Головна
Новини
Про організацію
Голова УСВА
Публікації
Електронні книги УСВА
Акції
Документи
Нормативні документи
Ветеранські закони
Фотогалерея
Зв`язок
Музей
Реабілітація
Питайте-відповідаємо
Локальні війни
Анонси
Книга вдячності
Організації УСВА
Сайти ветеранів
 


Погода
Погода!


26641499 Відвідувачів
Міністерство оборони
Урядовий портал
Орденские планки – ветеранам
Президент України Офіційне інтернет-представництво
Боевое Братство
Укрінформ
Верховна Рада України підтримала збереження госпіталів ветеранів Надрукувати Надіслати електронною поштою
     16 червня Верховна Рада України прийняла Постанову «Про недопущення зупинки функціонування госпіталів ветеранів війни під час впровадження другого етапу медичної реформи» (реєстр. № 3235 від 20.03.2020 р.), подану народним депутатом України Я. В. Зінкевичем та іншими народними депутатами України.
2207.jpg
     Постанова передбачає відтермінування переходу на нову систему фінансування госпіталів ветеранів війни через Національну службу здоров’я України на один рік. Крім того, відповідно до Постанови зберігається усталений порядок фінансування госпіталів для ветеранів війни шляхом передачі субвенції з Державного бюджету через Міністерство охорони здоров’я України.
      Нагадаємо, що на виконання Закону України «Про державні фінансові гарантії медичного обслуговування населення» в 2020 році розпочалася реалізація Програми медичних гарантій. Шпиталі ветеранів війни в існуючому вигляді та режимі роботи не в змозі виконати вимоги з надання гарантованих медичних послуг, визначені в Програмі медичних гарантій. Сьогодні шпиталі не можуть отримати фінансування, що стало причиною прийняття цієї Постанови.
      «Ця Постанова на один рік зберегла звичну роботу шпиталів для обслуговування медичних та реабілітаційних потреб ветеранів війни, даючи можливість цим установам в співпраці з державою привести свою роботу у відповідність до Програми медичних гарантій. Водночас у них є можливість виробити стратегію подальшої роботи з урахуванням потреб відповідної категорії населення та державницької стратегії щодо вдосконалення існуючої медичної системи України. Наразі, з великою шаною до ветеранів війни, держава продовжить забезпечувати захисників Вітчизни якісною та доступною медичною допомогою та реабілітацією», — зазначила голова Комітету Верховної Ради України з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів Галина Третьякова.
     Варто відзначити, що Комітет Верховної Ради України з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів розглянув вказаний проект Постанови на своєму засіданні 3 червня 2020 року, підтримав позицію законотворців і громадських ветеранських організацій про неприпустимість закриття госпіталів ветеранів війни та звернув увагу на необхідність вжити заходів для підвищення якості надання медичних послуг для ветеранів. Тоді ж Комітет одноголосно прийняв рішення рекомендувати Верховній Раді України прийняти проект Постанови Верховної Ради України «Про недопущення зупинки функціонування госпіталів ветеранів війни під час впровадження другого етапу медичної реформи» (реєстр. №3235) за основу та в цілому.
     Довідково:
   За інформацією авторів Постанови №3235, в системі Міністерства охорони здоров’я України функціонує 30 госпіталів ветеранів війни на 6517 ліжок.
     З державного бюджету фінансуються Український державний медико-соціальний центр ветеранів війни, Державний заклад «Госпіталь ветеранів «Лісова поляна» МОЗ України» та 50 ліжок Республіканського центру лікування і реабілітації наслідків нейротравми, який розташований на базі відділень комунального закладу «Рівненський обласний госпіталь ветеранів війни» Рівненської обласної ради».
      За інформацією Державного закладу «Центр медичної статистики Міністерства охорони здоров’я України» станом на 01.01.2019 рік в 30 госпіталях України штатним розписом було передбачено 1 246,7 посади лікарів та 3 021,8 посада середнього медичного персоналу.
      У госпіталях ветеранів війни станом на 01.01.2019 р. проліковано 127 208 ветеранів війни, що становить 9,6% від загальної кількості ветеранів – в тому числі пролікували 21 479 (станом на 01.01.2020 -24 659) учасників АТО, що становить 15,6 % від загальної кількості пролікованих.
 
< Попередня   Наступна >

 

 
 
© 2005-2018, Українська Спілка ветеранів Афганістану (воїнів-інтернаціоналістів)
www.usva.org.ua
pressusva@ukr.net
При любом использовании материалов сайта гиперссылка на usva.org.ua обязательна.
Редакция usva.org.ua может не разделять точку зрения авторов статей
и ответственности за содержание републицируемых материалов не несет.


Украинская Баннерная Сеть
Защитники родины - Сайт о русских солдатах. Сервис авто регистрации в
каталогах, статьи про раскрутку сайтов, web дизайн, flash,
photoshop, хостинг, рассылки; форум, баннерная сеть, каталог
сайтов, услуги продвижения и рекламы сайтов