Головна
Новини
Про організацію
Голова УСВА
Публікації
Електронні книги УСВА
Акції
Документи
Нормативні документи
Ветеранські закони
Фотогалерея
Зв`язок
Музей
Реабілітація
Питайте-відповідаємо
Локальні війни
Анонси
Книга вдячності
Організації УСВА
Сайти ветеранів
 


Погода
Погода!


26272957 Відвідувачів
Президент України Офіційне інтернет-представництво
Укрінформ
Орденские планки – ветеранам
Міністерство оборони
Боевое Братство
Урядовий портал
5 ЛИСТОПАДА – ДЕНЬ ВІЙСЬКОВОЇ РОЗВІДКИ Надрукувати Надіслати електронною поштою
denviyskovoirozvidki121118_01.jpgДорогі бойові друзі!
Від імені Української Спілки ветеранів Афганістану (воїнів-інтернаціоналістів) вітаю військових розвідників – людей мужньої та однієї з найнебезпечніших професій зі святом – 100-річчям з дня створення військової розвідки і 68-ю річницею створення армійського спецназу!
Днем заснування військової розвідки прийнято вважати 5 листопада 1918 року, коли було створено Реєстраційне управління – Центральний орган військової розвідки.
У роки Великої Вітчизняної війни за мужність, героїзм та успішне виконання розвідзавдань близько 150 тисяч військових розвідників відзначені  державними нагородами, 121 – стали Героями Радянського Союзу.
1950 рік початок формування армійського Спецназу ГРУ ГШ. У 1951 році створено роти спеціального призначення у військових з'єднаннях, у 1957 році – батальйони, а в 1962–1963 роках – бригади у військових округах.
Військові розвідники завжди діяли на вістрі локальних війн і військових конфліктів у різних країнах світу. Багато  яскравих сторінок історії проведення ефективної військової розвідки було написано у ході Афганської війни.
15-а і 22-а Окремі  бригади  спецпризначення брали активну участь у бойових операціях 40-ї армії: «Карера», «Удар», «Шквал», «Гроза», «Магістраль» та інших.  Воїни  розвідпідрозділів завдяки спецплану «Завіса» великою мірою перекреслили здатність моджахедів здійснювати постачання озброєння з-за кордону.
Тисячі воїнів військ спеціального призначення за  мужність і відвагу  були нагороджені орденами і медалями, а 25 – отримали найвищу військову нагороду – звання Героя Радянського Союзу, серед них українці – Я. П. Горошко, О. П. Онищук, В. В. Арсьонов.
Військова розвідка України заснована на бойових і героїчних традиціях колишніх  військових розвідників і продовжує їх славетну історію. Сьогодні на сході нашій країни вже п’ятий рік тривають бойові дії і воїни-розвідники з честю виконують завдання від яких залежить успіх військових операцій і життя воїнів Збройних Сил України.  
Дорогі бойові друзі! Бажаю вам і вашим рідним міцного здоров'я, злагоди і благополуччя,  успіхів у професійній діяльності, а головне – миру і злагоди у нашому суспільстві.
Зі святом, бойові побратими!
З повагою –
Сергій ЧЕРВОНОПИСЬКИЙ,
голова УСВА.

 
< Попередня   Наступна >

 

 
 
© 2005-2018, Українська Спілка ветеранів Афганістану (воїнів-інтернаціоналістів)
www.usva.org.ua
pressusva@ukr.net
При любом использовании материалов сайта гиперссылка на usva.org.ua обязательна.
Редакция usva.org.ua может не разделять точку зрения авторов статей
и ответственности за содержание републицируемых материалов не несет.


Украинская Баннерная Сеть
Защитники родины - Сайт о русских солдатах. Сервис авто регистрации в
каталогах, статьи про раскрутку сайтов, web дизайн, flash,
photoshop, хостинг, рассылки; форум, баннерная сеть, каталог
сайтов, услуги продвижения и рекламы сайтов