Головна
Новини
Про організацію
Голова УСВА
Публікації
Електронні книги УСВА
Акції
Документи
Нормативні документи
Ветеранські закони
Фотогалерея
Зв`язок
Музей
Реабілітація
Питайте-відповідаємо
Локальні війни
Анонси
Книга вдячності
Організації УСВА
Сайти ветеранів
 


Погода
Погода!


27617479 Відвідувачів
Орденские планки – ветеранам
Боевое Братство
Урядовий портал
Президент України Офіційне інтернет-представництво
Укрінформ
Міністерство оборони
На захист прав родин загиблих воїнів та померлих ветеранів Надрукувати Надіслати електронною поштою
     На VIII Конференції УСВА делегати відмітили як головне досягнення у соціальній роботі Спілки той факт, що завдяки тиску ветеранів, активній діяльності  Правління УСВА і масовим акціям представників УСВА зі всієї України, вдалося добитись рішення Уряду щодо значного підвищення пенсій особам з інвалідністю внаслідок війни з числа рядового, сержантського і офіцерського складу, які не мали необхідного страхового стажу і вислуги років.
0700.png
     Наступним і одним з пріоритетів у діяльності УСВА був і залишається захист прав родин загиблих воїнів та померлих ветеранів. Цей напрямок роботи є необхідним ще й тому, що УСВА вважає найбільш постраждалою категорією осіб внаслідок війни – родини загиблих воїнів. Крім того, родини воїнів, які загинули в Афганістані, не отримали матеріальної компенсації ані від СРСР, ані від незалежної України, і задовольняюся лише, так званими, «пільгами» найнижчого рівня.
     Гірким залишається становище родин померлих учасників бойових дій, до яких разом з горем і бідою до дому приходить і подальше зубожіння, яке пов’язано з позбавленням пільг на комунальні послуги, тощо.
     Здивування викликало фактичне позбавлення пільг осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною, зокрема Героїв Радянського Союзу, яких залишилися одиниці.
     УСВА завжди адекватно реагувала на таки випадки несправедливості і вимагала перегляду законів України і збільшення рівня соціальних стандартів для родин загиблих воїнів, померлих ветеранів та інших категорій населення України. 
     Для цього в УСВА на протязі багатьох років розроблялися пропозиції до проектів законів, висувалися вимоги на акціях протесту, у зверненнях до президентів і прем’єр-міністрів, до народних депутатів і міністрів, але справа не зрушувалася з «мертвої крапки». Лише за рахунок рішень місцевої влади у низці областей і міст, вдалося наблизитися до бажаної підтримки родин загиблих воїнів.
     Керівники і робочі групи УСВА просували свої пропозиції всіма можливими шляхами,  передавали власні напрацювання у цієї сфері іншим організаціям і робочим групам з надією на допомогу в просуванні гуманітарних ідей, відмовляючись від власного авторства, вважає, що головне в загальній  справі це досягнутий результат.
     І ось з’явилося «світло у кінці тунелю»: цей результат частково може бути досягнутий прийняттям нового закону України, проект якого зареєстрований в Верховній Раді за №2191.
     У діючому Законі України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» сім’ї  загиблих воїнів і померлих осіб з інвалідністю внаслідок війни віднесені до осіб, на яких поширюється чинність цього Закону, а для сімей померлих учасників бойових дій не передбачалося ані окремого статусу, ані будь-яких пільг. 
     В новому Проекті Закону передбачається часткова реалізація вимог УСВА, а саме:
    – встановлюються окремі статуси: статус сімей загиблих воїнів, статус сімей померлих ветеранів;  
    – підвищується рівень соціального захисту сімей загиблих воїнів до рівня соціальних стандартів для учасників бойових дій, зокрема знижка в оплаті комунальних послуг складатиме 75% замість 50%, як було раніше;
     – встановлюються пільги родинам померлих ветеранів, зокрема знижка в оплаті комунальних послуг складатиме 50%, як було раніше для родин загиблих воїнів;
     – передбачається також поновлення пільг особам, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною. 
      Але занепокоєння викликають новаторські положення проекту Закону щодо медичного забезпечення ветеранів війни та надання державної підтримки громадським об’єднанням ветеранів на конкурсних умовах лише за державними програмами.
     Тому всім ветеранам необхідно звернути прискіпливу увагу на проект Закону України №2191, висловити свою думку, та внести відповідні пропозиції.
     Поки ще не запізно!
Сергій ЧЕРВОНОПИСЬКИЙ,
голова УСВА.
 
< Попередня   Наступна >

 

 
 
© 2005-2018, Українська Спілка ветеранів Афганістану (воїнів-інтернаціоналістів)
www.usva.org.ua
pressusva@ukr.net
При любом использовании материалов сайта гиперссылка на usva.org.ua обязательна.
Редакция usva.org.ua может не разделять точку зрения авторов статей
и ответственности за содержание републицируемых материалов не несет.


Украинская Баннерная Сеть
Защитники родины - Сайт о русских солдатах. Сервис авто регистрации в
каталогах, статьи про раскрутку сайтов, web дизайн, flash,
photoshop, хостинг, рассылки; форум, баннерная сеть, каталог
сайтов, услуги продвижения и рекламы сайтов