Головна
Новини
Про організацію
Голова УСВА
Публікації
Електронні книги УСВА
Акції
Документи
Нормативні документи
Ветеранські закони
Фотогалерея
Зв`язок
Музей
Реабілітація
Питайте-відповідаємо
Локальні війни
Анонси
Книга вдячності
Організації УСВА
Сайти ветеранів
 


Погода
Погода!


22471813 Відвідувачів
Міністерство оборони
Укрінформ
Президент України Офіційне інтернет-представництво
Урядовий портал
Орденские планки – ветеранам
Боевое Братство
Пам'ятаємо тебе, Афганістан! Надрукувати Надіслати електронною поштою
Минають роки, десятиліття. Афганська війна відходить у минуле, поступаючись місцем новим подіям. Забуваються бої і рейди, розриви мін і снарядів. Та час досі не загоїв рани хлопцям, на долю яких випала війна в Афганістані, бо у війни жорстокі очі, свої рахунки, своя безжалісна арифметика…
ternopil_180219_01.jpg

У Афганістані воювали 2703 жителі Тернопільщини, з них 72 – стали інвалідами, 2 – пропали безвісти, а 58 уродженців краю повернулися додому в цинкових трунах. Час невпинно летить. Вже 30 років минуло з того часу, коли 15 лютого 1989 року останній радянський солдат покинув територію Афганістану. Ті роки, що пройшли, об'єднали колишніх воїнів-інтернаціоналістів у одну родину, де біль одного віддається болем в інших, а радість стає загальним почуттям. Вони були зовсім різні до того часу, як служили в Афганістані. Але щось тепер незриме об’єднує їх так, як не можуть поєднувати навіть самі найрідніші зв’язки. Кожен, хто прослужив в Афганістані, виніс з тієї війни свої спогади, свій біль і життєвий досвід. Ця дата дає можливість кожному з нас відкрито поглянути на нашу історію, дати їй об'єктивну оцінку і зрозуміти, що головним героєм Афганської війни був солдат, для якого військовий обов'язок був справжнім подвигом і ми не в праві цього забувати.
ternopil_180219_02.jpg
10 лютого у клубі села Кордишів Шумського району відбулися урочистості під час якої хвилиною мовчання  вшанували пам’ять воїнів-інтернаціоналістів, та висловили вдячність землякам – ветеранам локальних війн, за чесне виконання свого обов’язку.
Школярі  розповіли про Афганську війну, згадали поіменно земляків з Тернопільщини, які живими не повернулися з того пекла.
Зі сльозами на очах глядачі слухали пісні Тернопільського гурту воїнів-«афганців» «РД» на чолі з автором і виконавцем Романом Лотецьким. Під час виконання пісні «Віват» на сцену були запрошені ветерани війни, які разом виконали гімн «афганців». На завершення зустрічі Анатолій Лукащук подарував гурту «РД», бібліотеці села каталог фотографій пам’ятників, пам’ятних знаків, могил учасників війни в Афганістані «Відлуння чужої війни», розташованих на території області.
Висловлюємо подяку за підтримку та допомогу усім, хто взяв участь в зустрічі, а також гурту «РД» і Благодійному фонду агрохолдингу «Мрія».
ternopil_180219_03.jpg
Анатолій ЛУКАШУК,
учасник  бойових дій в Афганістані.
 
< Попередня   Наступна >

 

 
 
© 2005-2018, Українська Спілка ветеранів Афганістану (воїнів-інтернаціоналістів)
www.usva.org.ua
pressusva@ukr.net
При любом использовании материалов сайта гиперссылка на usva.org.ua обязательна.
Редакция usva.org.ua может не разделять точку зрения авторов статей
и ответственности за содержание републицируемых материалов не несет.


Украинская Баннерная Сеть
Защитники родины - Сайт о русских солдатах. Rambler's Top100 Rambler's Top100 Сервис авто регистрации в
каталогах, статьи про раскрутку сайтов, web дизайн, flash,
photoshop, хостинг, рассылки; форум, баннерная сеть, каталог
сайтов, услуги продвижения и рекламы сайтов