Головна
Новини
Про організацію
Голова УСВА
Публікації
Електронні книги УСВА
Акції
Документи
Нормативні документи
Ветеранські закони
Фотогалерея
Зв`язок
Музей
Реабілітація
Питайте-відповідаємо
Локальні війни
Анонси
Книга вдячності
Організації УСВА
Сайти ветеранів
 


Погода
Погода!


27048547 Відвідувачів
Міністерство оборони
Урядовий портал
Президент України Офіційне інтернет-представництво
Орденские планки – ветеранам
Укрінформ
Боевое Братство
«Афганістан – це частина нашого життя», -- Сергій Червонописький Надрукувати Надіслати електронною поштою
    25 червня виповнилося 30 років від дня створення найпотужнішого та найбільш структурованого громадського об’єднання ветеранів війни — Української Спілки ветеранів Афганістану (воїнів-інтернаціоналістів).
0400.jpg
     Про те, як працює нині організація, розповідає її незмінний лідер — Герой України генерал-лейтенант запасу Сергій Червонописький.
      — Сергію Васильовичу, очолювана вами Українська Спілка ветеранів Афганістану (воїнів-інтернаціоналістів) святкує ювілей. Яких успіхів вдалося досягти за цей час?
     — Всеукраїнське громадське об’єднання — Українська Спілка ветеранів Афганістану (воїнів-інтернаціоналістів) (УСВА) об’єднує учасників бойових дій на території закордонних держав, сучасних військових подій в Україні, членів сімей загиблих. У її лавах близько 140 тисяч фіксованих членів, 27 територіальних, 718 міських і районних, 1096 первинних осередків.
     За ініціативи Спілки створено всеукраїнські й міжнародні громадські об’єднання «Закінчимо війну», «Майбутнє України», Міжнародний союз «Бойове братство». 2000 року УСВА ввійшла до складу Всесвітньої федерації ветеранів.
     — Які нині є практики соціального захисту ветеранської спільноти?
     — Ми весь час активно працюємо у сфері державної соціальної політики, що стосується ветеранів війни, зокрема у розробленні та вдосконаленні головного ветеранського Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту».
     Нині об’єднання конструктивно співпрацює з органами виконавчої влади та місцевого самоврядування з питань реалізації соціальної політики щодо ветеранів, передусім інвалідів і сімей загиблих, виявляє ініціативу та колективні можливості у розв’язанні соціальних проблем і статутних завдань.
     — Один з напрямів діяльності вашої організації — збереження пам’яті про полеглих побратимів.
     — Так, важливим напрямом у діяльності УСВА є увічнення пам’яті про полеглих побратимів в Афганістані та інших війнах за межами держави. На жаль, у мирний час пішло з життя вже вчетверо більше воїнів-інтернаціоналістів, ніж загинуло на тій війні. В усіх регіонах для їхнього вшанування вийшли «Книги пам’яті і слави». Народним коштом створено 557 пам’ятників, меморіальних комплексів і храмів-пам’ятників. Ці меморіали стали центром збору й зміцнення єдності ветеранів, у кожному населеному пункті — це святі місця для нас.
     У кожній обласній організації УСВА відкрито музеї пам’яті, присвячені Афганській війні та воїнам-інтернаціоналістам.
     Також триває багаторічна робота з розшуку військовослужбовців, які зникли безвісти в Афганістані, створено єдиний банк даних для проведення ідентифікації з використанням аналізу ДНК.
0401.png
     — Скільки членів вашої організації відзначено державними нагородами?
     — Заслуги ветеранів відзначені багатьма державними нагородами. За мужність і героїзм в бойових діях понад 20 воїнів-«афганців» стали Героями Радянського Союзу. Чотири ветерани — Ігор Момот, Олександр Омельченко, Олег Міхнюк та я — отримали звання Героя України. Сотні ветеранів за активну участь у розбудові держави нагороджені орденами й медалями, отримали почесні звання.
     — Пріоритетний напрям статутної діяльності УСВА — патріотичне виховання молоді. Розкажіть про це докладніше.
     — Ми заснували всеукраїнське молодіжне об’єднання «Майбутнє України». До його складу входять понад 50 клубів і центрів патріотичного виховання молоді, в яких щороку займається близько 10 000 дітей і підлітків. Осередки об’єднання створено у 20 областях України. Маємо чималий досвід в організації та проведенні військово-спортивних таборів, турнірів, змагань з рукопашного бою і військово-прикладного багатоборства.
     З травня 2014 року велика кількість вихованців добровільно стала на захист країни та взяла участь у найзапекліших бойових зіткненнях з агресором. Багато з них уже уклали контракти та продовжують службу в різних підрозділах Збройних Сил України.
     — Які нині завдання стоять перед Українською Спілкою ветеранів Афганістану?
0402.jpg
     — Прагнемо суттєвого збільшити пенсії ветеранам та інвалідам — учасникам бойових дій, провести монетизацію пільг, поліпшити медичне обслуговування та санітарно-курортне забезпечення.
     — Що побажаєте з нагоди свята спілчанам?
     — Бажаю міцного здоров’я, наснаги, подальших успіхів у зміцненні ветеранського руху в країні, а головне — миру та злагоди в суспільстві.
     Довідка: Сергій Васильович Червонописький — Герой України, генерал-лейтенант, голова Української Спілки ветеранів Афганістану (воїнів-інтернаціоналістів), доктор філософії в галузі політології, координатор Східноєвропейської секції Постійної комісії у справах Європи Всесвітньої федерації ветеранів.
     Учасник бойових дій в Афганістані, командир парашутно-десантної роти, був важкопоранений. Автор численних книг, монографій, довідників з історії Афганської війни. Нагороджений орденом Богдана Хмельницького ІІІ ступеня, двома орденами Червона Зірка, численними медалями та іменною вогнепальною зброєю.
Тетяна РУБАН.
Кореспондент АрміяInform.
 
< Попередня   Наступна >

 

 
 
© 2005-2018, Українська Спілка ветеранів Афганістану (воїнів-інтернаціоналістів)
www.usva.org.ua
pressusva@ukr.net
При любом использовании материалов сайта гиперссылка на usva.org.ua обязательна.
Редакция usva.org.ua может не разделять точку зрения авторов статей
и ответственности за содержание републицируемых материалов не несет.


Украинская Баннерная Сеть
Защитники родины - Сайт о русских солдатах. Сервис авто регистрации в
каталогах, статьи про раскрутку сайтов, web дизайн, flash,
photoshop, хостинг, рассылки; форум, баннерная сеть, каталог
сайтов, услуги продвижения и рекламы сайтов