Головна
Новини
Про організацію
Голова УСВА
Публікації
Електронні книги УСВА
Акції
Документи
Нормативні документи
Ветеранські закони
Фотогалерея
Зв`язок
Музей
Реабілітація
Питайте-відповідаємо
Локальні війни
Анонси
Книга вдячності
Організації УСВА
Сайти ветеранів
 


Погода
Погода!


25652518 Відвідувачів
Укрінформ
Міністерство оборони
Орденские планки – ветеранам
Боевое Братство
Президент України Офіційне інтернет-представництво
Урядовий портал
У Чернівецькій облдержадміністрації відбулася важлива зустріч Надрукувати Надіслати електронною поштою
      У Чернівецькій облдержадміністрації відбулася зустріч активу ветеранів-«афганців» Буковини з  заступником  голови  Наталією Гусак і  керівниками департаментів ОДА.
0607.jpg
      Основні питання, які турбують сьогодні  ветеранів-«афганців»,  стосувалися соціальної сфери, медичної реформи, забезпечення житлом, надання пільг та фінансування організації.  
     – Насамперед, я хотів би подякувати усім службам за те, що сьогодні ви разом з нами і готові почути всі наші проблеми, які по суті з року в рік повторюються, – наголосив  голова Чернівецької обласної організації УСВА Георгій Козьма. – Проблеми, на жаль, частково вирішуються, а частково – ні, тому це і стало причиною для зустрічі з вами. Дякую, що ви погодились на конструктивний діалог.
     Георгій Козьма представив керівників міських і районних організацій області, а також висловив надію на конкретну реалізацію питань, які будуть обговорено під час зустрічі.
     На засіданні виступив  голова Чернівецької міської організації УСВА Ілля Горбатюк:
      – У нас у Чернівцях зараз більше 130 людей, які ще з 1987–1988 років не отримували житла і тому це питання дуже болюче, але нам вдалося зрушити з місця це питання, ми знайшли співпрацю з міською радою, з депутатами. Раніше ми напрацьовували ці питання по вулиці Рівненській в Чернівцях, але при тій владі ми вже за таким досвідом отримали 16 квартир (8 вже оформили і 8 зараз вже протягом місяця отримають право власності на ці квартири). Є ще одна земельна ділянка, де також напрацьовуємо ці питання, але ми чудово розуміємо, коли є 130 чоловік і ми забезпечуємо лише 30 квартир. У нас свого часу не було нічого, і реабілітаційних центрів зокрема, тому ми не хочемо, щоб про нас завтра забули. Тому ми ініціюємо питання щодо житла. Коли місто передає земельну ділянку нам, ми так само сплачуємо пайовий внесок у розвиток інфраструктури міста так, як і будівельникам, і ще й надаємо квартири учасникам бойових дій. І квартири ми видаємо тільки за чергою і ні про які «схеми» мови бути не може, все тільки в правовому полі.
     Голова Чернівецької обласної організації УСВА виразив стурбованість, що в селах взагалі немає ніяких програм і ніхто із воїнів-«афганців» нічого не отримує.
0608.jpg
     Ольга Андріїва (в.о директора департаменту соціального захисту ОДА):
      – Що стосується департаменту соціального захисту, то через нас проходить тільки програма з державного бюджету, для сімей учасників бойових дій на території Афганістану, саме які загинули, або учасники першої та другої груп. Просто, тільки ця категорія громадян проходить через програму, яка безпосередньо фінансується з державного бюджету. За останні два роки забезпечено житлом сім  учасників бойових дій на території інших держав, це приблизно десь на вісім мільйонів гривень і на 2020 рік подали прохання для двох учасників бойових дій першої та другої груп. Відповідно до цієї програми сама особа обирає  будь-де  місце , а ми виплачуємо компенсацію і беремо винятково тих,  які стоять на черзі.
      Наталія Гусак (заступник голови Чернівецької ОДА): 
    – Про систематизацію пролунала дужа гарна думка, ми протягом тижня двох візьмемо до уваги. Ми нещодавно провели зустріч з нашими забудовниками, стосовно моделі забезпечення житлом учасників АТО, хоча я не схильна думати, що добре протиставляти один одного, але разом з цим вони висловили думку, що їм цікаво на цій моделі, коли органи самоврядування виділяють певну земельну ділянку, вони будують за власні кошти житловий будинок,  і певний відсоток квартир вони передають певним категоріям, яким ми замовляємо ті чи інші квартири. Тобто вони готові будувати , і Новоселиця, і Заставна,там, де вони можуть продати те житло,яке залишається поза цим, тому давайте вивчати та систематизувати цю інформацію, можливо поєднувати обидві черги і, якщо виділяти земельну ділянку, ставити певний відсоток для учасників АТО і учасників війни в Афганістані. Тому їм цікава забудова і в районних центрах.

      Про ситуацію в медичній сфері

      Василь Фроляк (голова Шевченківського осередку УСВА):
      – Багато хлопців нарікають на непрофільне лікування, хотілося, щоб санаторно-курортне лікування приймало за  профілем. Питання полягає в тому, щоб учасник бойових дій, інвалід війни лікувався за профілем, обирав сам собі санаторій, але оплачував своїми коштами, потім бере чек, йде до районного відділу соціального захисту, де йому компенсують цю путівку. Учасники АТО і чорнобильці вже користуються таким чином.
      Ольга Андріїва (в.о. директора департаменту соціального захисту ОДА): 
     – Наразі передбачено тільки надання путівок в санаторії, тільки ті, які нам надають з Мінсоцполітики в заклади, які підпорядковуються Міністерству соціальної політики. З року в рік нам на область направляється практично десять відсотків від нашої потреби. І минулого року це було десять відсотків, це було забезпечено з вашою категорією громадян 79 осіб з інвалідністю, безпосередньо учасників бойових дій тільки 19 отримали ці путівки згідно з  чергами, які передбачені нашими управліннями. А на перше півріччя 2020 року нам виділено лише 73 путівки, ми вже їх розподілили по районних управліннях.
       Наталія Гусак (заступник голови Чернівецької ОДА): 
     – Я прошу, щоб наші служби вивчили ці питання для того, щоб ми могли рухати цю справу на законодавчому рівні, якщо вона насправді лежить виключно на законодавчому полі, то ми можемо не тільки писати, але й стукати в усі двері, де нам можуть відчинити. Це й наші депутати від «Слуги народу», а їх не мало, міжфракційне обєднання «Буковина» налічує чимало депутатів.
      Ілля Горбатюк (голова Чернівецької міської організації УСВА):
    – Ми рік тому зверталися в ОДА стосовно  славнозвісного санаторію «Брусниця», з приводу того, що ветеранам АТО виділялися путівки з фінансуванням з обласного бюджету, а нам не виділялися, тому  ми клопотали, щоб включили і «афганців» в ту статтю на виділення путівок до цього санаторію.
      Наталія Гусак (заступник голови Чернівецької ОДА): 
     – З 1 квітня стоматологія залишиться цілком безкоштовна лише у випадках невідкладної, екстреної допомоги, ми в свою чергу не скасовуємо свою обласну  програму протезування. Питання, яке я ще вивчаю, чому ми досі не можемо замовляти ці послуги, так само якоюсь мірою у військовому в госпіталі, тому, що ви там отримуєте медичну допомогу, можливо там легше ніж їхати в обласну стоматологічну лікарню, ми думаємо зараз, як це зробити. 
      Немає ситуації, коли ліків в лікарні немає, що досить часто говорять. Є такий портал «Є ліки» називається, коли ви перебуваєте на стаціонарному лікуванні, ви можете перевірити, що насправді є у вашому закладі під час лікування. Окремо у нас є переліки закуплених ліків у державних програмах, скажімо дороговартісне медикаментозне хіміотерапевтичне забезпечення в онкоцентрі так само є останнім часом, коли держава більш охоплює безкоштовними ліками. Мене бентежить звичайно, чи ці ліки безпосередньо надходять до пацієнтів,  і пацієнти повинні про це знати. З 1 квітня в нас, я сподіваюся, увійде в медреформу друга ланка, і відповідно в цій другій ланці є пріоритетні послуги, які буде оплачувати НЦЗУ. В цих пріоритетних послугах ви знаєте, що можете отримувати медичну допомогу в будь-якому закладі, в якому забажаєте, тому у вас буде можливість не прив'язуватися до госпіталю.

       Про ситуацію щодо пільгового проїзду

       Володимир Коновчук (голова Вижницького осередку УСВА): – Є міські і міжміські перевезення, є різні перевізники, одні перевозять учасників бойових дій, а саме афганців, нші відмовляють у перевезенні. У 80% прориваємося з боєм в автобус, або відмовляють, встановлюється ліміт, тобто два пільговики, більше не перевозять. Ще одне питання про посвідчення учасника бойових дій та посвідчення інваліда війни. За посвідченням учасника бойових дій беруть перевізники, а інваліду війни, хоча він теж є учасником бойових дій, відмовляють. Ще одне питання, коли на автобусних станціях,  де є каси, людина може взяти пільговий квиток і поїхати за місцем призначення, в проміжних станціях, де немає кас, водії автобусів відмовляють і вимагають квиток.
        Володимир Трепко (начальник управління інфраструктури ОДА):
    – Є Закон України «Про статус ветеранів війни…»,  де законодавство підкріплює ваше право на безкоштовний проїзд наземним транспортом,. Це є в сільській місцевості і в місті, річковим транспортом, залізничним, а також приміським і міжміським, і міжобласними перевезеннями. Проїзд у вас абсолютно безкоштовний за посвідченням учасника бойових дій, а також, якщо це стосується категорії, дюдина з інвалідністю внаслідок війни, або людина, яка супроводжує особу з інвалідністю першої категорії у відповідно до посвідчення. По касах до нас навіть офіційно зверталися підприємства, які надають дистанційні послуги, вони просили, щоб ми обмежили кількість перевезення осіб. Ми відповіли письмово, що закон ніхто не відміняв, і учасники бойових дій мають право повністю безкоштовно скористатися цією послугою.

        Про різницю ціни на дрова

        На запитання, чому така різниця в оплаті серед учасників бойових дій на території інших держав, ветеранів АТО та ветеранів Вітчизняної війни, Наталя Гусак обіцяла вивчити це питання.

         Про медичну реформу

         Наталія Гусак (заступник голови Чернівецької ОДА):
     – Хочу нагадати, що з 1 квітня всі направлення для оздоровлення, для отримання медичної допомоги на вторинному рівні, проходить виключно через направлення сімейного лікаря. Тому попередьте про ці речі і впродовж березня оберіть сімейного лікаря.
    Володимир Гаватюк (голова ревізійної комісії Чернівецької обласної організації УСВА):
     – Пані Наталю, в нас у госпіталі нагальна проблема, катастрофічно не вистачає  на зарплату біля 13 мільйонів, ви це краще знаєте.
       Наталія Гусак (заступник голови Чернівецької ОДА):
     – Ви повинні розуміти, що змінюється система фінансування усіх закладів, і заклади будуть фінансуватися виключно за тим, скільки вони надають. Буде складний рік, госпіталь ніхто не закриває, можливо відбудеться перепрофілювання окремих відділів а з цим і оптимізація. Від вас теж залежить збереження цього медичного закладу.
       Георгій Козьма (голова Чернівецької обласної організації УСВА):
     – Дякуємо за конструктивну зустріч, ми не повинні стояти осторонь, а разом шукати ефективні шляхи вирішення тих питань, які сьогодні обговорювалися.
Вячеслав ХАБАЙЛО.
 
< Попередня   Наступна >

 

 
 
© 2005-2018, Українська Спілка ветеранів Афганістану (воїнів-інтернаціоналістів)
www.usva.org.ua
pressusva@ukr.net
При любом использовании материалов сайта гиперссылка на usva.org.ua обязательна.
Редакция usva.org.ua может не разделять точку зрения авторов статей
и ответственности за содержание републицируемых материалов не несет.


Украинская Баннерная Сеть
Защитники родины - Сайт о русских солдатах. Rambler's Top100 Rambler's Top100 Сервис авто регистрации в
каталогах, статьи про раскрутку сайтов, web дизайн, flash,
photoshop, хостинг, рассылки; форум, баннерная сеть, каталог
сайтов, услуги продвижения и рекламы сайтов