Головна
Новини
Про організацію
Голова УСВА
Публікації
Електронні книги УСВА
Акції
Документи
Нормативні документи
Ветеранські закони
Фотогалерея
Зв`язок
Музей
Реабілітація
Питайте-відповідаємо
Локальні війни
Анонси
Книга вдячності
Організації УСВА
Сайти ветеранів
 


Погода
Погода!


27048720 Відвідувачів
Міністерство оборони
Урядовий портал
Президент України Офіційне інтернет-представництво
Орденские планки – ветеранам
Укрінформ
Боевое Братство
2 серпня – День Повітряно-десантних військ Надрукувати Надіслати електронною поштою
Дорогі ветерани Повітряно-десантних військ!
Воїни сучасних Десантно-штурмових військ ЗСУ!

Від імені Української Спілки ветеранів Афганістану (воїнів-інтернаціоналістів) щиро вітаю вас з 90-річним ювілеєм Повітряно-десантних військ!
3100.jpg
Цього року відзначається 90 років Повітряно-десантним військам. Великий і гідний шлях пройшли вони за ці роки, і їхня славетна історія триває.
Однією з бойових сторінок історії Повітряно-десантних військ стала майже 10-річна війна в Афганістані, де наші воїни-десантники завжди виявляли мужність, героїзм і до кінця виконували свій військовий обов’язок. Десятки тисяч воїнів-десантників відзначені бойовими орденами і медалями, а 17 стали Героями Радянського Союзу.
Легендарною стала спеціальна Кабульсько-Баграмська повітряно-десантна операція, коли за 47 годин 25–26 грудня 1979 року з Білорусі за 5000 километрів літаками ВТА у далеку азіатську країну було десантовано 7700 воїнів, 849 одиниць бойової техніки і більше 1060 тонн іншого майна. Воїни-десантники  103-ї гвардійської повітряно-десантної дивізії і 345-го гвардійського окремого парашутно-десантного полку при виконанні цієї операції виявили мужність, швидкість, стійкість і відвагу. За своїми масштабами і тривалістю ця операція увійшла в історію Збройних Сил, з часів Великої Вітчизняної війни таких ще не було.  
Воїни-десантники України пишаються тим, що їхнім командувачем був наш земляк з Дніпропетровщини, легендарний десантник номер один Герой Радянського Союзу генерал армії Василь Пилипович Маргелов, котрий перетворив Повітряно-десантні війська в сучасні, могутні, мобільні війська, яким немає аналогів у світі, а також ввів нову форму, блакитні берети і  тільняшки. Його девіз «Ніхто, крім нас!» назавжди об’єднав усіх справжніх воїнів-десантників і залишається донині на прапорі ПДВ.
На жаль, сучасна влада, незважаючи на супротив ветеранів ПДВ, воїнів-десантників, за своїми політично-кон’юнктурними поглядами відмінила день ПДВ у країні і форму десантника. Але воїни-десантники продовжують боротьбу за збереження  свого свята, блакитного берета і форми.         
Сучасні   Десантно-штурмові війська Збройних Сил України – спадкоємець Повітряно-десантних військ, створені на їхньому досвіді, базі й традиціях, поєднують в собі бойові якості авіації і сухопутних формувань, володіють високою вогневою могутністю, рухомістю, стійкістю. 
            Сьогодні наша країна переживає складні часи, вже шостий рік тривають бойові дії на сході, зруйнована економіка. Ветерани Повітряно-десантних військ, серед яких багато  воїнів-інтернаціоналістів, «афганців», знову змушені одягнути бойову форму і спільно з воїнами  Збройних Сил захищають суверенітет і незалежність держави. На превеликий жаль, є загиблі й поранені серед мирних жителів і військовослужбовців. Багато воїнів-десантників за мужність і героїзм  нагороджені орденами і медалями сучасної України.  
Бажаю усім ветеранам Повітряно-десантних військ, воїнам ДШВ України міцного здоров’я, добробуту, успіхів у житті й роботі, служби на благо народу України, а головне – мирного блакитного неба над головою.
З повагою –
Сергій  ЧЕРВОНОПИСЬКИЙ,
голова УСВА,
ветеран Повітряно-десантних військ,
учасник спеціальної Кабульсько-Баграмськлї повітряно-десантної операції.
 
< Попередня   Наступна >

 

 
 
© 2005-2018, Українська Спілка ветеранів Афганістану (воїнів-інтернаціоналістів)
www.usva.org.ua
pressusva@ukr.net
При любом использовании материалов сайта гиперссылка на usva.org.ua обязательна.
Редакция usva.org.ua может не разделять точку зрения авторов статей
и ответственности за содержание републицируемых материалов не несет.


Украинская Баннерная Сеть
Защитники родины - Сайт о русских солдатах. Сервис авто регистрации в
каталогах, статьи про раскрутку сайтов, web дизайн, flash,
photoshop, хостинг, рассылки; форум, баннерная сеть, каталог
сайтов, услуги продвижения и рекламы сайтов