Головна
Новини
Про організацію
Голова УСВА
Публікації
Електронні книги УСВА
Акції
Документи
Нормативні документи
Ветеранські закони
Фотогалерея
Зв`язок
Музей
Реабілітація
Питайте-відповідаємо
Локальні війни
Анонси
Книга вдячності
Організації УСВА
Сайти ветеранів
Фестивалі
 


Погода
Погода!
fest-logo.jpg


33352012 Відвідувачів
Боевое Братство
Орденские планки – ветеранам
Міністерство оборони
Укрінформ
Президент України Офіційне інтернет-представництво
Урядовий портал
Засідання правління у Вінниці Надрукувати Надіслати електронною поштою
       У приміщенні КЗ «Академія неперервної освіти педагогічних працівників» відбулося засідання правління Вінницької обласної Спілки ветеранів війни в Афганістані.
1306.jpg
Перед початком засідання присутні хвилиною мовчання вшанували пам’ять померлого голови Гайсинської районної Спілки ветеранів Афганістану Володимира Свіріпи та обрали новообраного голову організації Олександра Білецького до складу правління.
Про позицію правління  обласної Спілки ветеранів війни в Афганістані щодо планування перенесення музею Пам’яті воїнів Вінниччини, які загинули під час війни в Афганістані 1979–1989 р.р. з Європейського майдану на вул. Пирогова, буд 148, виступив голова Спілки Петро Кирилішин, який розповів, що 9 травня 1991 року у музеї Меморіалу революційної і бойової слави м. Вінниця (майдан Європейський), відбулося відкриття першої частини обласного музею воїнів-інтернаціоналістів на 6 поверсі колишньої водонапірної вежі, а 15 лютого 1993 року відбулося відкриття основної експозиції музею Пам'яті воїнам Вінниччини, які загинули під час війни в Афганістані 1979–1989 р.р. 
В 1998 році спільно з обласною Спілкою та обласним краєзнавчим музеєм було видано Книгу Пам’яті Вінницької області «Чорний тюльпан». 24 червня 2014 року у Вінницькому обласному краєзнавчому музеї відбулася презентація альбому «Незаживаюча рана Афгану».
1307.jpg
15 лютого 2018 року відбулося урочисте відзначення 25-річчя з дня відкриття музею Пам’яті. Сьогодні в області, на прикладі обласного музею, активно діють музеї в Гайсині, якому рішенням колегії управління культури облдержадміністрації присвоєно звання «народний», в Ямпілі, Хмільнику, Калинівці, Барі, Іллінці, Жмеринки в школах області та обласного центру. 
Великою повагою користується пересувна виставка створена науковими працівниками краєзнавчого музею і громадськими активістами обласної Спілки. 
До 30-ї річчниці виведення військ з Афганістану побачив світ альбом «Вони пройшли крізь вогонь», в якому розповідається про діяльність громадських організацій ветеранів війни в Афганістані області і активістів громадського ветеранського руху.
1308.jpg
В обговоренні питання взяли участь заступник начальника управління культури облдержадміністрації Олексій Циганков, керівництво обласного краєзнавчого музею на чолі з його директором Катериною Висоцькою. Члени правління позитивно оцінили роботу наукових працівників музею з вшанування пам’яті загиблих воїнів, але не підтримали ідею про перенесення музею Пам’яті з центру міста на вул. Пирогова. Оскільки питання власності не відносяться до компетенції обласного краєзнавчого музею, вирішили звернутися до обласної ради з пропозицією не переносити музей, або виділити приміщення для музею в центрі міста.
Головуючий звернув увагу  членів правління на діяльність громадських організацій ветеранів війни в Афганістані області в умовах ліквідації районів та створення ОТГ. На даний час офіційних документів органів державної влади з питання управління територіями немає. Зараз в області планується утворити 6 районів та 63 ОТГ. Деякі ОТГ в судових інстанціях відстоюють свої інтереси. В цих умовах громадські організації ветеранів війни в Афганістані та партійні організації Партії ветеранів Афганістану повинні розгорнути роботу для участі у виборах депутатів місцевих рад різних рівній і міських, сільських та селищних голів.
1309.jpg
Також обговорювалося питання про відзначення 30-ї річниці утворення Вінницької обласної Спілки ветеранів війни в Афганістані (воїнів-інтернаціоналістів) в жовтні – листопаді 2020 року.
Прес-служба Вінницької обласної Спілки ветеранів війни в Афганістані.
 
< Попередня   Наступна >

 

 
 
© 2005-2018, Українська Спілка ветеранів Афганістану (воїнів-інтернаціоналістів)
www.usva.org.ua
pressusva@ukr.net
При любом использовании материалов сайта гиперссылка на usva.org.ua обязательна.
Редакция usva.org.ua может не разделять точку зрения авторов статей
и ответственности за содержание републицируемых материалов не несет.


Украинская Баннерная Сеть
Защитники родины - Сайт о русских солдатах. Сервис авто регистрации в
каталогах, статьи про раскрутку сайтов, web дизайн, flash,
photoshop, хостинг, рассылки; форум, баннерная сеть, каталог
сайтов, услуги продвижения и рекламы сайтов