Головна
Новини
Про організацію
Голова УСВА
Публікації
Електронні книги УСВА
Акції
Документи
Нормативні документи
Ветеранські закони
Фотогалерея
Зв`язок
Музей
Реабілітація
Питайте-відповідаємо
Локальні війни
Анонси
Книга вдячності
Організації УСВА
Сайти ветеранів
 


Погода
Погода!


22959419 Відвідувачів
Урядовий портал
Президент України Офіційне інтернет-представництво
Орденские планки – ветеранам
Укрінформ
Міністерство оборони
Боевое Братство
Готуємося до ювілейної дати Надрукувати Надіслати електронною поштою
Наступного року виповниться десять років скверу воїнів-інтернаціоналістів, який відкрито на честь загиблих бойових побратимів у Конотопі. 
sumi_290818_01.jpg

Місцеві жителі  пам’ятають, яким було це місце у 2009 році. А зараз маємо парк, пам’ятник, на якому  викарбувано портрети 12 загиблих в Афганській та в інших локальних війнах земляків, капличка, де можна поставити свічку й помолитися, в цілому – доглянутий меморіальний комплекс, охайний і квітучий. Майже 90 відсотків усіх робіт тут виконано руками ветеранів Афганістану – небайдужими людьми, які бачили смерть тих, хто, можливо прикрив їх своїм тілом у бою, завдяки кому вони залишилися в живих.
Конотопська спілка ветеранів Афганістану «Саланг», яка є головним організатором створення цього комплексу, вдячна всім, хто допоміг і допомагає зберегти пам’ять про загиблих бойових побратимів. Спонсорам, представникам партій, конотопчанам Ользі Гінзбург, Олександру Кирію, Олександру Козулі, Ігорю Молотку, компанії «Зурбаган», приватним підприємцям, які працюють в оптовому м’ясному павільйоні, та багатьом іншим. Ми також з Анатолієм Ухатим збирали гроші, на жаль, він так і не побачив цей меморіальний комплекс.
«Афганці» за власні гроші придбали цемент, пісок, гранвідсів, а у вихідні дні та після основної роботи викладали тротуарну плитку, встановлювали бордюри, лавки, висаджували дерева, саджали квіти. Тільки цього року ми висадили 100 кущів троянд. До речі, знаходились вандали, які викопували квіти і дерева. Це небувалий цинізм і гріх.
У квітні 2016 року я запросив до «афганського» скверу новообраного мера Артема Юрійовича Семеніхіна. У присутності ветеранів, архітектора міста Сергія Івановича Холодьова розповів, що необхідно, аби оновити сквер. Мер запропонував покласти тротуарну плитку, поміняти бордюри, зробити нову огорожу. Пообіцяв відремонтувати пам’ятник, бо у кількох місцях граніт почав валитися, і пофарбувати його.    
sumi_290818_02.jpg
На моє прохання допомогти створити проект музею воїнів-«афганців», щоб звести його на території парку, мер відповів, що музей побудує він сам. Тоді я йому сказав: «Артеме Юрійовичу, ви так багато наобіцяли, що дуже боляче буде на душі, якщо цього не станеться». Мер демонстративно постукав себе кулаком у груди і закликав йому вірити.
На неодноразові мої звернення до міського голови він впевнено і чітко відповідав, що все буде виконане. Ми намалювали ескізи проекту, затвердили їх на громадській раді, художня рада затвердила цей дизайн. Однак бігборди так і не замінили. Це була перша ластівка про реальні наміри влади. У жовтні 2016 року відбувся круглий стіл, в якому брав участь і міський голова, з вуст якого чітко пролунала вказівка управлінню ЖКГ зробити проект і починати роботи. Але відтоді нічого не змінилося.
Через три роки чуємо лише головну відмовку, що немає грошей, що на сесію міськради наше питання не виноситься, бо воно не «в пріоритеті», що депутати не засідають…Хоча з квітня 2016 по березень 2017 року сесії відбувалися. Мер наш чомусь правди – не чує, чи не хоче чути.  Він навіть на наші заходи з вшанування воїнів-«афганців» перестав приходити.
Ремонт скверу ми наполегливо продовжуємо за власні зібрані невеличкі кошти із внесків воїнів-інтернаціоналістів. Знов допомогла Ольга Гінзбург – у неї не потрібно випрошувати. Отець Богдан допоміг відновити велику ікону на фасадній частині каплички і меблі. Знову вклоняюсь з вдячністю ПП А. В. Козулі за допомогу у відновленні гранітних плит. Командир 58-ї ОМПБр Михайло Драпатий відкомандирував військовослужбовця Юрія Ведмедя на ремонт пам’ятника.
Юрія Павловича – автор і скульптор, розробив проект ще у 90-і роки. Але до яких тількі «батьків міста» він не звертався з пропозицією встановити пам’ятник – усім було байдуже, як завжди, бракувало коштів. Сьогодні цей пам’ятник визнано найкращим у Сумській області, затверджено в Міністерстві культури України.
Виходить так, що Юрій Ведмедь, як скульптор, подарував місту і проект і сам пам’ятник, оскільки тих тисяч гривень, які були на нього виділені, вистачило лише на закупку матеріалу, підвезення каменю, роботу механізованої техніки, а самому майстру за роботу не випало ні копійки. А в міської ради немає грошей на кошик з квітами до пам’ятника загиблим і часу на вшанування пам’яті…
sumi_290818_03.jpg
Олексій ТЕЛЯТИН,
заступник голови Конотопської  спілки ветеранів Афганістану «Саланг». 
< Попередня   Наступна >

 

 
 
© 2005-2018, Українська Спілка ветеранів Афганістану (воїнів-інтернаціоналістів)
www.usva.org.ua
pressusva@ukr.net
При любом использовании материалов сайта гиперссылка на usva.org.ua обязательна.
Редакция usva.org.ua может не разделять точку зрения авторов статей
и ответственности за содержание републицируемых материалов не несет.


Украинская Баннерная Сеть
Защитники родины - Сайт о русских солдатах. Rambler's Top100 Rambler's Top100 Сервис авто регистрации в
каталогах, статьи про раскрутку сайтов, web дизайн, flash,
photoshop, хостинг, рассылки; форум, баннерная сеть, каталог
сайтов, услуги продвижения и рекламы сайтов