Головна
Новини
Про організацію
Голова УСВА
Публікації
Електронні книги УСВА
Акції
Документи
Нормативні документи
Ветеранські закони
Фотогалерея
Зв`язок
Музей
Реабілітація
Питайте-відповідаємо
Локальні війни
Анонси
Книга вдячності
Організації УСВА
Сайти ветеранів
 


Погода
Погода!


22949893 Відвідувачів
Президент України Офіційне інтернет-представництво
Укрінформ
Орденские планки – ветеранам
Міністерство оборони
Боевое Братство
Урядовий портал
Відкриття пам’ятної дошки на честь першого Львівського піхотного полку імені князя Лева Надрукувати Надіслати електронною поштою
22 січня у День Соборності на Львівщині відзначили 100-річчя Злуки Української Народної Республіки й Західноукраїнської Народної Республіки.
lviv_230119_01.jpg

З цієї нагоди на будівлі штабу повітряного командування «Захід» урочисто відкрито пам’ятну дошку, присвячену 100-річчю формування першого Львівського піхотного полку імені князя Лева. Встановлення пам’ятної таблиці старшинам і стрільцям відбулося за ініціативи особового складу повітряного командування та Львівської обласної організації Спілки офіцерів України.
lviv_230119_02.jpg
Близько ста років тому  в місті Львові, було сформовано Перший Львівський піхотний полк імені князя Льва. Він став першою українською військовою частиною на західноукраїнських землях у XX столітті та заклав традицію почесних найменувань. Зокрема, тут розпочав свою службу син Івана Франка Петро та багато інших відомих в нашому краї людей. Саме з подій в цьому полку почався практично Листопадовий чин. А саме Січові Стрільці прибули з Чернівців до Львова 3 листопада 1918 року.
lviv_230119_03.jpg
В урочистостях взяли участь тимчасово виконуючий обов’язки командира повітряного командування «Захід» полковник Олександр Кухаренко, голова обласної державної адміністрації Олег Синютка, голова Львівської обласної організації Спілки офіцерів України Петро Костюк. Освятив пам’ятну дошку військовий капелан отець Мар’ян Сеник.
– Історія нашої держави, має одну важливу особливість – протягом довгого часу патріоти власною кров’ю здобували незалежність України, – наголосив під час мітингу полковник Олександр Кухаренко. – Як і сто років тому, сучасні військові захищають кордони нашої держави від зовнішньої агресії. Ми бережемо і шануємо нашу справжню військову історію. І саме на її засадах створюємо нову українську армію.
Довідково: Перший Львівський піхотний полк імені князя Льва був найбільшим за чисельністю на час переобрання Українською генеральною командою влади в українські руки. Зокрема, воїни полку захопили Намісництво (будівля в якій сьогодні працюють Львівська облрада та державна адміністрація). Тепер у будівлі на вулиці Лисенко 12 дислокується повітряне командування «Захід», раніше тут було управління 28-го корпусу Протиповітряної оборони  Збройних Сил України.
lviv_230119_04.jpg
Прес-центр повітряного командування «Захід».
 
< Попередня   Наступна >

 

 
 
© 2005-2018, Українська Спілка ветеранів Афганістану (воїнів-інтернаціоналістів)
www.usva.org.ua
pressusva@ukr.net
При любом использовании материалов сайта гиперссылка на usva.org.ua обязательна.
Редакция usva.org.ua может не разделять точку зрения авторов статей
и ответственности за содержание републицируемых материалов не несет.


Украинская Баннерная Сеть
Защитники родины - Сайт о русских солдатах. Rambler's Top100 Rambler's Top100 Сервис авто регистрации в
каталогах, статьи про раскрутку сайтов, web дизайн, flash,
photoshop, хостинг, рассылки; форум, баннерная сеть, каталог
сайтов, услуги продвижения и рекламы сайтов