Головна
Новини
Про організацію
Голова УСВА
Публікації
Електронні книги УСВА
Акції
Документи
Нормативні документи
Ветеранські закони
Фотогалерея
Зв`язок
Музей
Реабілітація
Питайте-відповідаємо
Локальні війни
Анонси
Книга вдячності
Організації УСВА
Сайти ветеранів
Фестивалі
 


Погода
Погода!
fest-logo.jpg


34863046 Відвідувачів
Укрінформ
Боевое Братство
Орденские планки – ветеранам
Міністерство оборони
Президент України Офіційне інтернет-представництво
Урядовий портал
Надрукувати Надіслати електронною поштою
09-03-01.jpg

Будемо пам’ятати!

Пам’яті ветерана, відважного воїна, мужнього учасника бойових дій в Афганістані, талановитого організатора, Наметченко Олександр Віталійович, Член Правління УСВА, голова Запорізького обласного об’єднання Української Спілки ветеранів Афганістану.

Наметченко Олександр Віталійович народився 25 січня 1958 року, в м. Харків, після закінчення Запорізького державного педагогічного інституту 1979 році, працював тренером-викладач фізичної культури, з січня 1980 р. до квітня 1981р. проходив службу в обмеженому контингенті Радянських військ в Афганістані. З часу створення громадської організації „Українська Спілка ветеранів Афганістану” активно розпочав впроваджувати в життя організації принципи бойового братерства і допомоги ветеранам-учасникам бойових дій в Афганістані. Під його керівництвом організація спілки ветеранів Афганістану Жовтневого району м. Запоріжжя стала однією з кращих організацій Запорізької області, де соціальний захист членів сімей загиблих і воїнів-інтернаціоналістів досяг високого рівня. Враховуючи його особливі досягнення по роботі з ветеранами локальних війн та органами місцевої влади, у 1998 році був обраний головою Запорізького обласного об’єднання Української Спілки ветеранів Афганістану. За період роботи в організації за його ініціативи був впроваджений у дію механізм придбання квартир для учасників бойових дій за рахунок відшкодувань 1,5 % від податку на прибуток, завдяки чому більше 200 сімей ветеранів локальних війн отримали житло. За його участю були встановлені пам′ятники загиблим воїнам-інтернаціоналістам в містах та селищах: Бердянську, Пологи, Мелітополі, Оріхів, Гуляйполе, Вільнянськ, Михайлівка, Василівка, Чернігівка, Якимівка, Веселе, Кам'янка-Дніпровська, Приазовське, в 2013 році встановлено пам'ятник «Воїнам-інтернаціоналістам» в смт Велика Білозерка. Протягом керівництва О.В. Наметченком обласним об’єднанням УСВА проводилися обласні фестивалі патріотичної пісні „Голос Афгана”, з 1999 року до 2004 року у травні проводився фестиваль бойових мистецтв пам′яті загиблого воїна-інтернаціоналіста Віктора Гнідого. Участь О. Наметченка в різноманітних заходах в учбових закладах, військових частинах області, в заходах обласного військового комісаріату з патріотичного виховання молоді створювала авторитет організації та шанобливе ставлення до воїнів-інтернаціоналістів і ветеранів Великої Вітчизняної війни. З квітня 2008 року по квітень 2012 року Олександр Віталійович обіймав посаду уповноваженого представника Державного комітету України у справах ветеранів в Запорізькій області, опікуючись проблемами всіх ветеранів області. За цей період завдяки залученню благодійної допомоги вирішено багато питань щодо соціального захисту ветеранів, надано матеріальну допомогу на лікування, юридичні консультації спрямовані на вирішення побутових питань.

За його безпосередньої участі в області створена обласна громадська організація «Закінчимо війну», метою якої є пошук місць загибелі і перепоховання невідомих воїнів Великої Вітчизняної війни, вшанування їх подвигів і пошана сучасників. В 2010 році в урочистій обстановці перепоховані понад 300 останків загиблих воїнів. Постійна допомога інвалідам, членам сімей загиблих в локальних війнах, всіляка підтримка батьків, вдов і дітей, чуйність до їх проблем – це пожиттєва позиція Наметченка О.В

В червні 2011 року Олександра Віталійовича було обрано Головою Громадської ради при Запорізькій обласній державній адміністрації, що стало визнанням його громадянської позиції. В жовтні 2012 року в Запорізькій області видано «Книгу пам'яті України. Інтернаціоналісти» - ця подія стала реальністю завдяки наполегливій праці колективу об'єднання УСВА і особисто Наметченка О. В.

Його досягнення в роботі по соціальному захисту ветеранів були оцінені депутатами Запорізької обласної ради і керівництвом Запорізької облдержадміністрації: у 2008 році він нагороджений Почесною Грамотою Запорізької обласної ради, Почесною Грамотою Запорізької обласної державної адміністрації, у 2009 році орденом «За заслуги перед Запорізьким краєм» ІІ ступеня.

Має державні нагороди України: медаль „За працю і звитягу”, 2000 рік, орден «За заслуги» ІІІ ступеня, 2008 рік, орден «За заслуги» ІІ ступеня, 2014 рік.

Правління Української Спілки ветеранів Афганістану (воїнів-інтернаціоналістів) із сумом повідомляє про те, що після тривалої, важкої хвороби обірвалося життя відважного воїна, мужнього учасника бойових дій в Афганістані, особи з інвалідністю внаслідок війни, талановитого організатора, голови Запорізького обласного об’єднання Української Спілки ветеранів Афганістану (воїнів-інтернаціоналістів) Наметченко Олександра Віталійовича, и висловлює щирі співчуття родині нашого бойового друга.

За дорученням Правління УСВА,
всіх ветеранів України,
Голова УСВА
                                                                             С.В.Червонописький.

 
< Попередня   Наступна >

 

 
 
© 2005-2018, Українська Спілка ветеранів Афганістану (воїнів-інтернаціоналістів)
www.usva.org.ua
pressusva@ukr.net
При любом использовании материалов сайта гиперссылка на usva.org.ua обязательна.
Редакция usva.org.ua может не разделять точку зрения авторов статей
и ответственности за содержание републицируемых материалов не несет.


Украинская Баннерная Сеть
Защитники родины - Сайт о русских солдатах. Сервис авто регистрации в
каталогах, статьи про раскрутку сайтов, web дизайн, flash,
photoshop, хостинг, рассылки; форум, баннерная сеть, каталог
сайтов, услуги продвижения и рекламы сайтов