Головна
Новини
Про організацію
Голова УСВА
Публікації
Електронні книги УСВА
Акції
Документи
Нормативні документи
Ветеранські закони
Фотогалерея
Зв`язок
Музей
Реабілітація
Питайте-відповідаємо
Локальні війни
Анонси
Книга вдячності
Організації УСВА
Сайти ветеранів
Фестивалі
 


Погода
Погода!
fest-logo.jpg


34935710 Відвідувачів
Міністерство оборони
Орденские планки – ветеранам
Президент України Офіційне інтернет-представництво
Укрінформ
Боевое Братство
Урядовий портал
Надрукувати Надіслати електронною поштою

До уваги ветеранів і ЗМІ

О 12:00 9-го травня у Києві відкриють меморіальну дошку на будинку, де жив уславлений син України, видатний бойовий льотчик - Двічі Герой Радянського Союзу генерал-лейтенант авіації А.К. Недбайло

07-01-00.jpg07-01-03.jpg

О 12:00 9-го травня, з нагоди Дня Перемоги над нацизмом у Другій Світовій війні, у Києві, на пр. Повітрофлотському, 50/2, розпочнеться урочисте відкриття меморіальної дошки на будинку, в якому мешкав уславлений син України, видатний бойовий льотчик генерал-лейтенант авіації А.К. Недбайло - Двічі Герой Радянського Союзу, Лицар ордена Богдана Хмельницького.

07-01-01r.jpg

У відповідь на звернення Української Спілки ветеранів Афганістану Київська міська державна адміністрація прийняла рішення і видала розпорядження про встановлення меморіальної дошки на честь Двічі Героя на фасаді будівлі, де він проживав. Усі витрати при цьому взяла на себе УСВА за рахунок позабюджетних коштів.

А о 10:00 9-го травня у столиці, на вул. Лаврській, 17, ветерани війни та правління УСВА покладуть квіти до пам’ятника воїнам-афганцям.

Довідково. Недбайло Анатолій Костянтинович, українець, народився 28 січня 1924 року в місті Ізюм Харківської області. Із березня 1943 р. воював на Південному, 4-му Українському і 3-му Білоруському фронтах: льотчик, командир ланки, заступник командира та командир ескадрильї 75-го гвардійського штурмового авіаполку. Відзначився в боях при визволенні від ворога рідної України (Донбасу, Нікопольщини, Криворіжжя, Мелітопольщини, Херсонщини, Криму, Севастополя; топив у Чорному морі німецькі бойові кораблі) та Білорусі, а також у наступальних Східно-Пруській, Кенігсбергській і Земландський операціях. Простий хлопець із козацького краю – Слобожащини - ще тоді був визнаний одним із найкращих льотчиків-штурмовиків. До жовтня 1944 р. молодий офіцер здійснив 130 бойових вильотів, завдав противникові великі втрати в живій силі і техніці. Указом Президії Верховної Ради СРСР від 19 квітня 1945 р. А. Недбайлу присвоєно звання Героя Радянського Союзу. У наступних боях до квітня 1945 р. льотчик на своєму «літаючому танку» здійснив ще 89 бойових вильотів, збив у повітрі 5 ворожих літаків, 17 – знищив на землі, сам був тричі збитий, але завжди повертався до строю. А 29 червня 1945 р. Недбайлу вдруге присвоєно звання Героя Радянського Союзу. Крім двох Золотих Зірок його кітель прикрашали 12 радянських бойових орденів і чимало медалей. Саме він уперше в Незалежній Україні був нагороджений Орденом Богдана Хмельницького.

07-01-02.jpg

У післявоєнні роки Недбайло А.К. закінчив Військово-Повітряну академію, передавав свій бойовий досвід наступним поколінням авіаторів. У 1968-1983 роках він - заступник начальника Київського вищого військового авіаційного інженерного училища. Потім брав активну участь у ветеранському русі, писав книги спогадів, як, наприклад, «У гвардійської сім’ї» та «Крилаті месники» (1999 р.). Особливою повагою генерал Недбайло користувався у середовищі ветеранів Афганської війни, з УСВА його пов’язували тісні стосунки. Анатолія Костянтиновича не стало 13 травня 2008 р., його поховали на Байковому цвинтарі.

 
< Попередня   Наступна >

 

 
 
© 2005-2018, Українська Спілка ветеранів Афганістану (воїнів-інтернаціоналістів)
www.usva.org.ua
pressusva@ukr.net
При любом использовании материалов сайта гиперссылка на usva.org.ua обязательна.
Редакция usva.org.ua может не разделять точку зрения авторов статей
и ответственности за содержание републицируемых материалов не несет.


Украинская Баннерная Сеть
Защитники родины - Сайт о русских солдатах. Сервис авто регистрации в
каталогах, статьи про раскрутку сайтов, web дизайн, flash,
photoshop, хостинг, рассылки; форум, баннерная сеть, каталог
сайтов, услуги продвижения и рекламы сайтов