Головна
Новини
Про організацію
Голова УСВА
Публікації
Електронні книги УСВА
Акції
Документи
Нормативні документи
Ветеранські закони
Фотогалерея
Зв`язок
Музей
Реабілітація
Питайте-відповідаємо
Локальні війни
Анонси
Книга вдячності
Організації УСВА
Сайти ветеранів
 


Погода
Погода!


22959443 Відвідувачів
Урядовий портал
Президент України Офіційне інтернет-представництво
Орденские планки – ветеранам
Укрінформ
Міністерство оборони
Боевое Братство
Плекати майбутніх захисників Надрукувати Надіслати електронною поштою
Нині перед українською школою і педагогами стоїть важливе завдання формування національно свідомих громадян, справжніх патріотів нашої Батьківщини. І значна роль у цьому відводиться предмету «Захист Вітчизни». Саме його викладачі, а це переважно колишні військовослужбовці, знають, як розв’язати цю проблему.
070918_01.jpg

На уроках курсу «Захист Вітчизни» учні вивчають ази військової підготовки як на теоритичних, так і на практичних заняттях. Це, зокрема, стройовий вишкіл, вивчення та володіння зброєю, тактичне ведення бойових дій та інше.
Важливу роль у підготовці майбутніх захисників Вітчизни відіграють також різноманітні змагання, як за конкретним напрямкам, так і загального спрямування. Зокрема, в країні проходить Всеукраїнська спартакіада допризовної молоді. Важлива роль у цьому присвячена пам’яті загиблих земляків у військових локальних конфліктах та на Сході України.
070918_02.jpg
Педагоги, які викладають предмет «Захист Вітчизни», на своїх методичних нарадах обмінюються передовим досвідом, обговорюють проблеми, пов’язанні з вивченням курсу «Захист Вітчизни». На жаль, нині гостро стоїть питання щодо виділення годин на викладання предмету. Знову відбувається їхнє скорочення. Тож що можна зробити і як надати дітям за 1,5 години на тиждень в урізаному вигляді те, що вже і так скорочено до мінімуму.
Майже у кожній школі існують гуртки з кульової стрільби із пневматичної зброї. Зброя є, а кульок нема, ось і доводиться купувати їх за свої гроші. Тому й хочеться, аби у міському бюджеті були передбачені на це необхідні кошти.
У школи міста з великими зусилями були закуплені макети автомата Калашникова. Шепетівська Спілка ветеранів Афганістану щиро дякує депутатському корпусу міста та міському голові М. Полодюку за виділені кошти на вирішення цього питання. Тепер в учнів є можливість на практиці вивчити цей вид стрілецької зброї.
Є у цьому, на мою думку, і заслуга Шепетівської Спілки ветеранів війни в Афганістані, яка відстоювала необхідність придбання таких макетів. Та і життя засвідчило, що молодь, яка призивається до лав Збройних Сил України, взагалі не знає, як користуватись автоматом.
Порушується питання і про повернення у школи малокаліберної зброї. Одне питання навчитись стріляти із пневматики, а зовсім інше – з бойової. Це дуже необхідно для старшокласників. Адже при цьому йде набуття досвіду стрільби з вогнепальної зброї, а також це резерв для майбутніх переможців і призерів різноманітних змагань та турнірів.
Зазначу, що Шепетівська Спілка ветеранів війни в Афганістані не стоїть осторонь проблем виховання патріотів. Проводяться турніри пам’яті полеглих бійців, діти мають змогу відвідати музей Слави ветеранів-«афганців», послухати їхні цікаві розповіді та спогади, брати безпосередню участь в увічненні пам’яті загиблих героїв.
070918_03.jpg
З метою заохочення викладачів предмету «Захист Вітчизни» Шепетівська СВА вирішила започаткувати визначення кращого викладача цього предмету за підсумками навчального року. Під час зустрічі з викладачами, яка відбулася 3 вересня, таким вчителем визнано Олександра Леонідовича Болюха – викладача Шепетівського НВК № 1 ім. Героя України М. Дзявульского. Йому було вручено відповідний нагрудний знак та сертифікат на придбання аксесуарів з даного предмету на суму одна тисяча гривень.
Шепетівська СВА має надію, що проблеми, які були порушені, спільно з виконавчою владою, управлінням освіти протягом навчального року будуть вирішені.
Володимир ПИПИЧ,
член Шепетівської СВА,
учасник бойових дій.
На знімку: викладачі предмету «Захист Вітчизни», з відзнаками – О. Л. Болюх.
 
< Попередня   Наступна >

 

 
 
© 2005-2018, Українська Спілка ветеранів Афганістану (воїнів-інтернаціоналістів)
www.usva.org.ua
pressusva@ukr.net
При любом использовании материалов сайта гиперссылка на usva.org.ua обязательна.
Редакция usva.org.ua может не разделять точку зрения авторов статей
и ответственности за содержание републицируемых материалов не несет.


Украинская Баннерная Сеть
Защитники родины - Сайт о русских солдатах. Rambler's Top100 Rambler's Top100 Сервис авто регистрации в
каталогах, статьи про раскрутку сайтов, web дизайн, flash,
photoshop, хостинг, рассылки; форум, баннерная сеть, каталог
сайтов, услуги продвижения и рекламы сайтов