Головна
Новини
Про організацію
Голова УСВА
Публікації
Електронні книги УСВА
Акції
Документи
Нормативні документи
Ветеранські закони
Фотогалерея
Зв`язок
Музей
Реабілітація
Питайте-відповідаємо
Локальні війни
Анонси
Книга вдячності
Організації УСВА
Сайти ветеранів
Фестивалі
 


Погода
Погода!
fest-logo.jpg


34862911 Відвідувачів
Президент України Офіційне інтернет-представництво
Урядовий портал
Укрінформ
Боевое Братство
Орденские планки – ветеранам
Міністерство оборони
Надрукувати Надіслати електронною поштою

ІСТОРИЧНІ ФАКТИ ТА ПОДІЇ З НАШИХ БУДНІВ:

Днями музей Афганської війни, який розташований у приміщенні на вулиці Коцюбинського, 82 у м. Чернігові, відвідали курсанти Академії пенітенціарної служби у рамках проведення інформаційно-просвітницьких заходів, присвячених Дню вшанування учасників бойових дій на території інших держав, адже тих, хто служив у Афганістані чимало на Чернігівщині, в Україні та в кожній з колишніх республік СРСР.

Загалом, чернігівськими ветеранами Афганістану у музейній кімнаті зібрано понад тисячу експонатів, які об’єднані у експозиції та розділені по стендах про історію Афганської війни, життя та діяльність міської ветеранської міської організації воїнів-інтернаціоналістів.

Серед експонатів – особисті речі, матеріали учасників афганської війни. Експозиція насичена численними фотографіями, документами, речами, картинами та малюнками учасників бойових дій, військовим і медичним спорядженням, плакатами та відеоматеріалами, які відтворюють атмосферу того часу. Деякі реліквійні матеріали музейної зали розміщені по її периметру в ящиках від снарядів та зброї. Пристосовано й інші предмети військового обладнання. Разом всі вони відтворюють трагізм афганської війни. Експозиція постійно поповнюється новими експонатами.

«На жаль, відходять від нас наші побратими, – розповідає заступник голови міської спілки Сергій СКУЛОВАТИЙ, – а рідні приносять їхні речі, документи, усе те, що має відношення до війни в Афганістані. Вони теж знаходять своє місце в музеї. У нас є книга відгуків відвідувачів, гостей, які побували у нашій музейній кімнаті. Двічі за історію музею ми робили ремонт приміщення, міняли стенди. Музей майже ніколи не буває порожнім. До нас регулярно приходять цілими групами учні загальноосвітніх шкіл та студенти.

У лютому 1989-го СРСР вивів війська з Афганістану. Це відбувалося саме у той час, коли наймогутніша імперія вже розпадалася. Війна відразу опинилася в минулому, так і залишившись до кінця не обговореною. З того часу минуло більше 32 років, але учасникам Афганської війни до сьогодні важко про неї говорити. А дітям загиблих складно дізнаватися, що сталося з їхніми батьками… Як ви будете почуватися - жити пам'яттю про війну, яку навіть засудила держава, яка сама її розв'язала? Проте, незважаючи на цей факт, сьогодні нашим прямим обов'язком є збереження історичної пам'яті про наших земляків, які з честю і гідністю виконали військовий обов'язок.»

Учасник бойових дій в Афганістані
Володимир БЄЛЯЄВ

17-03-00.jpg

17-03-02.jpg 17-03-01.jpg

17-03-03.jpg

17-03-04.jpg

17-03-05.jpg

17-03-06.jpg

 
< Попередня   Наступна >

 

 
 
© 2005-2018, Українська Спілка ветеранів Афганістану (воїнів-інтернаціоналістів)
www.usva.org.ua
pressusva@ukr.net
При любом использовании материалов сайта гиперссылка на usva.org.ua обязательна.
Редакция usva.org.ua может не разделять точку зрения авторов статей
и ответственности за содержание републицируемых материалов не несет.


Украинская Баннерная Сеть
Защитники родины - Сайт о русских солдатах. Сервис авто регистрации в
каталогах, статьи про раскрутку сайтов, web дизайн, flash,
photoshop, хостинг, рассылки; форум, баннерная сеть, каталог
сайтов, услуги продвижения и рекламы сайтов