Головна
Новини
Про організацію
Голова УСВА
Публікації
Електронні книги УСВА
Акції
Документи
Нормативні документи
Ветеранські закони
Фотогалерея
Зв`язок
Музей
Реабілітація
Питайте-відповідаємо
Локальні війни
Анонси
Книга вдячності
Організації УСВА
Сайти ветеранів
 


Погода
Погода!


22959396 Відвідувачів
Урядовий портал
Президент України Офіційне інтернет-представництво
Орденские планки – ветеранам
Укрінформ
Міністерство оборони
Боевое Братство
Презентація фотовиставки у КМДА Надрукувати Надіслати електронною поштою
Афганська війна тривала з 25 грудня 1979 по 15 лютого 1989 року, тобто 3340 днів. І кожен день забирав чиєсь життя та шалені матеріальні ресурси. Відповідно до угод, виведення радянських військ з території Афганістану почалося 15 травня 1988 року, а  15 лютого 1989 року з Афганістану повністю виведені радянські війська.
kyiv_060219_01.jpg

За період перебування радянських військ в Афганістані загинуло більш 14 тисяч солдат і офіцерів, 180 воєнних радників, 584 інших спеціалістів. Через горнило Афганської війни пройшло 160 тисяч українців. Додому не повернулися 3360 наших співвітчизників, 80 вважаються зниклими безвісти або тими, що потрапили в полон. Поранення отримали більше 8000 українців, з них 4687 стали інвалідами.
kyiv_060219_03.jpg
Наші воїни проявили мужність, стійкість, відвагу і героїзм: 200 тисяч нагороджено бойовими медалями і орденами, 87 відзначені високим званням Героя Радянського Союзу, 19 з них – уродженці України.    
На превеликий жаль, сумна статистика війни продовжується і сьогодні. 20 воїнів-«афганців» віддали своє життя за незалежність України у війні на сході. Внаслідок поранень, захворювань та інших причин передчасно, у зрілому віці, покидають життя воїни-інтернаціоналісти. Але пам`ять про бойових побратимів залишається у наших серцях. Вони будуть поруч з нами, поки ми живи.
5 лютого до Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав та 30-ї річниці виведення військ з Афганістану  Київська міська Спілка ветеранів Афганістану на чолі з головою Миколою Гончаренком, за підтримки посольств Республіки Азербайджан, Республіки Білорусь, Республіки Грузія, Естонської Республіки, Ісламської Республіки Афганістан, Республіки Казахстан, Киргизької Республіки, Республіки Латвія, Литовської Республіки, Республіки Молдова, Республіки Таджикистан, Республіки Узбекистан організувала та провела у колонному залі Київської міської держадміністрації фотовиставку.
kyiv_060219_04.jpg
У експозиції використано документальні фото періоду війни в Афганістані та світлини, що показують життя організацій воїнів-інтернаціоналістів у післявоєнний час.
kyiv_060219_05.jpg
Урочисту презентацію виставки відкрили перерізанням символічної стрічки під звуки Державного Гімну України у виконанні Київського академічного муніципального естрадно-духового оркестру.
Почесними гостями урочистої презентації фотовиставки були матері та дружини загиблих, заступник голови Української Спілки ветеранів Афганістану (воїнів-інтернаціоналістів) Валерій Аблазов, представники посольств, районних організацій УСВА, ветерани війни в Афганістані і учасники АТО-ООС.
kyiv_060219_06.jpg
Своєю виконавчою майстерністю з численними відвідувачами виставки поділились Заслужена артистка України Інеш Кдирова, творча група «Ташакор» з Білої Церкви, бард-виконавець авторської пісні Леонід Мухін та багато інших чудових виконавців.
Особисто мені, як автору, дуже приємно, що серед світлин, які представили на фотовиставки, є і мої чотири роботи про сьогодення воїнів-«афганців», їхню згуртованість та віру у свої власні можливості. Адже тільки разом ми – сила!
kyiv_060219_07.jpg
kyiv_060219_08.jpg
kyiv_060219_09.jpg
Євген ШВАБ,    
фото автора.
 


 
< Попередня   Наступна >

 

 
 
© 2005-2018, Українська Спілка ветеранів Афганістану (воїнів-інтернаціоналістів)
www.usva.org.ua
pressusva@ukr.net
При любом использовании материалов сайта гиперссылка на usva.org.ua обязательна.
Редакция usva.org.ua может не разделять точку зрения авторов статей
и ответственности за содержание републицируемых материалов не несет.


Украинская Баннерная Сеть
Защитники родины - Сайт о русских солдатах. Rambler's Top100 Rambler's Top100 Сервис авто регистрации в
каталогах, статьи про раскрутку сайтов, web дизайн, flash,
photoshop, хостинг, рассылки; форум, баннерная сеть, каталог
сайтов, услуги продвижения и рекламы сайтов