Новини
Про організацію
Голова УСВА
Публікації
Електронні книги УСВА
Акції
Документи
Нормативні документи
Ветеранські закони
Фотогалерея
Зв`язок
Музей
Реабілітація
Питайте-відповідаємо
Локальні війни
Анонси
Книга вдячності
Організації УСВА
Сайти ветеранів
 


Погода
Погода!


21698597 Відвідувачів
Укрінформ
Орденские планки – ветеранам
Боевое Братство
Урядовий портал
Міністерство оборони
Президент України Офіційне інтернет-представництво
Назавжди у нашій пам’яті Надрукувати Надіслати електронною поштою
Незабаром відзначатимемо 30 років, як завершилася неоголошена Афганська війна, яка тривала близько десяти років і на який загинуло понад 15 тисяч воїнів. Українців загинуло майже чотири тисячі, з яких – 7 військовослужбовців не повернулося на Заставнівщиину.
chernivtsi_300518_01.jpg

25 травня активісти районної організації УСВА здійснили  традиційний об’їзд кладовищ, на яких поховані бойові побратими.
Спочатку вінки та квіти лягли до районного пам’ятника загиблих в Афганістані у місті Заставна у Чернівецької області. Перша зупинка  у селі Шубранець. Тут на місцевому кладовищі спочиває Р. Оліовський. З учасниками об’їзду зустрілася сестра Ірина з чоловіком Петром. Далі село Погорілівка, де знаходиться могила О. Іванчака. Із колишніми побратимами Сашка зустрілася мама Марія Іванівна Рудан з дітьми та онуками.
У селі Василів поклонилися пам’яті Тараса Бабича та Михайла Довбні. На жаль, на місцевому цвинтарі вічний спокій знайшли і їхні батьки. У цей день квіти поклали на їхні могили. У вищезгаданих селах з воїнами-«афганцями» з невідомих причин не зустрілися представники місцевої влади.
У війні в Афганістані Хрещатик втратив С. Мороза. Вкотре з воїнами-«афганцями» зустрілися мама — Ганна Василівна Мороз, голова Хрещатицької сільської ради М. Косоловська, представники Хрещатицького НВК та громадськості.
У селі Звенячин, біля могили С. Лучика, учасників об’їзду зустріла мама — Марія Дмитрівна Лучик з родиною.
Рідні дякували воїнам-«афганцям» за те, що упродовж 30 років, вони їх не лишали на самоті з болем, тривогами і проблемами. Вони постійно навідують осели, гідно вшановують їхніх синів, які назавжди залишилися молодими.
У Заставні квіти лягли до могил бойових побратимів, які відійшли у вічність вже у мирний час — Віктора Сурсякова, Степана Адамка, Миколи Турецького.
У цей же день, на запрошення директора Кулівецького НВК Орисі Богданівни Лісової і вчителя початкових класів Фрозини Миколаївни Халус, на урок мужності завітали воїни-інтернаціоналісти, які у юні роки пройшлися пекельними дорогами далекої азіатської країни.
Голова районної організації УСВА В. Стецюк розповів, як в районі вшановують пам’ять загиблих в Афганістані: у всіх навчальних закладах і ВПУ-24 відкрито меморіальні дошки, у райцентрі спорудили пам’ятник, проводять футбольні турніри і змагання з настільного тенісу.
Воїни-«афганці» згадали свої буремні молоді роки, війну в Афганістані та щиро дякували за запрошення, а учням побажали успіхів у навчанні і міцного здоров’я.
В. Стецюк щиро дякував М. Тофану і М. Халусу за представлений транспорт, В. Голику та М. Семотюку за фотографії, які вони зробили під час поїздки, а також В. Ганичу, В. Костюку, І. Козаку, які брали участь в об’їзді.
Хочеться побажати, щоб влада, представники школи та громадськості у тих селах, де поховані наші земляки-герої, більш їх вшановувала, згадувала, бо минуле потрібно пам’ятати і на цьому виховувати молодь.
В. СТЕЦЮК,
голова районної організації УСВА.
 
< Попередня   Наступна >

 

 
 
© 2005-2018, Українська Спілка ветеранів Афганістану (воїнів-інтернаціоналістів)
www.usva.org.ua
pressusva@ukr.net
При любом использовании материалов сайта гиперссылка на usva.org.ua обязательна.
Редакция usva.org.ua может не разделять точку зрения авторов статей
и ответственности за содержание републицируемых материалов не несет.


Украинская Баннерная Сеть
Защитники родины - Сайт о русских солдатах. Rambler's Top100 Rambler's Top100 Сервис авто регистрации в
каталогах, статьи про раскрутку сайтов, web дизайн, flash,
photoshop, хостинг, рассылки; форум, баннерная сеть, каталог
сайтов, услуги продвижения и рекламы сайтов