Головна
Новини
Про організацію
Голова УСВА
Публікації
Електронні книги УСВА
Акції
Документи
Нормативні документи
Ветеранські закони
Фотогалерея
Зв`язок
Музей
Реабілітація
Питайте-відповідаємо
Локальні війни
Анонси
Книга вдячності
Організації УСВА
Сайти ветеранів
Фестивалі
 


Погода
Погода!
fest-logo.jpg


33352895 Відвідувачів
Боевое Братство
Орденские планки – ветеранам
Міністерство оборони
Укрінформ
Президент України Офіційне інтернет-представництво
Урядовий портал
Увічнено три епохи волинських воїнів Надрукувати Надіслати електронною поштою
У селі Жиричі Ратнівського району Волинської області урочисто відкрито пам’ятник воїнам-«афганцям» і учасникам війни на сході України.
1600.jpg
1601.jpg
В урочистостях взяли участь керівники району, депутати, «афганці», атовці, жителі села. Цей пам’ятний знак поєднав у собі дві скорботні події: війну в Афганістані й війну на сході України, яка розпочалася 2014 року і триває донині. На стелах викарбувано: «1979–1989. Поставте скибку хліба на стакан і голови схиліть в скорботі вічній за тих, кого убив Афганістан, чиї він душі зранив і скалічив...» і «Великим, мужнім воїнам АТО, що у лихую і страшну годину ішли у бій і гинули за те, щоби не дати розірвати Україну». 
1603.jpg
1800.jpg
З ініціативою відкриття пам'ятника виступив «афганець» Іван Мороз, житель седа Жиричі, а голова Ратнівської районної організації ВОСВА Сергій Філіпчук, депутати, голова районної ради Михайло Макарук підтримали й схвалили таке рішення і виділили кошти на добру справу.
1606.jpg
Встановили знак біля пам'ятника полеглим у боях за свободу і незалежність нашої Батьківщини 1941–1945 років, навпроти церкви Покрови Пресвятої Богородиці. Це вже четвертий пам'ятник у Ратнівському районі (у селах Річиця, Замшани, селищі Заболоття, а тепер і у Жиричах), встановлений на честь воїнів-інтернаціоналістів і учасників АТО-ООС. 
З вітальним словом виступив голова Жиричівської сільської ради Сергій Вашестюк. Після урочистого пере різання жовто-блакитних стрічок із пам'ятника зняли полотно. Протоієреї Михайло Кобець і Петро Фіщук відслужили панахиду за загиблими воїнами та освятили пам'ятник. Палюче сонце заступили хмари і заплакало небо дощем.
 – Навіть саме небо сьогодні освятило пам'ятник, який стоятиме у віках і нагадуватиме про мужність земляків, – наголосив голова районної ради Михайло Макарук. – Висловлюю вдячність головам Ратнівської районної організації Волинської обласної Спілки ветеранів Афганістану Сергію Філіпчуку і районної спілки ветеранів АТО Віталію Тарасюку за організованість, за благу справу.
1607.jpg
1608.jpg
– Меморіал увічнює три епохи волинських воїнів, – дякував за шанобливе ставлення до пам'яті полеглих бійців у війнах заступник голови Волинської обласної організації ВОСВА Микола Оніщук. – Війна триває. На сході України брали участь із самого початку бойових дій близько 13 тисяч «афганців», більш як 20 загинуло, два Герої України, на жаль, посмертно. Будьмо справедливими, мужніми, єдиними. Ніхто з «афганців» не думав, що, повернувшись з війни, доведеться захищати рідну землю й бути прикладом і наставниками для побратимів на сході своєї країни.
– Ми, бійці АТО тісно співпрацюємо й товаришуємо з воїнами-«афганцями», – розповів голова районної спілки ветеранів АТО Віталій Тарасюк. – І сьогодні нагороджуємо медалями "Хрест бойового братерства" Миколу Оніщука, Миколу Філімонова, Петра Короліка, Сергія Філіпчука, Олександра Бірука, Бориса Колядюка, Лук'яна Вознюка, Сергія Терещука, Василя Сидорука, Анатолія Пікуна, Адама Пословського, Миколу Гуля, Івана Мороза, Анатолія Хартонюка, Павла Нифодюка. 
– Приємно допомагати і підтримувати спілку ветеранів Афганістану, адже видно результат їхньої праці, – наголосив голова Ратнівської селищної ради Володимир Кулик. – І, насамперед, наш обов'язок – вшановувати і берегти пам'ять про тих людей, які відійшли у вічність заради нашого з вами мирного життя. Бажаю усім, щоб був мир у нашій країні, в наших домівках і наших душах. 
– Жоден, хто перебував у гарячих точках, не має бути забутим. Ми повинні пам’ятати про воїнів-«афганців», воїнів АТО, – звернувся до учасників мітингу Сергій Філіпчук. – Від районної організації обласної спілки ветеранів Афганістану висловлюю щиру подяку всім, хто долучився до встановлення й відкриття цього пам’ятного знака: депутату обласної ради, голові Волинської обласної Спілки ветеранів Афганістану Григорію Павловичу, голові районної ради Михайлу Макаруку, голові райдержадміністрації Володимиру Рудику, голові села Жиричі Сергію Вашестюку і депутатам районної ради. 
Щира вдячність місцевим жителям: Миколі Петровичу Жолобу, Миколі Васильовичу Жолобу, Валентину Жолобу, Валентину Ковальчуку, Анатолію Михайлевському, жителю селища Ратне Володимиру Луцюку та усім небайдужим. Завдяки вам ми зробили велику справу, яка не одному поколінню нагадуватиме про те, що поколінню «афганців», як і воїнам АТО, притаманний глибокий патріотизм і готовність до подвигу за Батьківщину. 
Голова районної спілки вручив медалі «За вірність і терпіння» Олені Соботович, «Учасник локальних воєн» – Івану Морозу, «90 років ПДВ» – Володимиру Аврамуку та Анатолію Аврамуку, «Афганістан 1979» – Віталію Ковалю, Василю Шамайлу, Віктору Мельничуку, Віталію Тарасюку, Юрію Царуку, Григорію Паньку, Павлу Маковецькому, «Ветеранська доблесть» – Миколі Філімонову, Миколі Соботовичу, «Честь. Мужність. Пам'ять» – Петру Чашуку, Сергію Вашестюку, Андрію Ковалю, Петру Мерчуку, Сергію Процюку, Олександру Гресику, Михайлу Лук'янюку, Олександру Корпачу.
9 серпня 2020 року ввійде в історію району як день увічнення подвигу ветеранів Афганістану та учасників бойових дій на сході нашої країни. Солісти місцевого Будинку культури виконали тематичні пісні, Юлія Мороз декламувала баладу про «афганця». 
До підніжжя меморіалу учасники заходу поклали квіти і пом'янули полеглих захисників хвилиною мовчання.
Сергій ФІЛІПЧУК,
голова Ратнівської районної  організації
Волинської обласної  спілки ветеранів Афганістану.
 
< Попередня   Наступна >

 

 
 
© 2005-2018, Українська Спілка ветеранів Афганістану (воїнів-інтернаціоналістів)
www.usva.org.ua
pressusva@ukr.net
При любом использовании материалов сайта гиперссылка на usva.org.ua обязательна.
Редакция usva.org.ua может не разделять точку зрения авторов статей
и ответственности за содержание републицируемых материалов не несет.


Украинская Баннерная Сеть
Защитники родины - Сайт о русских солдатах. Сервис авто регистрации в
каталогах, статьи про раскрутку сайтов, web дизайн, flash,
photoshop, хостинг, рассылки; форум, баннерная сеть, каталог
сайтов, услуги продвижения и рекламы сайтов