Головна
Новини
Про організацію
Голова УСВА
Публікації
Електронні книги УСВА
Акції
Документи
Нормативні документи
Ветеранські закони
Фотогалерея
Зв`язок
Музей
Реабілітація
Питайте-відповідаємо
Локальні війни
Анонси
Книга вдячності
Організації УСВА
Сайти ветеранів
 


Погода
Погода!


22160821 Відвідувачів
Урядовий портал
Орденские планки – ветеранам
Міністерство оборони
Боевое Братство
Укрінформ
Президент України Офіційне інтернет-представництво
Шлях до діалогу з ветеранами відкритий? Надрукувати Надіслати електронною поштою
Витяг зі Стенограми пленарного засідання
22 ЧЕРВНЯ  2018

 
ЗАСІДАННЯ ШІСТДЕСЯТЕ
Сесійний зал Верховної Ради України
22 червня 2018 року, 10 година 03 хвилини
Веде засідання Голова Верховної Ради України ПАРУБІЙ А. В.
 

ГОЛОВУЮЧИЙ.  Дякую.
Перше слово для запитання надається першому заступнику Голови Верховної Ради України Ірині Геращенко.
 dialog_25062018.jpg
11:08:54
ГЕРАЩЕНКО І. В.
Дякую, шановні колеги, мова не про запитання. Я хочу звернутися до Прем'єр-міністра України і до уряду з наступним.
У вівторок за дорученням Голови Верховної Ради України я зустрічалася з мітингарями, які знаходилися біля парламенту. Там було кілька категорій: чорнобильці, «афганці», ветерани АТО, ветерани-пенсіонери, шахтарі, які вийшли з певними соціальними питаннями. І під час нашої зустрічі ми домовилися, що я передам ключові їх сигнали до уряду, то я маю це зробити.
Перше. Мітингарі скаржились на відсутність діалогу уряду з профспілками і з громадськими організаціями. Ми просимо вас, шановні колеги,  посилити такий діалог.
Друге. Так само скаржились на відсутність вирішення питання по виплатам заборгованості на державних шахтах. Ми направили вам відповідний запит.
Третє. Ми відверто говорили з ними, що ті багато соціальних питань, які піднімалися під час цієї зустрічі носять характер популістський і, на жаль, нереалістичний в можливостях нашого бюджету. Але тоді і уряду треба брати на себе так само цю важливу функцію роз'яснювати,  де ми маємо виконувати ці зобов'язання, а де, можливо, переглядати, і законодавство і інші питання ,  і про це доносити людям.
І ще одне питання, колеги,  про яке я хочу сказати, це виплати пенсій  переселенцям. Ви знаєте, до мене звернулися, наприклад, люди, які  розповіли ганебну історію, що Герой України Ігор Козловський, професор, якого ми звільнили з полону в грудні минулого  року вже два місяці не отримує пенсію, тому що виявляється, що є якась постанова  Кабміну, яка  виключає ВПО-пенсіонерів з виплати пенсії, якщо ви  не перетинали кордон України. А він, дійсно, перетинав кордон України, що їздив у Лондон і Брюссель розповідати про тортури, які він пережив за ці два роки. Можливо,  варто переглянути цю процедуру верифікації ВПО до якоїсь більш  гуманної.
Дорогі наші колеги з уряду, власне, ми дуже хотіли, щоб соціальні  питання вони в першу чергу мали і діалог з суспільством.
 Дякую.
11:11:24
ГРОЙСМАН В. Б.
Дякую.
Шановна Ірина Володимирівна, шановні колеги народні депутати, я хотів би підкреслити,  що уряд України і як Прем'єр-міністр завжди відкритий до діалогу. Ми в постійному діалозі з профспілками, громадськими  організаціями, експертним середовищем і ми є достатньо відкриті. У нас є трьохстороння угода між профспілками, роботодавцями і урядом, де чітко  визначено наш трьохсторонній  діалог, і послідовність розгляду і прийняття рішень. І ми глибоко… високо цінуємо те, що у нас є нормальний професійний діалог з профспілками. Якщо виникають в процесі додаткові питання, то я би пропонував усім ініціювати їх розгляд або  обговорення в  цивілізований спосіб, а не в спосіб силових акцій.
І тому я наголошую на тому, що  ми завжди  відкриті до діалогу. Це перше.
Друге. Що стосується соціальної політики. Коли ви говорите про те, щоб там були, в тому числі і пенсіонери військові, які потребували  перегляду пенсій, воїни наші «афганці» і так далі. То я хочу вам сказати, що тільки у квітні-місяці ми зробили перерахунок пенсій військовослужбовцям, туди потрапили наші воїни, і «афганці» в тому числі, і в середньому 500 тисяч людей отримали підвищення на півтори тисячі – це те, що ми могли зробити. І питання наступних економічних чи соціальних ініціатив залежить від наявності коштів в бюджеті. Моя воля – я би віддав все і всім, і зробив би це максимально швидко. Але я розумію, що наше обмеження тільки в можливостях бюджету, тому ми працюємо над тим, щоб його наповнювати. І я наголошую на тому, що ми завжди відкриті до діалогу. І немає жодних сьогодні підстав говорити, що ми закриті, що ми не чуємо людей або ми не здатні вести такий діалог, ми відкриті.
І я всім дякую.
По пенсіям є процедура відповідна, яка є спеціальною, на превеликий жаль, тому що території тимчасово окуповані. Ми подивимося цей конкретний випадок і визначимось, що потрібно вдосконалити, вот і все.

 
< Попередня   Наступна >

 

 
 
© 2005-2018, Українська Спілка ветеранів Афганістану (воїнів-інтернаціоналістів)
www.usva.org.ua
pressusva@ukr.net
При любом использовании материалов сайта гиперссылка на usva.org.ua обязательна.
Редакция usva.org.ua может не разделять точку зрения авторов статей
и ответственности за содержание републицируемых материалов не несет.


Украинская Баннерная Сеть
Защитники родины - Сайт о русских солдатах. Rambler's Top100 Rambler's Top100 Сервис авто регистрации в
каталогах, статьи про раскрутку сайтов, web дизайн, flash,
photoshop, хостинг, рассылки; форум, баннерная сеть, каталог
сайтов, услуги продвижения и рекламы сайтов