Головна
Новини
Про організацію
Голова УСВА
Публікації
Електронні книги УСВА
Акції
Документи
Нормативні документи
Ветеранські закони
Фотогалерея
Зв`язок
Музей
Реабілітація
Питайте-відповідаємо
Локальні війни
Анонси
Книга вдячності
Організації УСВА
Сайти ветеранів
 


Погода
Погода!


26273158 Відвідувачів
Президент України Офіційне інтернет-представництво
Укрінформ
Орденские планки – ветеранам
Міністерство оборони
Боевое Братство
Урядовий портал
Нові видання Надрукувати Надіслати електронною поштою
Героїчне минуле не зникне
     «Дорогие мои шурави!» – так назвав свою книгу спогадів і віршів учасник бойових дій в Афганістані автор-виконавець «афганських» пісень гвардії підполковник Сергій Шерстюк.
2000.jpg
     Книга ця про людей честі – про офіцерів і простих солдат, які виконали свій військовий обов’язок в Афганістані. Багатьох з них уже немає в живих, а живі прочитають про себе і згадають нелегкі армійські  будні.
     Автор намагався об’єктивно висвітлити події, в яких сам брав участь. Сергій Шерстюк народився у листопаді 1961 року на Дніпропетровщині. Строкову службу проходив у 1979–1981 роках у Білорусії. 1985 року закінчив Новосибірське вище військово-політичне училище. В Афганістані – з березня 1986 по 1988 рік заступник командира роти, батальйону по політичній частині 180-го мотострілецького полку в Кабулі. Звільнився в запас 1996 року з посади начальника групи пропаганди та агітації полку. 
     «Це видання не претендує на великий науковий ценз, але книга написана від душі й дуже реалістично передає дух тієї епохи, емоції, які кожного дня переживали і пропускали через себе військовослужбовці незалежно від посади й звання, передає суть тієї безглуздої і безперспективної війни, про бойові будні піхоти, про мужність воїнів, втрати бойових друзів і ту справді міцну чоловічу дружбу на все життя», – пише, звертаючись до читачів, голова Дніпропетровського обласного об’єднання ветеранів Афганістану Віктор Волошин. У 1985–1987 роках – сержант, командир відділення розвідників 682-го мотострілецького полку, він з власного досвіду знає, що події, про які пише автор, справді відбувалися саме так, як він їх згадує.
     Саме у цьому сила книги-сповіді Сергія Шерстюка. І саме так – «Моя сповідь» назвав він своє звернення до читачів. «Моя спроба пера – це виконання ще одного обов’язку перед живими і загиблими героями цієї книги, їхніми дітьми і внуками, дружинами і батьками, родичами і друзями – моїми дорогими однополчанами 180-го Червонопрапорного ордена Суворова полку.
     За часом минуло більше, ніж нам було там, на Афганській війні. Риючись в архівних даних підрозділу, поряд із загиблими у боях, померлими від ран і хвороб, із хвилюванням читаю інші підписи під прізвищами: «помер», «потонув, рятуючи інших», «загинув у бандитських розборках…»
     Нас стає все менше, і хто розповість про моїх друзів, простих колег-однополчан, які мають право на пам'ять, про яких не можна забувати й не розповісти. Хто назве їхні імена і прізвища, прочитавши, поставить при нагоді свічку за упокій душі…».
     Минуле зникає безслідно, якщо про нього ніхто не розповідає. Сергій Шерстюк написав те, що пам'ятає, про кого пам'ятає, що слідувало паралельним світом з його життям. Як він сам зізнається у сповіді-передмові, це те, «з чим я піду, виконавши можливо останню й найголовнішу задачу всього свого життя, заради чого янгол-охоронець беріг і рятував від неминучої загибелі».
     Ну вот, перевернул последнюю страницу
     Той книги, что назвал афганскою войной,
     И пронеслись, как смерч, знакомые все лица,
     И грусть-печаль вдруг овладела мной.
     
     Не все я написал, чего-то подзабыл,
     А что-то упустил, увы, какая жалость,
     Но память о друзьях я все же возродил,
     Их вспомнят, помянут, их жизни оживут…
     Я сделал все, что мог, а боль осталась…
     
Сподіватимемося, що цей душевний біль Сергій Володимирович залишить у нових піснях і віршах на сторінках своїх майбутніх книг.
 
< Попередня   Наступна >

 

 
 
© 2005-2018, Українська Спілка ветеранів Афганістану (воїнів-інтернаціоналістів)
www.usva.org.ua
pressusva@ukr.net
При любом использовании материалов сайта гиперссылка на usva.org.ua обязательна.
Редакция usva.org.ua может не разделять точку зрения авторов статей
и ответственности за содержание републицируемых материалов не несет.


Украинская Баннерная Сеть
Защитники родины - Сайт о русских солдатах. Сервис авто регистрации в
каталогах, статьи про раскрутку сайтов, web дизайн, flash,
photoshop, хостинг, рассылки; форум, баннерная сеть, каталог
сайтов, услуги продвижения и рекламы сайтов