Головна
Новини
Про організацію
Голова УСВА
Публікації
Електронні книги УСВА
Акції
Документи
Нормативні документи
Ветеранські закони
Фотогалерея
Зв`язок
Музей
Реабілітація
Питайте-відповідаємо
Локальні війни
Анонси
Книга вдячності
Організації УСВА
Сайти ветеранів
 


Погода
Погода!


22682002 Відвідувачів
Президент України Офіційне інтернет-представництво
Укрінформ
Урядовий портал
Орденские планки – ветеранам
Міністерство оборони
Боевое Братство
Науково-практична конференція «Ветеранський рух в Україні» Надрукувати Надіслати електронною поштою
2 жовтня на базі військової частини Національної гвардії України, згідно Плану заходів на 2018 рік з відзначення святкових, пам’ятних та історичних дат Державною службою України у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції організовано та проведено науково-практичну конференцію «Ветеранський рух в Україні».
nacgvardiya_031018_01.jpg
У конференції взяли участь керівники та працівники Держслужби, представники Міністерства соціальної політики, Міністерства оборони, Міністерства охорони здоров’я, Національної гвардії, Пенсійного фонду, Укртелерадіопресінституту, Національного університету «Києво-Могилянська академія», громадських об’єднань ветеранів війни та учасників АТО.
nacgvardiya_031018_02.jpg
Відкрив роботу конференції перший заступник голови Держслужби Ігор Мальцев. Він звернувся з вітальним словом до присутніх, закликав їх вшанувати пам’ять воїнів, які віддали своє життя за свободу і незалежність нашої Батьківщини, повідомив про порядок денний та регламент конференції, а також вручив учасникам АТО відзнаки Президента України «За участь у антитерористичній операції», грамоти та цінні подарунки представникам громадських об’єднань ветеранів.
Ігор Мальцев доповів про стан та перспективи подальшого розвитку ветеранського руху в Україні.
nacgvardiya_031018_03.jpg
Представники центральних органів виконавчої влади, науковці та представники ветеранської спільноти обговорили проблемні питання, що виникають у реалізації ініціатив у сфері соціального захисту ветеранів, напрацювали певні спільні дії для подальшого інформування ветеранів війни та учасників АТО-ООС про їх права та обов’язки. Представники влади запевнили ветеранів про першочерговий розгляд та підтримку їх пропозицій щодо спрощення, чи покращення соціального  захисту ветеранів.
За результатами проведення конференції затверджено рекомендації з урахуванням наданих під час її проведення пропозицій та зауважень, які будуть невдовзі опубліковані на офіційному веб-сайті Держслужби.
В роботі конференції взяли участь голова УСВА Сергій Червонописький, заступники голови Валерій Аблазов і Олександр Литвинов, які у перервах конференції спілкувалися з її учасниками та відвідали музей військової частини Національної гвардії України.
nacgvardiya_031018_04.jpg
nacgvardiya_031018_05.jpg
У своєму виступі Сергій Червонописький  загострив увагу учасників конференції на сучасних соціальних проблемах і кроках УСВА щодо їх вирішення. Відповідні інформаційні матеріали було підготовлено заздалегідь і розповсюджені серед учасників конференції.
nacgvardiya_031018_06.jpg
Шановні учасники Форуму!
Песиміст міг би казати, що стан справ у країні зараз найгірший, ніж коли ні будь, а оптиміст, усвідомлюючи істину ціну керівництву, стану економіки, заявляє, що все буде ще гірше. Й таку «оптимістичну» оцінку для реалізації у нашому майбутньому ми не повинні дозволити, пасивно поглядаючи на процеси, які здійснюються навколо нас і у нашому середовищи.    
Мільйоні наших громадян знову опинилися за межею бідності за рахунок девальвації національної валюти, загальної інфляції, зростання цін на продовольчі та промислові товари, завищення тарифів на енергоносії та комунальні послуги, введення додаткових податків та обмеження пенсій. Створення нових робочих місць здійснюється лише за рахунок збільшення чисельності збройних формувань. Це далеко не повний перелік «реформаторських економічних нокдаунів» населенню власної країни.
Для того, щоби хочь як-то вижити і не потрапити до "нокауту", на заклики у черговий раз "затягнути міцніше паски" для збереження країни, наші громадяни вже закінчили власні стратегичні заощадження і резерви, які зберегали на "чорний день". Цей "чорний день" для них вже настав. Ніхто не бачить перспектив и не має впененості у майбутньому.
Довідковий матеріал про діяльність Спілки розданий учасникам Форуму. Зверну увагу лише на декілька прикладів останнього часу.     
В соціальній сфері ветеранів поступово позбавляють передбаченого Конституцією і законами України соціального захисту і медичного забезпечення, якого вони заслуговують.
Практично весь період з 2014 року відсутній діалог між всеукраїнськими ветеранськими організаціями і органами влади.
Це привело до того, що після неодноразових звернень до органів виконавчої і законодавчої влади, до гаранта Конституції України залишилися без належного реагування. УСВА провела масові попереджувальні акції у будівель Мінсоцполітики, Мінохорони здоров’я, Кабінету Міністрів, Верховної Ради України, а також перед Посольством США в Україні.
В них брали участь тисячі ветеранів Афганської війни, які були підтримані представниками інших громадських організацій.
Тільки під тиском ветеранської спільноти булі зроблені перші кроки для встановлення ділових контактів з об’єднаннями ветеранів.
Керівники Мінсоцполітики знайшли час для детального обговорення і пошуку шляхів вирішення вимог ветеранів. міністром дані конкретні завдання з розробки необхідних законодавчих і нормативних актів. Діалог з відомством триває, але компроміс знайдено не по всіх питаннях. Зокрема гострою залишається загроза монетизації транспортних пільг і питання надання державної допомоги ветеранським організаціям.
З Міністерством охорони здоров’я, нажаль, ніяких контактів немає, питання, що турбують ветеранів не вирішуються, прохання про особисту зустріч з ветеранами в. о. міністра Уляна Супрун ігнорує. Тому ветерани – члени УСВА провели пікетування Посольства США в Україні і вручили представникам Посольства лист, в якому запропонували зібрати громадянку США з відповідальної посади у виконавчої владі України. Крім того звернулися до партнерів надати Україні допомогу, зокрема, у формуванні Міністерства у справах ветеранів тощо.
У сфері громадської діяльності стала помітна цілеспрямована діяльність на руйнування традиційного ветеранського руху. Структуровані, з осередками у більшості адміністративних одиниц, багаточисельні громадські організації, члени яких мають великий життєвий і бойовий досвід, високий творчій і організаторській потенціал, залишаються у повній мірі непотрібними. Їх пропозиції, спрямовані на рішення актуальних для держави завдань, практично ігноруються і у підсумку не підтримуються державою.   
На протязі всіх років незалежності України неодноразові спроби примусово «об’єднувати» всі ветеранські організації у «прокрустово ложе» єдиної організації не були успішними.
Держава запропонувала раціональні шляхи співпраці з громадянським суспільством через створення громадських рад при органах виконавчої влади.
Однак, встановлений порядок формування ціх рад, коли у в них беруть участь «представники об’єднань громадянського суспільства», які некомпетентні у питаннях даного відомства, не мають ніякого досвіду роботи, привів до того, що ради не віддзеркалюють потреби суспільства і можливості контролю, а лише заважають діяльності органів влади.  З’являються так звані «координаційні ради», «робочі групи», тощо, що нікого не презентують, не можуть і не мають права приймати рішення і вносити пропозиції від імені всіх інших організацій, але в угоду владі пропонують себе в якості контролера за діяльністю громадських організацій.
Нажаль, замість забезпечення правонаступності поколінь і об’єднання зусиль громадянської спільноти в важки для країни часи, з’являється тенденція штучного створення альтернативних ветеранських організацій і рухів, як на традиційному електорати, так и на новій електоральній бази. Це,  скоріш за все, відомий крок не до об’єднання, а до створення суперницьтва в громадському русі і подальшого розколу суспільства.
Але нові ветерани війни вже добре розуміють, що як тільки їх не будуть лякатися, так з ними й не будуть рахуватися, як це вже було і здійснюється зараз з ветеранами старших поколінь і їх організаціями.
Але, не  зважаючи на всі сучасні негоразди, пам’ятаючи, що президенти і прем’єри приходять і уходять, а ми завжди були, є і будемо в громадянському суспільстві державі, Українська Спілка ветеранів Афганістану (воїнів-інтернаціоналістів) продовжує свою плідну діяльність на користь нашого народу, на зміцнення нашої держави, її незалежності, територіальної цілісності, на захист прав ветеранів. Без перебільшення можемо заявити – народ України нас підтримує.
УСВА продовжує волонтерську шефську діяльність у зоні Операції об’єднаних сил (ООС), заповнюючи тимчасові прогалини культурного і матеріального забезпечення захисників України.
У цьому місяці планується відкриття меморіалу ветеранам війни в Афганістані, які загинули на сході країни вже в наші часи. Цей меморіал розташований на території  Свято-Воскресенського храму пам’яті загиблих і ветеранів Афганістану («афганська» церков), споруджується на благодійні кошти УСВА.
Ми не бажаємо і не будемо користуватися мовою пустих ультиматів, але ми наполягаємо, щоби держава виконала свої обов’язки і наші головні вимоги з захисту прав сімей загиблих воїнів, ветеранів та про своєчасну матеріальну підтримку ветеранських організацій.
Прес-служба УСВА.
 
< Попередня   Наступна >

 

 
 
© 2005-2018, Українська Спілка ветеранів Афганістану (воїнів-інтернаціоналістів)
www.usva.org.ua
pressusva@ukr.net
При любом использовании материалов сайта гиперссылка на usva.org.ua обязательна.
Редакция usva.org.ua может не разделять точку зрения авторов статей
и ответственности за содержание републицируемых материалов не несет.


Украинская Баннерная Сеть
Защитники родины - Сайт о русских солдатах. Rambler's Top100 Rambler's Top100 Сервис авто регистрации в
каталогах, статьи про раскрутку сайтов, web дизайн, flash,
photoshop, хостинг, рассылки; форум, баннерная сеть, каталог
сайтов, услуги продвижения и рекламы сайтов