Головна
Новини
Про організацію
Голова УСВА
Публікації
Електронні книги УСВА
Акції
Документи
Нормативні документи
Ветеранські закони
Фотогалерея
Зв`язок
Музей
Реабілітація
Питайте-відповідаємо
Локальні війни
Анонси
Книга вдячності
Організації УСВА
Сайти ветеранів
Фестивалі
 


Погода
Погода!
fest-logo.jpg


30169450 Відвідувачів
Міністерство оборони
Укрінформ
Президент України Офіційне інтернет-представництво
Боевое Братство
Урядовий портал
Орденские планки – ветеранам
Відкриття пам’ятника на Ратнівщині Надрукувати Надіслати електронною поштою

У день величного свята, Покрови Пресвятої Богородиці та дня Захисника України, в селі Гірники Ратнівського району Волинської області, відбулося урочисте відкриття пам’ятника воїнам-інтернаціоналістам та учасникам війни на Сході України. Нагадуємо, що такий же пам’ятник, за ініціативи Ратнівської районної організації Волинської обласної Спілки ветеранів Афганістану, було відкрито у смт Заболоття, с. Річиця, с. Жиричі, с.Замшани Ратнівського району.

 
20-07.jpg

Цей пам’ятний знак поєднав у собі дві скорботні події: війну в Афганістані 1979-1989 років та війну на Сході України, що розпочалась у 2014 році й триває досі. На стелах викарбовано надписи «1979-1989. Афганістан болить в моїй душі» та «- Куди ти йдеш, друже?- В Рай, бо в пеклі ми вже побували».

Встановлений пам’ятник - це не просто скульптурний меморіал, це вшанування пам’яті земляків-«афганців», які пліч-о-пліч воювали у ті далекі 80-ті, це символ пекучого болю батьків, які не дочекалися своїх синів з війни, це постійне нагадування про те, що ми не можемо дивитися вперед, у майбутнє, забуваючи при цьому чи нехтуючи минулим. Ми маємо приділяти однакову увагу до учасників бойових дій різних часів. Жоден, хто перебував у «гарячих точках», не має бути забутим. Ми маємо пам’ятати про воїнів -афганців, щоб потім не забути воїнів АТО.

20-04.jpg

На урочистому відкритті пам’ятного знаку були присутні голова Ратнівської районної ради – Михайло Макарук, голова Гірниківської сільської ради – Володимир Мерчук, голова Ратнівської спілки учасників АТО - Василь Тарасюк, голова Ратнівської районної організації Волинської обласної спілки ветеранів Афганістану Сергій Філіпчук, Ратнівський селищний голова – Володимир Кулик, депутат районної ради – Андрій Харлампович, представник ВО «Батьківщина» - Сергій Куш, воїни-інтернаціоналісти, учасники АТО, представники громадськості, молодь.

 
20-05.jpg

Присутні на заході вшанували учасників воєн хвилиною мовчання та під музичний супровід урочисто відкрили пам’ятник, поклавши до нього квіти.

Віталій Тарасюк нагородив медалями «Хрест бойового братерства» учасників бойових дій в Афганістані: Леоніда Денисюка, Петра Бурчака, Миколу Панасюка, Василя Середу, Володимира Остапука, Віталія Пословського, Анатолія Сикотюка, Олега Ярошука, Анатолія Штика, Василя Головія. Орденом «Єдність та воля» нагороджено Сергія Філіпчука.

В свою чергу, Сергій Філіпчук висловив слова щирої вдячності за сприяння у встановленні та відкритті пам’ятного знаку голові Волинської обласної спілки ветеранів Афганістану, депутату Волинської обласної ради Григорію Павловичу, голові Ратнівської районної ради та депутатському корпусу, голові Гірниківської сільської ради та усім небайдужим. Медаллю «Честь. Мужність. Пам’ять» Сергій Філіпчук нагородив учасників АТО: Василя Матвіюка, Миколу Ващука, Сергія Прачука, Романа Лещука, Володимира Груця, Івана Данилюка, Сергія Сидорука та голову Гірниківської сільської ради Володимира Мерчука. Медаллю «За звитягу» нагороджено Віталія Тарасюка та учасника бойовихдій в Афганістані Короліка Петра. Медаллю «За вірність та терпіння» та пам’ятним подарунком від ВО «Батьківщина» відзначено Ващук Надію.

На честь свята лунали музичні подарунки від працівників Гірниківського будинку культури та учасників бойових дій.

20-06.jpg

Приємно, що цей пам’ятний знак не одному поколінню буде нагадувати, про те, що поколінню афганців, як і воїнам АТО, притаманний глибокий патріотизм та готовність до подвигів в ім’я Батьківщини.

Сергій Філіпчук, голова Ратнівської
районної організаці ВОСВА

 
< Попередня   Наступна >

 

 
 
© 2005-2018, Українська Спілка ветеранів Афганістану (воїнів-інтернаціоналістів)
www.usva.org.ua
pressusva@ukr.net
При любом использовании материалов сайта гиперссылка на usva.org.ua обязательна.
Редакция usva.org.ua может не разделять точку зрения авторов статей
и ответственности за содержание републицируемых материалов не несет.


Украинская Баннерная Сеть
Защитники родины - Сайт о русских солдатах. Сервис авто регистрации в
каталогах, статьи про раскрутку сайтов, web дизайн, flash,
photoshop, хостинг, рассылки; форум, баннерная сеть, каталог
сайтов, услуги продвижения и рекламы сайтов