Головна
Новини
Про організацію
Голова УСВА
Публікації
Електронні книги УСВА
Акції
Документи
Нормативні документи
Ветеранські закони
Фотогалерея
Зв`язок
Музей
Реабілітація
Питайте-відповідаємо
Локальні війни
Анонси
Книга вдячності
Організації УСВА
Сайти ветеранів
 


Погода
Погода!


26272623 Відвідувачів
Укрінформ
Орденские планки – ветеранам
Президент України Офіційне інтернет-представництво
Міністерство оборони
Боевое Братство
Урядовий портал
Надрукувати Надіслати електронною поштою
Пісні серця
     Голову правління громадської організації «Афгано-Чорнобильське братство «Побратими» Георгія Даценка – людину надзвичайно талановиту наші читачі знають уже багато років. В одному з недавніх номерів ми розповідали про книгу, присвячену його життю і творчості. Сьогодні познайомимо з новою збіркою поета.
2002.jpg
      «Лірика мужнього серця» – назва не випадкова. Ця книга – збірка ліричних творів людини мужньої професії, офіцера внутрішніх військ, полковника у відставці, який віддав військовій службі 33 календарних роки. Афганістан, що припав якраз на середину його служби, не тільки не огрубив серце, а навпаки, розбудив творчий потенціал. Тому більшість пісень і ліричних віршів були написані в останні 30 років, коли автор, набувши значного військового і життєвого досвіду, опанував ще й навички професійного володіння словом, способами складання віршів і мав уже для цього деякий вільний час. 
     У збірці пісенні тексти розміщені за чотирма напрямами, за якими докладав своїх творчих зусиль автор: тема кохання і любові до свого краю, тема вірного служіння Батьківщині, тема мужнього виконання військового обов'язку за наказом Вітчизни в Афганістані й Чорнобилі, тема, присвячена життю ветеранів.
      «Творчість Георгія Даценка – громадянська лірика, легка для читання і розуміння, покладення на музику. У його доробку – більш як тисяча віршів, з них понад сімдесят мають право називатися піснями», – написав у передмові до цього видання поет Борис Олійник. – Віддавши вже більш як сорок років військовій службі, навчанню і вихованню молодих захисників Вітчизни, не раз наражаючись  сам на смертельну небезпеку, автор, звичайно ж, значну частину своєї творчості присвятив людям у військових одностроях, їх нелегкій праці, їх почуттям і мріям. Вона викладена у розділі «Ми вірні сини України». Ці пісні патріотичного спрямування, стройові і ліричні, присвячені воїнам різних військових професій, військових частин внутрішніх військ і НГУ».
     В Афганістані Георгій Даценко був радником при командуванні 34-го оперативного батальйону Церандою в провінції Кандагар у 1985–1987 роках. І сьогодні активно працює в громадських ветеранських організаціях.
     «Пройшовши пекло Афганістану, він не лише не став жорстоким, не лише не втратив людських якостей, а навпаки, посилив свою здатність до співчуття, доброти і любові. Вірші і пісні того періоду – це особливий пласт його творчості, – наголошував метр української поезії у вступному слові. – То є пронизлива правда життя, яка кличе людей, народи не повторювати подібних помилок, якщо не сказати – злочинів. У цьому цінність розділу збірки, який називається «Були ми там, куди нас кликав час».
     Як керівник об’єднання учасників бойових дій та учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, автор переймається тим, аби ці трагічні сторінки нашої історії та її герої не були забуті.
     Вірші й пісні про рідну землю, кохання, вірних товаришів – такий широкий спектр душевних і духовних спрямувань поета. Його патріотичні й ліричні пісні виконують професійні та аматорські колективи, охоче співають відомі виконавці. Творчість Заслуженого працівника культури України, члена Національної спілки журналістів, лауреата багатьох всеукраїнських і міжнародних літературних, пісенних конкурсів і фестивалів, автора багатьох книжок прози і поезії, публіцистики, есе, роздумів давно знайшла своїх шанувальників. Хочеться, щоб нова книга  стала сходинкою на шляху вдосконалення цієї талановитої людини. Як поет, журналіст, організатор, всебічно обдарована особистість, Георгій Даценко ще не вичерпав своїх творчих можливостей і напише багато нових чудових книжок.
     Ми в своєму житті ще багато не встигли зробити,
     Та нащадки за це, сподіваємось, нас не осудять.
     Є попереду час, щоб щасливо і радісно жити
     І творити добро – хай воно залишається людям!
 
< Попередня   Наступна >

 

 
 
© 2005-2018, Українська Спілка ветеранів Афганістану (воїнів-інтернаціоналістів)
www.usva.org.ua
pressusva@ukr.net
При любом использовании материалов сайта гиперссылка на usva.org.ua обязательна.
Редакция usva.org.ua может не разделять точку зрения авторов статей
и ответственности за содержание републицируемых материалов не несет.


Украинская Баннерная Сеть
Защитники родины - Сайт о русских солдатах. Сервис авто регистрации в
каталогах, статьи про раскрутку сайтов, web дизайн, flash,
photoshop, хостинг, рассылки; форум, баннерная сеть, каталог
сайтов, услуги продвижения и рекламы сайтов